mandlové mléko: alternativa kravského mléka

Keri Glassman, MS, RD, CDN

Domácí mandlové mléko je 100 procent výživné a lahodné, ale některé verze sériově vyráběné opustit hodně být požadovaný. Ve snaze, aby mandlové mléko vzhled a chuť jako kravské mléko, výrobci přidávají vitamíny, stabilizátory a sladidla, které berou od dobrých věcí. Podívejte se na složek, které znáte; Dobrá značka mandlového mléka – ten, který neobsahuje takové přidané cukry a chemikálie – je ideální pro regulaci hladiny cukru v krvi, protože obsah sacharidů je nízká. Mandlové mléko je také bohatá na dobré tuky, které podporují zdravé srdce a udržet si pocit plný; Jedna porce mandlové mléko poskytuje 50 procent z vaší denní potřeby vitaminu E, což je skvělé pro vaši pokožku.

Mandlové mléko je super univerzální. Můžete ji použít, aby tropické papája koktejl, který chutná jako ostrovů. Preferují cestu do Evropy? Užijte si pařížský horké kakao. Nebo dostat kreativní s ořešák squash-and-skořicí smoothie, že chutná jako na podzim každé roční době; Nebojte se vařit s ním. Zkuste pečení nějaké vegan čokoládový -cherry-košíček lovin ‘. Nebo vytáhnout vafle některých Paleo Punkin.

To nemusí pocházet z něčeho, co Moos, ale stále nazýváme to mléko. Mandlové mléko a jiné ořechů mléka – jako jsou vyrobena z lískových oříšků, pekanové ořechy a dokonce para ořechů – získávají na popularitě. Jak se vám mléko od něčeho jako suchý jako mandle? Vy namočte až osm hodin, pak se “hodit em v mixéru s trochou vody a možná nějaký vanilky. Výsledný výtvor dostane napjaté přes hadrem, a je to tady: mandlové mléko pro vaše káva, ovesné vločky, koktejly a pečivo!

Já vím, já vím: Nemáš v plánu vytvořit svůj vlastní mandlové mléko v dohledné době, protože je to tak snadné koupit v obchodě. Většina komerčních neslazené mandlové mléko poběží vám 30 až 40 kalorií a poskytují zhruba jeden gram bílkovin, jeden gram vlákniny a tři gramy tuku na osm-unce porce. Že vám ušetří více než polovinu kalorií odtučněného kravského mléka, i když Bessie verze má podstatně více bílkovin (asi osm gramů).

Mandlové mléko a jiné matice mléka jsou velkolepé pro vegetariány, vegany a Paleo stravy. Jsou také skvělou volbou, pokud není váš přítel laktózu. Můžete použít mandlové mléko jako náhradu za kravského mléka v receptech nebo vaší každodenní stravy. Funguje to skvěle v bramborová kaše, můžete určitě využít ji ve svém ovesné vločky, a to absolutně svítí v obou kávy a čaje. (Recenzenty poznámka: Domácí mandlové mléko s nízkým obsahem vápníku, takže pokud jej vyměnit za kravské mléko, ujistěte se, že hledat dobré zdroje vápníku Nákup mandlové mléko v obchodě Podívejte se na opevněných verzích, které budou poskytovat vápníku a vitamínu D.? ).

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky