Problémy s ramenem, bolest, otoky, ztuhlost, a další

Menší problémy s ramenem, jako bolavé svaly, jsou běžné. Příznaky často vyvíjejí z běžné opotřebení nebo nadužívání. Problémy s ramenem může být menší nebo závažné a mohou zahrnovat příznaky jako je bolest, otoky, křeče, necitlivost, slabost nebo změny teploty nebo barvy.

Váš problém rameno může být způsoben tím, sportovní či hobby, úkolů souvisejících s prací a prací či projektů po celém domě. Problémy rameno může být také způsobena zraněním. Pokud si myslíte, že váš problém rameno je způsobená zraněním, rameno zranění.

Může být užitečné znát strukturu paže lépe porozumět problémům ramen. Běžné problémy s ramenem, které nejsou způsobeny konkrétním zranění, jako je například úderem či pádem, zahrnují pokračování

Většina drobné problémy paže obvykle dostanete lepší na vlastní pěst. Domácí léčba může být vše, co je potřeba ke zmírnění příznaků a podporuje hojení.

Zkontrolujte, zda vaše příznaky se rozhodnout, zda a kdy byste měli navštívit lékaře.

Nadužívání nebo opakující-motion zranění dojít, pokud jste “přehánět” činnost nebo zopakovat stejnou činnost. Opakované aktivita může zdůraznit, kloubů nebo jiných tkání a způsobit bolest a otok. Tento jev se nazývá nadužívání zranění, přestože nedošlo k žádné zjevné zranění. Například můžete mít bolesti ramen od házení míč nebo hrabání listí. Nadužívání zranění, jsou burzitidu nebo tendinitis. Syndrom karpálního tunelu je dalším příkladem nadužívání zranění; Bolesti kloubů, ztuhlost a otoky jsou společné s artritidou. Artróza (nazývané také degenerativní onemocnění kloubů) je nejčastějším typem artritidy. Méně běžné typy patří revmatoidní artritida a lupus; Otoky rukou a paží může být způsobeno hormonální změny, jako jsou ty, které se objevují v průběhu těhotenství nebo premenstruačního syndromu (PMS); Otok může také nastat po operaci k odstranění lymfatických uzlin v podpaží po diagnóze rakoviny prsu nebo melanomu. Tento jev se nazývá lymfedém; Problémy s ramenem může nastat jako příznaky jiných těžkých stavů, jako je infarkt myokardu, tranzitorní ischemická ataka (TIA), nebo mrtvice. Někdy je prvním příznakem infarktu je bolest v levé paži.