Rozhodnutí léčba rakoviny: 5 kroků, které vám pomohou rozhodnout,

Partnerství s lékařem, aby se rozhodování o své léčbě rakoviny může se budete cítit jistější, jak začnete svou léčbu rakoviny. Zjistěte, jak se zapojit.

Vy jste právě diagnostikován s rakovinou. Vaše mysl je otřesena. A teď váš lékař chce, abys roztřídit možnosti léčby rakoviny a pomůže rozhodnout o plánu.

Ale jak se rozhodnout o plánu léčby rakoviny? Zde je pět kroků, aby vás stát se partnerem s lékařem při určování a vedení léčby rakoviny.

Než se vydáte možnosti léčby, zavést některá základní pravidla. Budete mít pohodlnější s případnými rozhodování o léčbě rakoviny uděláte, pokud vás

Rozhodnout, kolik chcete vědět. Zatímco většina lidí chce přesně vědět, co jejich léčba je a jejich šance na přežití, jiní ne. Pokud nechcete znát všechny detaily, oznamte lékaři.

Ujistěte se, že nechat váš lékař vědět, pokud chcete někoho jiného, ​​kdo by mohl být schopen vám pomoci v této těžké době slyšet novinky.

Rozhodněte se, jak chcete, aby vaše rozhodování o léčbě. Možná budete chtít, aby se ujala vedení v rozhodovacím procesu. Nebo možná budete chtít obrátit veškerá rozhodnutí v průběhu svého lékaře. Ty by mohly být také někde uprostřed, sdílet rozhodovací proces s lékařem.

To může pomoci přemýšlet o tom, jak jste se zachází obtížná rozhodnutí v minulosti. A to může pomoci mít blízkého přítele nebo člena rodiny na své schůzky, které vám pomohou se rozhodnout.

Přijmout pomoc. Budete potřebovat podporu během léčby. Podpora může přijít od svého lékaře, své přátele a svou rodinu.

Pokud nemáte pocit, podporovány ve svém rozhodování, kontaktní skupiny, jako je American Cancer Society, který může dostat do kontaktu s onkologických pacientů, kteří mohou být schopni pomoci vám v tomto procesu.

To by mohlo pomoci zapsat vaše očekávání a P, než se setkáte s lékařem. To by mohlo pomoci lépe vyjádřit své naděje a pocity o své léčbě rakoviny.

Rozhodování o tom, co chcete z léčby vám pomůže zúžit výběr léčby. Doufáte lék, stabilizaci nebo jen symptom úlevy?

V závislosti na typu rakoviny a stádia, vaše cíle pro léčbu by mohl být

Chcete-li rozhodnutí o přiměřenou léčbu, mějte na paměti, typ rakoviny máte, jeho fázi a jaké možnosti léčby jsou k dispozici a jaká je pravděpodobnost, tyto léčby jsou pracovat za těchto okolností. Promluvte si se svým lékařem o důvěryhodných webových stránek, knih a vzdělávacích materiálů pacienta doplnit svůj diskuse.

Léčby rakoviny jsou někdy používány ve spojení s ostatními. Například, je to běžné spárovat operaci nebo ozařování s chemoterapií. Lékaři někdy se odkazují na léčbu, která je použita po primární léčbě jako doplňková léčba.

Porovnejte přínosy a rizika různých léčby rakoviny se rozhodnout, které úpravy spadají do vašich cílů. Hodnotit ošetření uvažujete založené na klady a zápory každého z nich.

Některé aspekty budete chtít, aby zvážila pro každé ošetření zahrnují

Vaše osobní hodnoty a cíle budou dělat rozdíl v tom, co procedury jsou pro vás nejlepší. Jen vy můžete rozhodnout, jaký typ léčby se vejde nejlepší ve svém životě. Ale nemusíte se rozhodnout a držet se ho. Je velmi pravděpodobné, že můžete změnit svůj názor v průběhu léčby, a to je v pořádku.

Efektivní komunikace s lékařem je nejlepší způsob, aby se ujistil, že jste získali informace, které potřebujete učinit informované rozhodnutí. Chcete-li komunikovat s lékařem jednodušší, zkuste

Neočekávejte, že vy a váš lékař plně porozumět navzájem po jednom setkání – to může trvat i několik rozhovorů, než si oba pocit, že jste na stejné stránce.

Jak budete dělat své rozhodování o léčbě se svým lékařem, udržet tyto body na paměti

Nemusíte mít léčbu. Někteří lidé rozhodnou nemít léčbu vůbec. Lidé s velmi pokročilé rakoviny někdy zjistí, že raději léčit účinky proti bolesti a druhé straně jejich rakoviny, aby mohli co nejlépe v době, kdy ještě zbývá.

Pokud se rozhodnete být léčena, může kdykoli změnit svůj názor. Vzdání léčby neznamená, že budete odešel na vlastní pěst – mnoha způsoby řízení existují vedlejší účinky.

Jaká léčba je pro vás nejlepší? Neexistuje sto procent správná nebo špatná odpověď. Ale zúčastnit se léčebného plánu vám může dát větší klid a může vám umožní soustředit svou energii na to, co je třeba dělat většinu – udržet si zdravý po celou dobu léčby.

navštivte svého lékaře