Léčba anafylaxe: adrenalin injekce

alergie Trends

Anafylaxe je diagnostikována na základě jeho příznaků a symptomů. Historie expozici alergenu může být také užitečné.

Zjistit více o anafylaxe

Základy

příznaky

Diagnostika a léčba

Prevence

Testy, které se běžně používají k posouzení alergických reakcí zahrnují -prick kůže nebo poškrábání testy, intradermální kožní testy a krevní testy, které mohou identifikovat specifické protilátky, které označují konkrétní alergie. Kožní prick-nebo testování poškrábání zahrnuje umístění malá kapka alergenu na kůži a poškrábání s ním bez porušení povrchu kůže. Intradermální, nebo perkutánní testování, zahrnuje umístění malé množství podezřelých alergenů pod kůží a pozorujeme známky lokalizované alergické reakce.

Epinefrin je nejúčinnější okamžitá léčba anafylaxe. To se rychle obrátí nepříjemné návaly a svědění, stejně jako vážnější problémy s dýcháním a nebezpečnému poklesu krevního tlaku, který doprovází většinu anafylaktické reakce. Ještě důležitější je, pokud poskytnou včas, adrenalin může obrátit život ohrožující příznaky anafylaktického šoku. Pokud jste alergičtí na bodnutí hmyzem nebo některý z potravin, které způsobují anafylaxe, nebo pokud jste někdy měli anafylaktické reakce, měli byste kontaktovat svého lékaře o poskytnutí injekční adrenalin kit. (Epi-pero je jedna společná značka.) Ty by měly provádět dvě soupravy za všech okolností a vědí, jak ji používat. Pokud jste v nebezpečí, ujistěte se, že rodinní příslušníci, přátelé a kolegové znát příznaky anafylaxe a jak dát injekci v případě potřeby. Neváhejte použít adrenalin autoinjektoru pokud začnete vykazují příznaky anafylaxe. Použití autoinjektoru jako prevence vám neublíží.

Objeví-li se někdo, že trpí anafylaxe, zavolat rychle pomoc, a to iv případě, že osoba již byla dána injekce adrenalinu. Osoba může vyžadovat další dávky nebo jiné lékařské zákroky. Každý, kdo má anafylaktické reakce by měly být zkontrolovány lékařským personálem. Poté, co dostal adrenalin, steroidní léky (jako je prednison nebo methylprednisolon) a antihistaminika (vzhledem k tomu poté, co adrenalin) může také pomoci uklidnit reakci a zabránit návratu akutních příznaků.