záchvatovité přejídání příčiny a prevence

Přesná příčina záchvatovité přejídání je stále neznámý, ale výzkumníci začínají chápat faktory, které vedou k jejímu rozvoji. Stejně jako ostatní poruchami příjmu potravy, záchvatovité přejídání se zdá vyplývat z kombinace psychologických, biologických a environmentálních faktorů.

poruchy příjmu potravy, včetně záchvatovité přejídání, někdy může běžet v rodinách, což naznačuje, že náchylnost k poruchám příjmu potravy by mohla být dědičná. Vědci také hledají do možného abnormální funkcí chemických zpráv do mozku, zahrnující hormony, které regulují chuť k jídlu (například leptin a ghrelinu), a proteiny, které regulují hladinu cukru v krvi a metabolismus (jako je například adiponektinu).

Lidé s záchvatovité přejídání často pocházejí z rodin, které přejídat nebo klást důraz na nepřirozený foo; Například mohou použít jídlo jako odměnu nebo jako způsob, jak uklidnit a pohodlí, což vede k přejídání jako učeného behaviorální reakci na stres.

Přejídání také někdy může být nežádoucím vedlejším účinkem některých psychiatrických nebo jinými léky, které stimulují chuť k jídlu a mohou ovlivňovat lidé jsou schopni vnímat, když jsou plné po jídle.

Zaregistrujte se na naši bezplatnou e-mailovou seriálu o diagnostice, léčbě a žít s záchvatovité přejídání.

I když to nemusí být možné, aby se zabránilo všechny případy záchvatovité přejídání, je užitečné zahájit léčbu u lidí, jakmile začnou mít příznaky. Kromě toho se učí a podporovat zdravé stravovací návyky a realistické postoje o jídle a vnímání vlastního těla také mohlo být užitečné při prevenci rozvoje nebo zhoršení poruch příjmu potravy.

ZDROJ: Mayo Clinic.

to nový e-mailový sérii na diagnostiku, léčbu a žít s záchvatovité přejídání