stádia rakoviny močového měchýře, prognózu, diagnózu a léčení

Diagnostikovat rakovinu močového měchýře, lékař dokončí podrobnou lékařskou anamnézu a vyšetření. Ty pak budou uvedené urolog, lékař, který má speciální výcvik v řízení onemocnění močového měchýře.

Zjistit více o rakovině močového měchýře

Základy

příznaky

Diagnostika a léčba

Prevence

V případě, že lékař něco neobvyklého vidí v průběhu cystoskopie, jako nádor, malý vzorek tkáně se odebírá trubice a zkoumány v laboratoři. Lékař by měl také provést bimanuální zkoušení s cílem zjistit, zda je hmota, která může být pocit, a zda močového měchýře je mobilní nebo pevné. V případě, že nádor je maligní, bude léčba závisí na tom, jak daleko, pokud vůbec, rakovina se rozšířila.

Krve a moči studie (se podívat na rakovinné buňky a infekce) a zobrazovacích vyšetření s rentgen hrudníku, CT scan z břicha a pánve, a případně budou přijata scan kost k určení rozsahu, nebo fáze, z rakovina močového měchýře.

Jsou to fáze, nebo opatření, o tom, jak rozšířený rakovina močového měchýře je

TX. Primární nádor nelze posoudit.

T0. Neexistuje žádný důkaz primárního nádoru.

Stage Oa. Toto je označení pro neinvazivní papilární rakoviny.

Stupeň 0 nebo karcinom in situ. To je rakovina močového měchýře, který brzy jen vliv na vnitřní výstelku močového měchýře a je označen jako neinvazivní.

Stupeň I. Zde, rakovina se rozšířila hlouběji do sliznice močového měchýře, ale nemá vliv na svalové stěny močového měchýře.

Stage II. Rakovina postihuje vnitřní část svalů močového měchýře a je označen jako invazivní.

Fáze III. Rakovina močového měchýře se rozšířila přes svalové stěny močového měchýře a mohou mít vliv na tkáně, která obklopuje měchýře nebo reprodukční orgány.