rozštěp rtu a rozštěp patra

Rozštěpy rtu a patra jsou otvory nebo rozpory v horním rtu, střecha úst (patra), nebo oba. Rozštěpy rtu a patra výsledek, když obličejové struktury, které se rozvíjí nenarozené dítě nejsou úplně zavřít.

Rozštěpy rtu a patra patří mezi nejčastější vrozené vady. Nejčastěji se vyskytují jako izolované vrozené vady, ale jsou také spojeny s mnoha dědičných genetických onemocnění nebo syndromů.

Kdy navštívit lékaře

Mít dítě narodí s rozštěpem může být zneklidňující, ale rozštěpy rtu a patra mohou být opraveny. Ve většině dětí, řada operací lze obnovit normální funkci a dosáhnout větší normální vzhled s minimálním zjizvení.

Co můžeš udělat

Obvykle se split (rozštěp) ve rtu nebo patra je okamžitě identifikovatelný při narození. Rozštěp rtu a může jevit jako rozštěp patra

Co můžete očekávat od svého lékaře

Méně obyčejně, rozštěp se vyskytuje pouze ve svalech měkkého patra (submukózní rozštěp patra), které jsou v zadní části úst a na které se vztahuje podšívkou úst jeho. Tento typ štěrbiny často bez povšimnutí při narození a nesmí být diagnostikována až později, kdy se projeví příznaky. Známky a příznaky submukózní rozštěp patra může zahrnovat

Ultrazvuk před narozením

Rozštěp rtu a rozštěp patra jsou obvykle všiml při narození, a lékař může začít koordinovat péči v té době. Pokud vaše dítě má příznaky se submukózní rozštěp patra, domluvte si schůzku s dětským lékařem.

Rozštěpy rtu a patra nastat, když tkáně v obličeji a ústa dítěte nejsou správně pojistka. Za normálních okolností se tkáně, které tvoří pojistku rtu a patra společně v druhém a třetím měsíci těhotenství. Ale u dětí s rozštěpem rtu a rozštěpu patra, fúze nikdy se koná nebo pokud dojde pouze na částečný cestu, takže otvor (rozštěp).

Výzkumníci věří, že většina případů rozštěpu rtu a rozštěpu patra jsou způsobeny interakcí genetických a environmentálních faktorů. V mnoha dětí, definitivní příčina není objeven.

Matka nebo otec mohou předat geny, které způsobují Clefting, a to buď samostatně nebo jako součást genetického syndromu, který obsahuje rozštěp rtu nebo patra jako jeden ze svých značek. V některých případech, děti zdědí gen, který je činí větší pravděpodobnost vzniku trhlinu, a pak spoušť na životní prostředí ve skutečnosti způsobí, že dochází rozštěp.

Několik faktorů může zvýšit pravděpodobnost, že se dítě vyvíjí rozštěpy rtu a patra, včetně

Děti s rozštěpem rtu s nebo bez rozštěpu čelí řadu problémů, v závislosti na typu a závažnosti štěrbině.

Pokud vaše dítě byl diagnostikován s rozštěpem rtu, rozštěp patra nebo obojí, budete odkazoval se na odborníky, kteří mohou pomoci vytvořit léčebný plán pro vaše dítě. Zde je několik informací, které vám pomohou se připravit a co očekávat od svého lékaře.

Před svým jmenováním

Pro rozštěpu rtu a rozštěpu patra, základní otázky, zeptejte se svého lékaře patří

Neváhejte klást další otázky.

Lékař je pravděpodobné, že vám položit několik otázek. Buďte připraveni na ně odpovědět aby byl čas i na další body, které chcete oslovit. Lékař může požádat

Většina případů rozštěpu rtu a rozštěpu patra jsou si všiml hned při narození a nevyžadují speciální testy pro diagnostiku. Stále častěji, rozštěpy rtu a patra jsou vidět na ultrazvuku předtím, než se dítě narodí.

Chirurgie

Léčba komplikací

Pro rodiče a rodiny

Pro vaše dítě

Prenatální ultrazvuk je test, který využívá zvukových vln vytvořit obrázky z vyvíjejícího se plodu. Při analýze snímků, lékař může detekovat rozdíl v obličejových struktur.

Rozštěp rtu mohou být detekovány s ultrazvukovým začátku okolo 13. týdne těhotenství. Vzhledem k tomu, plod dále rozvíjí, může to být jednodušší přesně diagnostikovat rozštěp rtu. Rozštěp patra, která se vyskytuje samo o sobě je těžší vidět pomocí ultrazvuku.

Pokud prenatální ultrazvuk ukazuje trhlinu, lékař může nabídnout postup odebere vzorek plodové vody z dělohy (amniocentéza). Testovací tekutina může znamenat, že plod zdědil genetickou syndrom, který může způsobit další vrozené vady. Nicméně, nejčastěji příčinou rozštěpy rtu a patra není znám.

Cíle léčby u rozštěpu rtu a rozštěpu patra mají zlepšit schopnost dítěte k jídlu, mluvit a slyšet normálně a dosažení normální vzhled obličeje.

Péče o děti s rozštěpem rtu a rozštěpu patra často zahrnuje tým lékařů a odborníků, včetně

Léčba zahrnuje operaci opravit vadu a terapie ke zlepšení jakýchkoli souvisejících podmínek.

Chirurgický zákrok k odstranění rozštěp je založen na konkrétní situaci vašeho dítěte. Po počátečním rozštěpu opravy, může lékař doporučit následné operace s cílem zlepšit řeči nebo zlepšení vzhledu rtu a nosu.

Operace se typicky provádějí v tomto pořadí

Rozštěp operace probíhá v nemocnici. Vaše dítě dostane celkovou anestézii, aby on nebo ona nebude cítit bolest nebo může být vzhůru během chirurgického zákroku. Několik různých chirurgické techniky a postupy se používají na opravy rozštěp, rekonstrukci postižených oblastí a prevenci nebo léčení souvisejících komplikací.

Obecně platí, že postupy mohou zahrnovat

Chirurgie může výrazně zlepšit vzhled vašeho dítěte, kvalitu života a schopnost jíst, dýchat a mluvit. Možná rizika chirurgie patří krvácení, infekce, špatné hojení, svraštění jizev a dočasné nebo trvalé poškození nervů, cév nebo jiných struktur.

Váš lékař může doporučit další léčbu komplikací způsobených rozštěpy rtu a patra. Jako příklady lze uvést

Nikdo očekává, že mít dítě s vrozenou vadou. Je-li vzrušení z nového života se setkal se se stresem zjištění, že vaše dítě má rozštěp rtu nebo patra, zkušenost může být emocionálně náročné pro celou rodinu.

Při přivítat dítě s rozštěpem rtu a rozštěpu patra do vaší rodiny, aby tyto tipy na mysli zvládání

Můžete podporovat své dítě v mnoha směrech

Poté, co dítě se narodí s rozštěpem, rodiče jsou pochopitelně znepokojeni možností, že bude další dítě se stejnou podmínkou. I když nelze zabránit mnoho případů rozštěpu rtu a rozštěpu patra, zvažte následující kroky ke zvýšení své znalosti nebo snížit riziko

navštivte svého lékaře