vyhnout víkend přibývání na váze

Happy hour po práci v pátek. Večeře se na své oblíbené restauraci v sobotu. Domácí vařené slavnost v neděli.

Než se nadějete, víkend na odvíjení může proměnit kalorií-fest, který podkopává týdenní hodnotu zdravé výživy – a přijde v pondělí ráno, pošle jehlu na vlastní stupnice plíživý nahoru.

Jednotlivé stravovací návyky mají tendenci se dramaticky změní přes víkend, “říká Cedric Bryant, PhD, vedoucí fyziolog pro Radu o cvičení.” Máte sklon vidět lidi, kteří konzumují více alkoholických nápojů a další kalorie-husté potraviny. Je to opravdu snadné recept k přibírání na váze.

Ale vyhnout se víkend hmotnosti-gain past nemusí znamenat, že vaše oblíbené pátek-through-neděle zachází jsou off-limity, říkají odborníci. Pod nabízejí několik tipů pro radost své dny volna a zároveň se vyhýbat víkend potravin šílenství.

Výzkum ukázal, jak velkou škodu víkend přejídání může udělat naší stravy.

“Tam je velký a významný rozdíl v příjmu energie na třídenní víkend versus čtyřdenní pracovní den, a to zejména pro mladé dospělé,” říká Barry Popkin, PhD, spoluautor studie o zisk víkend hmotnosti.

Studie, zveřejněná v srpnu 2003 vydání Obesity Research na zjistili, že mnoho lidí na celém světě 19 až 50 let take ve 115 více kalorií denně o víkendu (definovaná jako pátku až do neděle), než na ostatní dny v týdnu , V průběhu jednoho roku, který přidává do 17,940 kalorií – neboli asi 5 liber.

A jak jste si mohl myslet, že to není zdravé potraviny, které jíme více během víkendu. Že 115 kalorií-a-day rozdíl pochází většinou z alkoholu a tuků, říká Popkin, profesor výživy na škole veřejného zdraví na University of North Carolina.

I tak ty extra kalorie nemusíte se obrátit na tuk, říkají odborníci. Klíč je spalování více kalorií, než spotřebují. To znamená, že hledání účinných způsobů relaxace – například rychlá chůze, hrát tenis, a to iv zahradnictví – místo vegging v přední části televizoru.

Lidé mají tendenci si myslet o víkendu jako svého času odpočinout a zotavit se z hektického pracovního týdne, “říká Bryant.” To, co měli udělat, je opravdu snažit, aby úsilí, aby se stal více aktivní v jejich každodenním aktivitám v průběhu víkendových dnech. Podívejte se, jak mnoho příležitostí k pohybu jak je to možné, takže můžete zvýšit fyzickou aktivitu k vyrovnání zvýšených kalorií budete konzumovat.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …