protizánětlivé dieta a výživa zdravotní přínosy

Na rozdíl od typické stravě, nemá chytlavý název. Ani to slib, že kapka o velikosti do soboty. Není to vlastně ani dieta, samo o sobě, ale ve skutečnosti stravovací plán na celý život.

Je to tzv protizánětlivé stravy – nebo spíše, protizánětlivé diety.

Půl tuctu nebo více dieta knihy jsou založeny na protizánětlivý nápad – a četné webové stránky podporu “protizánětlivý” jíst. Každý z nich má svůj vlastní rotaci.

Barry Sears, MD, The Zone diety slávě a Andrew Weil, MD, Harvard-cvičil přírodní a preventivní medicíny lékař, říkají, že protizánětlivé dieta je ideální pro celkové dobré zdraví. Zastánci stravy říkají, že to může snížit riziko srdečního onemocnění, zachovat stávající srdeční problémy v šachu, snížení hladiny triglyceridů v krvi a krevní tlak, a uklidnit výběrové řízení a tuhá artritické klouby.

Ale odborníci připouštějí, že anti-zánět stravování je účinnější u některých zdravotních problémů než ostatní – a že vědecké důkazy o výhodách nemoc snižování těchto stravovacích plánů je stále shromažďovány.

 zaokrouhluje předních odborníků na protizánětlivých diet získat nějaké podrobnosti.

Zatímco každý plán má svůj vlastní zákrut, všechny jsou založeny na obecný koncept, který konstantní nebo out-of-ovládání zánět v těle vede k špatnému zdravotnímu stavu, a že jíst, aby se zabránilo konstantní zánět podporuje lepší zdraví a mohou odvrátit nemoci, říká Russell Greenfield, MD, klinický asistent profesora medicíny na University of North Carolina v Chapel Hill a soukromého praxe lékař, který studoval u Weil.

“Je naprosto jasné, že zánět hraje roli mnohem více, než jsme předpokládali ve vztahu k některým chorobám,” říká Greenfield.

Vždycky jsme si mysleli něco s “iti” na konci zúčastněné zánětu, “říká, jako je například artritida nebo zánět slepého střeva. Ale i nemoci bez” ITIS “na konci, jako je kardiovaskulární onemocnění, některých druhů rakoviny, dokonce i Alzheimerovy choroby, mohou být spuštěny zčásti zánětu, říká.

Sears nazývá zánět tichou epidemií, která aktivuje chronických onemocnění v průběhu let. “Dalo by se cítit v pořádku, ale mají vysokou hladinu zánětů,” varuje.

Průměrná dieta, Greenfield říká, obsahuje příliš mnoho potravin bohatých na omega-6 mastných kyselin, jež byly shledány v zpracovaných a rychlého občerstvení, a příliš málo bohaté na omega-3 mastných kyselin, jako ti nalezený ve studené vody ryb nebo doplňků , Když se tato rovnováha je v nepořádku, zánět může nastavit, Sears vysvětluje.

Fytochemikálie – přírodní chemické látky nalezené v rostlinných potravinách navrhl na diety – jsou také věřil pomoci snížit zánět.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky