nutkavé sexuální chování ošetření a léky

Psychoterapie

léky

Léčba nutkavé sexuální chování obvykle zahrnuje psychoterapie, léky a svépomocné skupiny. Primárním cílem léčby je pomoci vám zvládat nutkání a snížení nadměrné chování při zachování zdravé sexuální aktivity.

Svépomocné skupiny

Máte-li nutkavé sexuální chování, může být také nutné léčbu jinou duševní stav zdraví. Lidé s nutkavé sexuální chování často mají problémy s alkoholem nebo zneužívání drog nebo jiné psychické problémy, které potřebují léčbu – například obsedantně-kompulzivní chování, úzkost nebo poruchy nálady, jako je deprese.

Lidé s jinými závislostmi nebo vážnými psychickými problémy, nebo těm, které představují nebezpečí pro ostatní mohou mít prospěch z hospitalizaci zpočátku. Ať už lůžkových nebo ambulantní léčba může být intenzivní na prvním místě. A můžete najít pravidelné, probíhající léčba v průběhu let užitečné, aby se zabránilo recidivám.

Určité formy psychoterapie, nazývané také talk terapie, vám může pomoci naučit se zvládat svůj nutkavé sexuální chování. Tyto zahrnují

Tyto terapie mohou být poskytnuty v individuální, skupinové, rodinné nebo páry formátu.

Některé léky mohou být užitečné, protože působí na chemických látek v mozku spojených s obsedantní myšlenky a chování a snížit chemickou látkou “odměny” Tyto chování poskytují, když budete jednat na ně.

Které léky nebo léky jsou pro vás nejlepší, závisí na vaší situaci a dalšími psychickými podmínek nebo závislostech můžete mít. Možná budete muset vyzkoušet několik léků, nebo kombinace, najít to, co funguje nejlépe pro vás s nejmenším počtem vedlejších účinků.

Léky používané k léčbě nutkavé sexuální chování, jsou často předepsané především pro jiné podmínky. Obsahují

Self-help a podpůrné skupiny mohou být užitečné pro lidi s nutkavé sexuální chování a zabývá všemi otázkami to může způsobit. Mnoho skupin jsou modelovány po 12-krok programu Anonymních alkoholiků (AA).

Kromě pomoci provést změny přímo, mohou tyto skupiny vám pomohou

Tyto skupiny mohou být na bázi internetu, nebo mají místní osobní setkání, nebo obojí. Máte-li zájem ve skupině svépomocné, podívejte se na ten, který má dobrou pověst a že se cítíte pohodlně. Tyto skupiny nemají vkusu každého hosta, takže se zeptejte svého poskytovatele duševního zdraví o alternativách.