Prevence Alzheimerova? mentální aktivity, cvičení, strava a další

V této době, není tam žádný známý způsob, jak zabránit Alzheimerovy choroby. Ale jsou tu věci, které může dělat to méně pravděpodobné.

Příznaky Alzheimerovy choroby často přicházejí na pomalu. To by mohlo začít, když někdo má problémy vybavit si věci, které se právě stalo nebo uvedení myšlenky do slov. Ale v průběhu času, problémy zhoršit. Lidé v pozdějších stádiích onemocnění obvykle nemůže žít samostatně nebo pečovat o sebe; Existují tři hlavní fáze Alzheimerovy choroby: mírné, středně těžkou a těžkou. Každá etapa má svůj vlastní soubor příznaků.

Starší lidé, kteří zůstávají duševně aktivní, může být nižší riziko Alzheimerovy choroby. Čtení, hrací karty a jiné hry, práce křížovky, a dokonce i sledování televize nebo poslechu rádia jim může pomoci vyhnout se příznaky onemocnění. Tak může jít ven a zbývající jako společensky aktivní, jak je to možné. I když tento “use it or lose it” přístup nebyla prokázána žádná škoda může pocházet z pravidelně dávat mozek pracovat.

Lidé, kteří jedí více ovoce a zeleniny, potraviny s vysokým obsahem vlákniny, ryby a omega-3 bohaté oleje (někdy nazývané jako středomořské stravy) a kteří jedí méně červené maso a mléčné výrobky mohou mít určitou ochranu proti demenci.