zánět slepého střeva – přehled témat

Zánět slepého střeva je jednou z příčin vážné bolesti břicha. To se stane, když slepé střevo, část tlustého střeva, se nakazí a zanícené. Odborníci nevědí, co dělá slepé střevo v těle, ale většinu času to nezpůsobuje problémy.

Zánět slepého střeva je nejčastější u lidí ve věku 10 až 30, ale to se může stát v každém věku. S léčbou, většina lidí zotavit rychleji a nemají žádné další problémy. Ale bez léčby, slepé střevo může prasknout a způsobit infekci po celé břicho. To může být velmi vážné.

Je to často není jasné, proč někdo dostane zánět slepého střeva. V některých případech je malý objekt (jako je pevný kus stolice) blokuje otvor v dodatku. Pak se bakterie mohou růst v dodatku a způsobit infekci.

Hlavním příznakem zánět slepého střeva je bolest břicha. Mnoho lidí má pocit, první bolest v blízkosti pupku. Poté se přesune do pravé dolní části břicha. Ale bolest může být v různých částech břicha nebo dokonce na vaší straně nebo vzadu. Bolest se může zhoršit, pokud budete pohybovat, vycházce, nebo kašel.

Také můžete mít horečku nebo špatně od žaludku.

V některých případech, zánět slepého střeva nezpůsobuje žádné symptomy kromě bolesti břicha. Bolest v břiše může být jiný, než jakékoli bolesti jste měl předtím. To mohou být závažné. Nebo to může zdát velmi silnou bolestí, ale můžete mít pocit, že něco není v pořádku. Máte-li mírné bolesti břicha, která nezmizí po 4 hodinách, kontaktujte svého lékaře. Pokud máte silné bolesti břicha, vyhledejte lékaře ihned.

Někdy jediným příznakem je obecný pocit, že není dobře a bolest, která je těžké popsat. Věřit svým instinktům. Pokud si myslíte, že byste mohli mít zánět slepého střeva, je nutné navštívit lékaře.

Apendicitida může být těžké diagnostikovat. Lékař bude dělat fyzickou zkoušku a požádat vás otázky o tom, co příznaky máte, když začal, a to, co se děje před začátkem bolesti. Také mohou mít vyšetření krve a moči hledat známky infekce. V některých případech může být nutné CT nebo ultrazvuk břicha.

I přesto, že testy nemohou vždy stálo za jisté, že máte zánět slepého střeva, vaše příznaky mohou vést svého lékaře, aby silné podezření, že ji máte. V tomto případě Váš lékař pravděpodobně doporučí, že máte operaci odstranit vaše slepé střevo. Většinu času, doktor má pravdu a slepé střevo je infikován. Během chirurgického zákroku lékař může zjistit, že dodatek je normální a že něco způsobilo bolest. Lékař bude pokračovat a odstranit slepé střevo. Můžete žít v pohodě bez ní, a brát ji zbaví nějaká šance, že by to mohlo způsobit problémy později.