Ptačí chřipka (ptačí chřipka): symptomy, jak ho chytit, procedury, a další

 byl v kontaktu s CDC, Světovou zdravotnickou organizací a odborníků infekčních onemocnění zodpoví vaše dotazy Ptačí chřipka.

Ptačí chřipka nebo ptačí chřipka, je virová infekce šíří z ptáka na ptáka. V současné době, obzvláště smrtící kmen ptačí chřipky – H5N1 – nadále šíří mezi drůbeží v Egyptě av některých částech Asie.

Technicky H5N1 je vysoce patogenní ptačí chřipky (HPAI) virus. To je smrtící pro většinu ptáků. A to je smrtelný k lidem a jiným savcům, že chytí virus z ptáků. Od prvního případu nemoci u člověka v roce 1997 H5N1 zabil téměř 60% lidí, kteří byli nakaženi.

Ale na rozdíl od lidské chřipky chyby, H5N1 ptačí chřipka není snadno šíří z člověka na člověka. Velmi málo případů člověka na člověka přenos byli mezi lidmi s mimořádně těsném kontaktu, jako je například matka, která chytil virus při péči o své nemocné dítě.

Migrace vodního ptactva – nejvíce pozoruhodně divoké kachny – jsou přirozenými přenašeči virů ptačí chřipky. Je to podezření, že infekce může šířit z divokého ptactva na domácí drůbež.

Vzhledem k tomu, nemoc se rozšířila do volně žijících ptáků, prasat a dokonce i osly, bude obtížné, ne-li nemožné, aby vymýtit. Od roku 2011 byla nemoc dobře zavedena v šesti zemích: Bangladéš, Čína, Egypt, Indie, Indonésie a Vietnam.

Lidé chytit ptačí chřipky ze strany úzkém kontaktu s ptáky či ptačím trusem. Přesně to, co “úzkém kontaktu” znamená, že se liší od kultury ke kultuře.

Někteří lidé chytili H5N1 od čištěním nebo vytrháváním infikovaných ptáků. V Číně, tam byly zprávy o infekci prostřednictvím vdechnutí aerosolu materiálů v živých trzích ptáků. Je také možné, že někteří lidé byli infikováni po plavání nebo koupání ve vodě kontaminované trus infikovaných ptáků. A některé infekce se vyskytly u lidí, kteří manipulují bojové kohouty.

Lidé nemají chytit virus jíst plně vařené kuře nebo vejce.

Tam bylo několik případů, kdy jedna infikovaná osoba ulovených virus ptačí chřipky od jiné osoby – ale až poté, co těsným osobním kontaktem. Doposud nedošlo k trvalé člověka na člověka šíření viru H5N1.