včelí a vosí bodnutí léčba: Informace o první pomoci pro včelí a vosou

Léčení včelí a vosí bodnutí závisí na jejich závažnosti. Většina problémů, které vyžadují lékařskou pomoc pocházejí z alergické reakce na bodnutí. Ve většině případů, komplikace z této reakce dobře reagují na léky -, pokud je podáván v čase.

Většina hmyzí bodnutí pro někoho, kdo není alergický potřeba nic víc než první pomoci, kterou doma. Pak se můžete vyhnout se dalším bodnutí nošením ochranného oděvu, s použitím repelent, a zůstat z napadených oblastí.

Zde jsou kroky, které musíte vzít za někoho, kdo je alergický byl žihadlo

Pokud víte, že mohou být alergičtí, zvláště pokud jste měli závažnou reakci v minulosti, kdy otřesen včela nebo vosa, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Vezměte antihistaminika, jako je difenhydramin (Benadryl) nebo nesedativní jeden takový jako loratadin (Claritin) co nejdříve. Pokud jste byl předepsán adrenalinu (EpiPen) pro alergickou reakci, vždy u sebe dva s sebou a použít ji jako režie.

Pokud máte jeden žihadlo s žádnými alergických projevů, může vyžadovat pouze lokální ošetřování ran, jako je čištění a uplatňování antibiotickou mast. Jakékoli stingers, které zůstanou, budou odstraněny. A vy může být poskytnuta orální antihistaminikum k léčbě svědění. Lékař může také říct použít ibuprofen (Motrin) nebo acetaminophen (Tylenol) pro bolest. Pokud je váš tetanus imunizace není aktuální, budete dostávat posilovací výstřel; S mírnými příznaky alergie, jako je vyrážka a svědění po celém těle, ale žádné problémy s dýcháním nebo jiných vitálních funkcí, můžete být léčeni s použitím antihistaminik. Ty mohou být rovněž uvedeny údaje steroidy. V některých případech bude lékař vám poskytne (adrenalin) injekce adrenalinu. Léčba může být zahájena na místě činu nebo v ambulanci pro záchranné zdravotníků. Pokud děláte dobře, můžete být posláni domů po pozorování na oddělení urgentního příjmu.

Pylu, tipy léčba a další.

Není to nic kýchat na.