Výhody manželství a dlouhodobé vztahy

 Obsah archivy po 2 letech s cílem zajistit našim čtenářům snadno najít nejvíce včasné obsah; Chcete-li zjistit nejaktuálnější informace, prosím, zadejte svou téma zájem do našeho vyhledávacího pole.

Konvenční moudrost si myslí, že ženatí lidé žijí déle a jsou zdravější než dvouhry. A výzkum ukazuje, že může být pravda. Studie ukazují, že vdané lidé, zejména muži, jsou méně pravděpodobné, že zemřou brzy a je méně pravděpodobné, že umírá na srdeční onemocnění nebo mrtvice. Ale proč? A co lidé, kteří jsou v zavázaných vztahách, ale neřekl “ano”? Nebo ti, kteří jsou šťastně svobodní? Odborníci váží na dlouhodobou lásku a vaši pohodu.

Bezpečnější chování. Christopher Fagundes, PhD, psycholožka a výzkumný pracovník na Ohio State University, říká, že je méně riskování a zneužívání návykových látek, kdy se manželé oženit – a to i méně, než kdyby jen nastěhovat spolu.

Společensky připojen. “Pokud jste ženatý, v ideálním případě, že je váš nejbližší vztah,” říká Janice Kiecolt-Glaser, PhD, S. Robert Davis předsedy medicíny na Ohio State University. “To znamená, že je partner a blízký zdroj podpory snadno dostupné.

Na druhou stranu, říká psychiatr Sudeepta Varma, MD, z NYU Langone Medical Center, lidé, kteří jsou sami a nešťastný může riskovat sociální izolace. Které mohou vést k depresi a zanedbávání něčí zdraví.

Zdraví pomocníkem. UCLA psycholog Theodore Robles, PhD říká: “Váš manžel je velká síla vlivu ve své vlastní chování. Máte někoho, kdo vám připomene, že byste neměli jíst to, že byste měli mít jeden méně pít.” To znamená, že váš partner vám může pomoci udržet zdravé návyky.

Lidé, kteří jsou ve šťastných manželských vztahů jsou také více pravděpodobné, že řídit doporučeními svých lékařů, výzkum ukazuje.

Život s vaší dalších významných může mít také zdravotní výhody. “Všeobecná shoda, že ano, žijící ve společné domácnosti má pozitivní účinky, ale ne ve stejné míře jako manželství,” říká Fagundes.

Velká část výzkumu v této oblasti bylo provedeno na heterosexuální páry. Ale odborníci rozhovor pro tento příběh neviděl důvod, proč výhody, které mají partnera, by se neměla vztahovat na partnerství osob stejného pohlaví.

“Láska a podpora – a jak se to promítá do nás při lepší péči o sebe, když máme někoho, kdo investovali do našeho štěstí – je nezměrný,” říká Varma.