První USA klinické studie vakcíny ptačí chřipky

dodatečné informace

Smrt více než 30 lidí v Asii a na smrt a zkáza milionů kuřat na drůbežích farmách v Asii a částech Spojených států, mají zdravotní úředníci obávají, že ten den může být blízko, když se kmen ptačí chřipky bude nejen skočit z ptáků na člověka, ale bude přenosná mezi lidmi. S ohledem na tuto rostoucí hrozbu, vědci se pokoušejí vyvinout očkovací látky, které pomohou zastavit takový virus z vinutí potenciálně pandemické cestu.

Jeden takový experimentální vakcína byl nedávno testován na dobrovolnících by theernment-podporoval výzkumné pracovníky John Treanor, MD, ředitel University of Rochester vakcína a léčba Evaluation Unit, Rochester, New York, a Robert L. Atmar, MD, vyšetřovatel v Baylor College Lékařská vakcína a léčba evaluační jednotkou, Houston, Texas.

Experimentální Vakcína je určena k ochraně osob proti kmenu ptačí chřipky, která nese H9 antigen, jako je kmen, který infikoval několik dětí v Hong Kongu v roce 1999 a 2003.

zaměřit vakcínu se liší od kmene ptačí chřipky, která se Asii bouře na počátku roku 2004. To smrtelný kmen, známý jako H5N1, rychle mutuje a je rychle vyzvednout geny od jiných kmenů chřipky, tak to má vysokou pravděpodobnost skákání jiný druh. Ve Spojených státech, drůbeží v některých státech byly infikovány H7N2, H2N2 a H5N2 kmenů v roce 2004. Tyto kmeny nebyly infikovány žádné lidi ve Spojených státech.

Kromě vakcíny H9, vakcíny proti jiným kmenům ptačí chřipky jsou vyvíjeny theernment výzkumníky Kanta Subbarao, M. D., a Robert Webster, Ph.D., mimo jiné. V květnu 2004, theernment uzavřel dva kontrakty na vývoj vakcíny proti viru H5N1. Klinické studie na těchto vakcín je pravděpodobné, že začne koncem tohoto roku.