sázení na brokolicí

03.04.2000 (Petaluma, Kalifornie.) – Kdo by si myslel, že ze všech pestrobarevné exotické nabídky se v produkují uličce – od křivky, zlatavě žluté papriky na Inky fialové lilku je – útulné brokolice by se stala superstar ?

Je to pravda: V kategorii nejvíce zdravé zeleniny, brukvovité tento uchazeč vyhraje všechny nejvyšší ocenění. Letos v únoru, kdy se Journal of Clinical Nutrition publikoval článek, že uvedené potraviny s největší pravděpodobností prevenci rakoviny tlustého střeva, co vystupoval? Brokolice. Vědci z Harvard School of Public Health v Bostonu publikoval článek ve stejném časopise loni v říjnu a poznamenal, že brokolice, spolu s špenát, pomáhal, aby se minimalizovalo riziko vzniku šedého zákalu. Když jiný tým Harvard vědců zkoumala, jak strava by mohla chránit před mrtvicí, výhody brokolice se opět dostala do popředí, ve výzkumu zveřejněného v 6. října 1999 vydání časopisu Journal of Medical Association.

Když přijde na základních živin, brokolice je Mother Lode. Unce za unci, vařené brokolice má více vitaminu C než oranžové a tolik vápníku jako sklenice mléka, podle databáze živin USDA. Jedno médium kopí má třikrát více vlákniny než plátek pšeničných otrub chleba. Brokolice je také jedním z nejbohatších zdrojů vitaminu A v sekci produkují.

Ale skutečným překvapením je účinné rakovina -fighting složky této zeleniny je. Na Johns Hopkins University School of Medicine v Baltimore, potravinářský chemik Paul Talalay, MD, byl tak daleko, abychom jmenovali jeho laboratoř po Brassica, rod, který obsahuje brokolice a květák pryč. Talalay a jeho tým u Brassica Chemoprotection laboratoři zjistili, že brokolice je bohatá na látek nazývaných isothiocyanates – “. Fáze dva enzymy” chemikálie prokázáno, že stimulují produkci těla svého vlastního rakoviny -fighting látky, zvané Podle Talalay, tyto enzymy, podle pořadí, neutralizovat karcinogenním potenciálem -causing látky před tím, než mají šanci poškození DNA zdravých buněk.

Chcete-li otestovat sílu brokolice je rakovinné bujení, Talalay krys krmených vydatné porce zeleniny na několik dní a pak vystavil je silný karcinogen, je známo, že spoušť formu rakoviny prsu u zvířat. Brokolice-zvykal krysy byly poloviční pravděpodobnost vzniku nádorů, například zvířaty na standardní žrádlu, podle výsledků zveřejněných v dubnu 1994 Proceedings of the National Academy of Science. “I ty krysy, které se vyvine rakovina skončil s méně a menší nádory, což je důležitá výhoda v sobě,” říká Talalay. V nedávné době, vědci Graduate School Tokyo zemědělství ukázaly, že isothiocyanates může blokovat růst rakovinných buněk, melanom kůže, podle zjištění zveřejněné v roce 1999 v časopise výživě a rakovině.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky