pro lidi africké, středomořské nebo jihovýchodní Asie dědictví: Důležité informace o krevních testů diabetes

For People africké, středomořské nebo jihovýchodní Asie dědictví: Důležité informace o cukrovce krevních testů

Úvod

Úvod; Jaké jsou některé běžné varianty hemoglobinu ?; Co je test HbA1c ?; Jak varianty hemoglobinu A1c ovlivnit zkoušku a mé péči o diabetiky ?; Jak se dozvím, zda mám variantu hemoglobinu ?; Kde se může moje poskytovatel zdravotní péče najít více informací o variantách hemoglobinu a zkoušky A1C ?; Jak mohu vědět, jestli moje diabetes je dobře kontrolován, jestliže mám variantu hemoglobinu ?; Body k zapamatování;

Pokud jste z Afriky, Středomoří, nebo jihovýchodní Asie dědictví, mohli byste mít formu hemoglobinu * v červených krvinkách, která má vliv na vaši péči o diabetiky. Hemoglobin v červených krvinkách dává krev její červenou barvu a přenáší kyslík z plic do všech částí těla. Některé formy hemoglobinu může způsobit falešné výsledky testu diabetes krve s názvem test HbA1c. Pokud je test A1C dává falešný výsledek, váš poskytovatel zdravotní péče může myslet obsah glukózy v krvi, také volal hladina cukru v krvi, hladina je vyšší nebo nižší než ve skutečnosti je.

Pokud jste z Afriky, Středomoří, nebo jihovýchodní Asie dědictví, mohli byste mít variantní forma hemoglobinu v červených krvinkách, která má vliv na vaši péči o diabetiky.

Většina lidí má jen jeden druh hemoglobinu, nazvaný hemoglobin A. Někteří lidé mají oba hemoglobin a další druhy, jako je hemoglobin S, C nebo E. Tyto méně obvyklé formy hemoglobinu se nazývají hemoglobinu variant. Můžete mít variantu hemoglobinu, ale to nevěděl, protože si nemusí mít žádné příznaky onemocnění krve. Mající variantu bez zdravotních potíží se také nazývá má tuto vlastnost nebo je přenašečem.

Jaké jsou některé běžné varianty hemoglobinu?

Jeden stav způsobený hemoglobinu S je srpkovitá zvláštnost, která se vyskytuje nejčastěji u lidí afrického dědictví. Mít vlastnost znamená, že jste zdědil gen pro variantu hemoglobinu od jednoho rodiče. Geny nesou informaci o tom, které funkce jsou dědí z rodičů na děti. Lidé se srpkovitou rys obvykle nemají žádné zdravotní problémy. Zdědí geny z obou rodičů pro variantu hemoglobinu S, však má za následek srpkovitou anemií, což je bolestivé. Ty by vědět, jestli vy nebo vaše dítě mělo srpkovitá.

jste z Afriky, Středomoří, jihovýchodní Asie nebo dědictví; členové vaší rodiny mají srpkovitou rys nebo srpkovitou anémii; Výsledky vašeho krevního testu glukózy nebo vlastní kontroly hladiny glukózy v krvi neshodují výsledky vašeho A1C testu; Váš A1C výsledek je jiný, než se očekávalo; Váš A1C Výsledkem je velmi vysoká, vyšší než 15 procent; Vaše poslední výsledek A1C je velmi odlišný od vašeho posledního výsledku A1C

Lidé středomořské nebo jihovýchodní Asie dědictví také může zdědit varianty hemoglobinu. Některé z těchto variant způsobit žádné zdravotní potíže; jiní způsobit určité problémy. Mít variantu hemoglobinu nezvyšuje riziko cukrovky.

Pokud jste z Afriky, Středomoří, jihovýchodní Asie nebo dědictví, pak jste na riziko za to, že varianta-si hemoglobin méně běžnou formu hemoglobinu .; Můžete mít variantu hemoglobinu, ale to nevěděl .; Mít variantu hemoglobinu nezvyšuje riziko cukrovky, ale může mít vliv na výsledky testů diabetes .; Varianta forma hemoglobinu v krvi vám může dát falešné výsledky HbA1c testu. Výsledky by mohly ukázat, že vaše průměrná hladina glukózy v krvi je vyšší nebo nižší než skutečná úroveň .; Váš poskytovatel zdravotní péče může zařídit pro A1C test, která bude provedena v laboratoři, která dává přesné výsledky pro lidi s variantu hemoglobinu .; Vaše testy glukózy denně v krvi mohou také ukázat, jak dobře řízena diabetu je, ale mějte na paměti, že každý test hladiny glukózy v krvi poskytuje informace pouze o jednom časovém okamžiku.

Test A1C krev, nazývaná též A1c testu hemoglobinu, HbA1c, nebo glykohemoglobinových testu, reflektuje své průměrné hladiny glukózy v krvi za poslední 3 měsíce. Váš poskytovatel zdravotní péče vám pošle do laboratoře mít malý vzorek krve čerpané ke zkoušce. Váš poskytovatel zdravotní péče může používat test A1c k diagnostice diabetu. Poté, co byl diagnostikován s diabetem, měli byste mít test A1c nejméně dvakrát ročně. Váš poskytovatel zdravotní péče využívá výsledky vašich A1c testů, aby zjistili, zda je třeba provést změny ve vašem diabetes lékařství, stravování, nebo fyzické rutinní činnosti, aby se vaše cukrovku pod kontrolou.

Varianta forma hemoglobinu v krvi vám může dát falešné výsledky HbA1c testu. Pokud je výsledek falešně vysoké, váš poskytovatel zdravotní péče myslet, že máte cukrovku, když nemusíte. Váš poskytovatel zdravotní péče by také změnit svůj lék na cukrovku nebo provést jiné změny v tom, jak se postarat o diabetu na základě výsledků falešných A1C zkoušek. Tyto změny by mohly způsobit nízkou hladinu glukózy v krvi, nebo hypoglykémii.

Pokud je výsledek falešně nízký, váš poskytovatel zdravotní péče by mohl provést změny ve své léčbě, které by mohly způsobit hladina cukru v krvi, aby zůstali příliš vysoký, což zvyšuje riziko kvůli problémům s diabetem do očí, nervů a ledvin. Ne všechny testy A1C jsou ovlivněny varianty hemoglobinu. Váš poskytovatel zdravotní péče může podniknout kroky, aby se ujistil, dostanete přesné výsledky z vašeho A1C testu.

Mnoho lidí s variant hemoglobinu nemají žádné zdravotní problémy. Ty by mohly být v ohrožení pro mít variantu hemoglobinu if

Váš poskytovatel zdravotní péče může objednat další krevní testy, aby potvrdil, zda máte variantu hemoglobinu.

Co je test HbA1c?

Váš poskytovatel zdravotní péče může přistupovat soupis, který vysvětluje omezení testu A1C on-line nebo telefonicky na Národní Diabetes informace Clearinghouse na 1-800-860-8747.

Některé A1c testy poskytují přesné výsledky u lidí s variant hemoglobinu. Váš poskytovatel zdravotní péče může zařídit svůj A1C zkouška se provádí v laboratoři, která dává přesné výsledky pro lidi s variantu hemoglobinu. Vaše testy glukózy denně v krvi mohou také ukázat, jak dobře řízena diabetu je, ale mějte na paměti, že každý test hladiny glukózy v krvi poskytuje informace pouze o jednom časovém okamžiku.

Národní institut Diabetes a zažívací a Kidney Diseases ernment) a dalších složek theernment ernment) provádět a podporovat výzkum mnoha chorob a stavů.

Jaké jsou a jsou ty pravé pro vás ?; jsou součástí klinického výzkumu a jádrem všech lékařských pokroků. hledat nové způsoby, jak prevenci, odhalování, nebo léčit nemoc. Vědci také použít k pohledu na jiné aspekty péče, jako je zlepšení kvality života pro lidi s chronickým onemocněním. Zjistěte si, zda jsou pro vás to pravé.

Co jsou otevřené ?; které jsou v současné době otevřené a přijímá do pracovního poměru si můžete prohlédnout na www.ClinicalTrials.

Tyto informace mohou obsahovat obsah o léky a, pokud je chápán, jak je předepsáno, podmínky, které léčí. Pokud se připravuje tento obsah zahrnuty nejaktuálnější informace k dispozici. Aktualizací nebo otázky týkající se nějaké léky, obraťte se na US Food and Drug Administration bezplatné na 1-888-INFOernment (1-888-463-6332), nebo navštívit wwwernment. Obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče pro více informací.

Jak varianty hemoglobinu A1c ovlivnit zkoušku a mé péči o diabetiky?

Theernment bych poděkovat; Randie R. Malý, Ph.D., Národní glykohemoglobinových standardizační program, University of Missouri School of Medicine

Jak se dozvím, zda mám variantu hemoglobinu?

října 2011

Kde se může moje poskytovatel zdravotní péče najít více informací o variantách hemoglobinu a test A1C?

Jak mohu vědět, jestli moje diabetes je dobře kontrolován, jestliže mám variantu hemoglobinu?

Body k zapamatování

výslovnost Guide