Typy poruchou krvetvorby, symptomech a ošetření

poruchy krve může mít vliv na žádné ze tří hlavních složek krve

Byly chvíle, kdy se cítil, jako bych se vrátil k bytí jedna a tatáž osoba. Nechtěl jsem obrátili k Bohu a stát se znovu narodili. Jsem neustoupil od velkého městského života, nebo zůstat vegetariánská nebo makrobiotická. Jindy Myslím, že byly zcela ve tvaru těmito zkušenostmi. Myslím, že můj život se stal asi usilovně snaží překonat rakovinu.

Léčby a prognózu pro krevní onemocnění se liší, v závislosti na stavu krve a její závažnosti.

Poruchy krve, které mají vliv na červené krvinky obsahují

Anemi; Lidé s anémií mají nízký počet červených krvinek. Mírná anémie často způsobuje žádné příznaky. Těžší anémie může způsobit únavu, bledou pokožku, a dušnost při námaze.

Chudokrevnosti z nedostatku železa: železo je nezbytné pro tělo, aby vytvářelo červené krvinky. Nízký příjem železa a ztráta krve kvůli menstruaci jsou nejčastější příčiny chudokrevnosti z nedostatku železa. To může také být způsobena ztrátou krve z gastrointestinálního traktu, protože vředů nebo rakoviny. Léčba zahrnuje železné pilulky, nebo jen zřídka, krevní transfúzi.

Anémie chronických onemocnění: Pacienti s chronickým onemocněním ledvin nebo jiných chronických onemocnění mají sklon k rozvoji anémie. Anémie chronického onemocnění obvykle nevyžaduje léčbu. Injekce syntetického hormonu epoetin alfa (Epogen nebo Procrit), ke stimulaci produkce krevních buněk nebo krevních transfuzí může být nutné u některých lidí s touto formou anémie.

Perniciózní anémie (B12): Stav, který brání tělu absorbovat dostatek B12 v potravě. To může být způsobeno tím, oslabení žaludeční sliznice nebo autoimunitního onemocnění. Kromě anemie, poškození nervů (neuropatie) může nakonec vést. Vysoké dávky vitamínu B12 se zabránilo dlouhodobé problémy.

Aplastická anémie: U osob s aplastickou anémií, kostní dřeň neprodukuje dostatek krevních buněk, včetně červených krvinek. Virová infekce, postranní účinek léčiva, nebo autoimunitní stav může způsobit aplastickou anémii. Léky, krevní transfuze, a dokonce i transplantaci kostní dřeně, může být zapotřebí k léčbě aplastické anémie.

Autoimunitní hemolytická anémie: U lidí s touto podmínkou, což hyperaktivní imunitní systém ničí tělu vlastní červených krvinek, což způsobuje anémii. Léky, které potlačují imunitní systém, jako prednison, může být požadováno, aby proces zastavit.