Vývoj mor: dva různé přenosové trasy popsané

Odkaz

V průběhu tisíciletí evoluce, Yersinia pestis- bakteriální činidlo mor-získal enzym, který jí k útoku na lymfatický systém, což umožňuje rozvoj dýmějový mor formy infekce.

Ale to nebyl první typ rozpoznané infekce způsobené Y. pestis, říkají vědci theernment Rocky Mountain Laboratories v Hamilton, Montana. Tím, že studuje enzym známý jako aktivátor plasminogenu nebo Pla, výzkumné skupiny vedené B. Joseph Hinnebusch, Ph.D., odpověděl dlouhotrvající otázku o původu druhého hlavního typu mor, septikémický mor. Výzkumníci již dříve myslel, že otrava krve vždy následoval lymfatický systém infekce spíše než přímé infekce krevního řečiště.

Ve studiích zahrnujících laboratorních myší, RML vědci používali přírodní přenos fleaborne z Y. pestis infikovat zvířata. Skupina používá jak společný kmen Y. pestis nacházejí v přírodě a mutantní kmen, ve kterém se odstraní Pla.

10 myší vystavených mutovaného kmene bleší kousnutí, tři vyvinut septikémický mor, zatímco žádná vyvinut dýmějový mor. 10 myší vystavených přírodního kmene bleší kousnutí, osm vyvinuté mor, šest dýmějový typu a dva z septikémický typu. Výsledky identifikovány primární septikémický mor jako zvláštní formy onemocnění.

Vědci předpokládají, že tato činnost Pla má roli při lidských lymfatických systémů náchylné k infekci Y. pestis, ale není nutná, jestliže blechy injekci bakterií přímo do krevního řečiště.

Informace o této práci je k dispozici v 04.04.2006, vydání Proceedings of the National Academy of Sciences.

Sebbane F et al. Role aktivátoru plazminogenu Yersinia pestis ve výskytu zřetelných septikémický a dýmějového forem bleší přenášených mor. Proc Natl Acad Sci DOI: 10,1073 / pnas.0509544103 (2006).

Lab Dr. Hinnebusch je