onemocnění z potravin

Druhy onemocnění z potravin

Infekční onemocnění se šíří prostřednictvím potravin nebo nápojů jsou časté, stresující a někdy i život ohrožující problém pro miliony lidí ve Spojených státech a po celém světě. theernment () odhaduje, že každý rok ve Spojených státech, 1 v 6 Američany (nebo 48 miliónů lidí) onemocní, 128 tisíc je hospitalizováno a 3000 umírají na onemocnění z potravin.

Existuje více než 250 známých nemocí foodborne. Mohou být způsobeny bakteriemi, viry nebo parazity. Přirozené a vyrobené chemické látky v potravinářských výrobcích může také přimět lidi nemocné. Některé nemoci jsou způsobeny toxinů z mikrobu způsobující onemocnění, jiné reakce lidského těla na samotný mikroba.

Pro lepší pochopení epidemiologie (studium původu a příčinu onemocnění v komunitě) onemocnění z potravin ve Spojených státech, 10 států po celé zemi sbírat roční údaje o výskytu nových případů nejčastějších příčin bakteriálních a parazitárních infekcí prostřednictvím opatření onemocnění z potravin Active Surveillance Network, je -sponsored program, známý jako FoodNet.