umělé inseminace výhody, rizika, vedlejší účinky a další

Umělé oplodnění je technika, která může pomoci léčit některé typy neplodnosti u mužů i žen. Při tomto postupu se spermie jsou vloženy přímo do ženské děložního čípku, vejcovodů nebo dělohy. Díky tomu je cesta kratší pro spermie a obejde případné překážky. V ideálním případě, to je těhotenství možné, pokud to nebylo dříve. Intrauterinní inseminace (IUI), ve které je umístěn spermie do dělohy, je nejběžnější forma umělé inseminaci.

Každá rodina má, že jeden laskavou tetu a strýce, který nikdy neměl vlastní děti. A dokud se sám bojoval s neplodností, budete pravděpodobně nikdy divili, proč by neměl dětské postýlky; stačí ji přijal. No, jestli je teta a strýc tvůj jsou nyní senioři, ve své době by mohla přijmout z širokého sortimentu novorozenců. Ale oni ne. Dnes, oni pravděpodobně žít pohodlně v malé chatě někde cestovat hodně, se těší jejich odchodu do důchodu, a zbožňovat velké …

Z těchto důvodů může lékař doporučit jej jako počáteční formu léčby neplodnosti.

Umělé oplodnění mohou být použity pro mnoho druhů problémy s plodností. Je to populární léčení neplodnosti u mužů, kteří mají velmi nízký počet spermií nebo spermie, které nejsou dostatečně silné, aby plavat přes děložního čípku a až do vejcovodů. Umělé oplodnění je také někdy možnost pro ženy, které mají endometriózu nebo abnormality některého ze svých pohlavních orgánů.

Ženy s “unreceptive děložního hlenu”, jsou také vhodnými kandidáty pro umělou inseminaci. U těchto žen, hlen obklopující děložního čípku je nepřátelská vůči spermií a brání spermiím dostat do dělohy a vejcovodů. Umělá inseminace umožňuje spermie přeskočit cervikálního hlenu úplně. Lékaři také často naznačují, umělou inseminaci, když nemohou určit důvod pár je neplodný.

Lékař bude používat ovulace výstroje, ultrazvuk nebo krevní testy, aby se ujistil jste ovulaci, když jste podstoupit umělé oplodnění.

Když jste ovulaci, bude váš partner bude požádáni, aby předložili vzorek spermatu. Lékař bude naznačují, že váš partner se zdrží sexu pro dva až pět dní předem s cílem zajistit vyšší počet spermií. Pokud žijete v blízkosti klinice, váš partner může být schopen sbírat semeno doma onanuje. V opačném případě klinika poskytne soukromý prostor pro tento účel. Spermie musí být “promyje” se v laboratoři v průběhu jedné hodiny ejakulace.