záchvatovité přejídání mýty a fakta

Jíst příliš mnoho není nic neobvyklého – jen myslet na díkůvzdání, když se věci sami na žábrách. Ale je tu velký rozdíl mezi příležitostnou přejídání a zdravotní stav, známý jako záchvatovité přejídání (BED).

Mýtus: BED není skutečný nepořádek. Koneckonců, kdo nejedl celý pytlík chipsů nebo celou pintu zmrzliny v jednom sezení?

Fakt: Spousta lidí jíst příliš mnoho, jednou za čas, zvláště o svátcích. Pro lidi s lůžkem, když přejídání je pud, který způsobuje významnou úzkost. Pravidelně také stane. Lidé s podmínkou binge alespoň jednou týdně po dobu alespoň 3 měsíců. Je to psychiatrickou poruchu, podle DSM, manuál slouží k identifikaci duševních nemocí.

Mýtus: Lidé, kteří binge jedí všichni trpí nadváhou nebo obezitou.

Fakt: Nemůžeš říct, jestli má někdo BED při pouhém pohledu na ně. Lidé, kteří flámu jíst objevují ve všech tvarů a velikostí. Jak je tohle možné? Vezměme si, že množství jídla a počet kalorií přijatých během “flám” – stejně jako rychlost, jakou jsou spálené kalorie – se liší od člověka k člověku. Přesto mnoho lidí s touto poruchou mají také problémy s kontrolou jejich hmotnosti. Předpokládá se, že asi dvě třetiny lidí s touto poruchou jsou obézní.

Mýtus: BED je stejný jako bulimie.

Fakt: Na povrchu, bulimie a BED zdají podobné. Lidé s poruchami oba neodolatelně jíst velké množství potravin, a v důsledku toho pociťují jako nátlak, zahanbený, vinný, a mimo kontrolu. Je tam jeden klíčový rozdíl mezi podmínkami, i když: Po flámu, lidé s bulimií se snaží zbavit extra kalorií “očištění”, což může znamenat, zvracení, s použitím projímadla či diuretika (močopudné léky), nebo nadměrná cvičení.

Mýtus: BED je vzácný.

Fakt: BED postihuje mnohem více lidí než jiné poruchy příjmu potravy dělat. Předpokládá se, že je nejčastější poruchy příjmu potravy ve Spojených státech, stávkující více než 6 milionů mnoho lidí na světě, v určitém okamžiku během svého života.

Zaregistrujte se na naši bezplatnou e-mailovou seriálu o diagnostice, léčbě a žít s záchvatovité přejídání.

to nový e-mailový sérii na diagnostiku, léčbu a žít s záchvatovité přejídání