léky proti bolestem zad

Asi jeden ze čtyř mnoho lidí na celém světě zažívá bolest dolní části zad během posledních tří měsíců, což je jeden z nejběžnějších typů bolestí a nejčastější příčinou invalidity u dospělých pod 45.

Ačkoli léky proti bolesti nemůže ve skutečnosti vyléčit zranění zad, může úlevě od bolesti a otevřít okno pro jiné způsoby léčby – například fyzioterapii – mít možnost pracovat.

Existuje několik kategorií a typů léků na zadní Pai; V závislosti na tom, jak závažné příznaky onemocnění jsou, jak dlouho jste je měli, ve kterých se nachází a jaké vedlejší účinky můžete tolerovat.

Protizánětlivé léky

První léčba volby pro většinu lidí s bolestmi zad je over-the-counter, nesteroidní protizánětlivý lék (NSAID), jako je ibuprofen (Motrin) nebo naproxen (Aleve), říká Jae Jung, MD, odborný asistent v oddělení ortopedie na David Geffen School of Medicine na University of California-Los Angeles. “Ty jsou považovány za mírnější analgetika, a by byl první stupeň léčby,” říká.

Tylenol (acetaminofen), i když není nesteroidní protizánětlivé léčivo, je také běžné over-the-counter lék proti bolesti používá k léčbě bolesti zad.

K dispozici jsou také předpis pouze pro NSAID, jako je celecoxib (Celebrex), diklofenak (Voltaren), meloxikam (Mobic) a nabumeton (Relafen).

I když tyto léky jsou na mírnější straně spektra úlevu od bolesti, ale stále přicházejí s vedlejšími účinky – zvláště pokud jste si je při vyšších dávkách po dlouhou dobu. NSAID vedlejší účinky mohou zahrnovat zažívací potíže, vředy, a poškození ledvin, zatímco paracetamol může mít vliv na játra.

Jung říká, že měli pacienti mu říct, že jsem byl s 6-8 ibuprofen denně po dobu šesti měsíců. “To může být problém,” říká. “Ve světě bolesti, něco víc než tři měsíce je chronická bolest. Takže, pokud jste užíval NSAID nebo acetaminofenu pro správu bolesti zad po dobu tří měsíců nebo déle, měli byste navštívit lékaře, aby alespoň zjistit, jestli jste při správné léky na správné dávkování. ”

Lze také dostat své protizánětlivé léky ve formě topické krém, který může být aplikován přímo na zadní stranu. Zatímco tito technicky mají potenciál pro stejné vedlejší účinky jsou například perorální léky, riziko není totéž, protože oni nemají vliv na celé tělo, říká Jung.

Pracovat; Exercisin; Spát v; každodenního života