lepší sexuální život může být chirurgický zákrok bonus hubnutí

Robert Preidt

HealthDay Reporter

Středu 04.11.2015 (HealthDay News) – V návaznosti na hubnutí chirurgie, aktivita v ložnici může zvednout, protože liber odpadnout, nová studie najde.

Výzkum naznačuje, že efekt může být dlouhodobá a podobné pro muže i ženy.

“Zlepšení v sexuálním životě jsou další přínos, který přesahuje hubnutí,” řekl Dr. John Morton, prezident Společnosti pro metabolická a bariatrické chirurgie (ASMBS). On nebyl zapojen do nové studii.

Zjištění byla které mají být předloženy ve středu v Los Angeles u obezity týden, každoroční setkání pořádané ASMBS a obezity Society.

Studie byla pod vedením Dr. Kristine Steffen, docent farmaceutických věd v Severní Dakota State University v Fargo. Její tým sledoval výsledky pro více než 2000 lidí – téměř 80 procent žen – kteří byli dotazovaných o jejich sexuální život po dobu pěti let poté, co podstoupil hubnutí (bariatrické chirurgie).

Jeden rok po zákroku, pacienti obvykle hlášena zvýšená sexuální touha a aktivitu, větší spokojenost se sexuálním fungování a méně omezení týkající se zdraví v jejich sexuální aktivity, autoři studie řekl.

objevil přínos pro dlouhodobě pokračovat. Pět let po operaci, všechna opatření sexuální funkce zůstaly mnohem lepší ve srovnání s před chirurgickým zákrokem Steffen tým hlášeny. Na pětileté bodu, asi 52 procent žen a 58 procent mužů zůstal mírně k velmi spokojeni s jejich sexuální funkce – ve srovnání s asi 31 procent a 28 procent, respektive před operací.

Podobně, asi 39 procent žen a 55 procent mužů uvedlo, že byli více sexuálně aktivní po operaci, než byli předtím, zjištění ukázala.

Deprese byla často klíčovým faktorem, autoři studie vzít na vědomí, muži i ženy obvykle mají zlepšenou sexuální život po operaci, kdyby také dosáhnout zlepšení příznaků deprese.

Limited výzkumy naznačují, že bariatrické chirurgie je spojena s krátkodobými zlepšení sexuálních funkcí, “uvedl Steffen v tiskové setkání zprávě.” Tato studie ukazuje, tato zlepšení jsou dlouhodobé.

Odborníci na vědomí, že závěry prezentované na lékařských setkání jsou obvykle považovány za předběžné až publikovány v recenzovaných časopisech.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …