rovnátka pro dospělé: jak učinit rozhodnutí

Rovnátka nejsou jen pro děti už ne. Možná budete chtít vzít v úvahu, když jste kolem dospívání pro řadu důvodů. Budete mít spoustu možností získat co nejlepší úsměv můžete.

Správné SSV zuby. Jen proto, že jste měli rovnátka jako dítě, neznamená, že jste z obliga. “Zuby mají tendenci se pohybovat trochu po celý život,” říká Michael B. Rogers, DDS, bývalý prezident Asociace Orthodontists.

Narovnat křivé zuby. Rovnátka mohou být řazeny zuby, které jsou ohýbání v různých směrech. A to je recept na vítězný úsměv.

Lepší zdraví ústní dutiny. Není žádným překvapením, že přímé zuby jsou snadněji čistit a nit. Pokud děláte svou část, očekávají méně kazu a zdravější dásně, říká Pamela K. McClain, DDS, bývalý prezident Academy of Periodontology.

Rovnátka vám pomůže spravovat některé vážnější problémy, příliš, jako jsou problémy sousto, které způsobují bolest čelisti. Můžete také někdy potřebovat dostat rovnátka pro změnu polohy zubů, než se dostane nový most, koruny, nebo implantát.

Rovnátka jsou dnes hodně odlišné od těch, které si můžete pamatovat, když jsi byl dítě. Mnohé z nich jsou těžko si všimnout hned, když ostatní lidé se dívají na vás.

Některé volby jsou pro vás

Keramické rovnátka. Ty jsou vyrobeny z bílého materiálu, který je mnohem méně nápadná než tradiční kovové rovnátka.

Lingvální závorkách. Jsou připojeny k vnitřnímu povrchu zubů, které čelí jazyk. Oni si myslí, dráty, že je vtáhne do nové polohy.

Zakázková čiré plastové vyrovnávače. Jsou vhodné jako strážci přes zuby a jemně pohybujte kousnutí do nové polohy.

Jak dlouho budete muset nosit rovnátka závisí na typu dostanete a co se snažíte opravit. Délka doby se pohybuje v rozmezí od 12 do 44 měsíců.

Dospělé zuby někdy trvat déle než dětských zubů se přestěhovat do nové pozice, “říká Rogers.” Ale v mnoha případech, není tam žádný skutečný rozdíl.

Budete muset vzít čištění zubů, když máte rovnátka zvýšené opatrnosti. Někteří zubaři doporučujeme kartáčování po každém jídle a před spaním.