komplexní regionální bolestivý syndrom

Komplexní regionální bolestivý syndrom je neobvyklá forma chronické bolesti, která obvykle postihuje ruku nebo nohu. Komplexní regionální bolestivý syndrom obvykle vyvíjí po zranění, chirurgie, mrtvici nebo srdeční infarkt, ale bolest je v poměru k závažnosti původního zranění.

Příčinou komplexní regionální bolestivý syndrom, není přesně znám. Léčba pro komplexní regionální bolestivý syndrom je nejúčinnější, když začal brzy. V takových případech, zlepšení a dokonce remise jsou možné.

Kdy navštívit lékaře

Známky a příznaky komplexní regionální bolestivý syndrom zahrnovat

Co můžeš udělat

Symptomy se mohou v průběhu času měnit a liší se od člověka k člověku. Nejčastěji bolest, otok, zarudnutí, znatelné změny v teplotě a přecitlivělostí (zejména na chlad a dotyk), nastat jako první.

Co můžete očekávat od svého lékaře

V průběhu doby, postižená končetina se může stát za studena a bledý a podstoupit kůže a nehtů změny, stejně jako svalové křeče a dotahování. Jakmile dojde k těmto změnám, podmínkou je často nevratný.

léky

Komplexní regionální bolestivý syndrom občas mohou se šířit od jejího pramene jinde v těle, jako je opačné končetiny. Bolest může dojít ke zhoršení emocionálním stresem.

U některých lidí, známky a příznaky komplexní regionální bolestivý syndrom odejít na vlastní pěst. V jiných případech, příznaky mohou přetrvávat měsíce až roky. Léčba je pravděpodobné, že jsou nejúčinnější, když začal časně v průběhu onemocnění.

Pokud se setkáte s konstantní, těžkou bolest, která ovlivňuje úd a dělá dotýkat nebo jeho přemístění končetiny se zdají nesnesitelné, navštivte svého lékaře určit příčinu. Je důležité léčit komplexní regionální bolestivý syndrom brzy.

Komplexní regionální bolestivý syndrom se vyskytuje ve dvou variantách, s podobnými příznaky a symptomy, ale různými příčinami

Mnoho případů komplexní regionální bolestivý syndrom dojít po důrazný poranění paže nebo nohy, jako je drtí zranění, zlomeniny a amputace. Jiné hlavní a menší traumata – jako je chirurgie, infarkty, infekce a dokonce podvrtnutí kotníku – může také vést ke komplexní regionální bolestivý syndrom. Emoční stres může být vysrážení faktorem, stejně.

Není to dobře pochopil, proč tato zranění může vyvolat komplexní regionální bolestivý syndrom, ale může to být způsobeno nefunkčním interakci mezi svými centrálního a periferního nervového systému a nevhodné zánětlivé odpovědi.

Je-li komplexní regionální bolestivý syndrom není diagnostikována a léčena včas, nemoc může postoupit do dalších oslabujících příznaků a symptomů. Ty mohou zahrnovat

Chcete-li získat co nejlepší lékařskou péči, mít čas připravit se na vaše jmenování.

Zapište si jakýchkoli příznaků se můžete setkat – včetně závažnosti a umístění vašeho bolest, ztuhlost nebo citlivosti. Je to také dobrý nápad zapsat jakékoliv otázky, které jste pro svého lékaře.

Příklady otázek, které by vás mohly zeptejte se svého lékaře patří

Kromě otázky, které jste připraveni zeptejte se svého lékaře, neváhejte se zeptat další otázky během svého jmenování.

Lékař je pravděpodobné, že vám položit několik otázek. Být připraven na ně odpovědět si může vyhradit čas jít přes nějaké body, které chcete trávit více času. Pro komplexní regionální bolestivý syndrom, lékař může požádat

terapie

Diagnostika komplexní regionální bolestivý syndrom je založeno na fyzické zkoušky a vaše lékařské historie. Neexistuje jediný test, který může definitivně diagnostikovat komplexní regionální bolestivý syndrom, ale tyto postupy mohou poskytnout důležité vodítko

Sympatiku testy nervózní. Tyto testy se podívat na poruchy ve vašem sympatického nervového systému. Například, termovize měří teplotu pokožky a krevní oběh vašich postižených a nepostižených končetin.

Jiné testy mohou měřit množství potu na obou končetinách. Odlišné výsledky lze uvést komplexní regionální bolestivý syndrom.

Zlepšení a dokonce prominutí komplexní regionální bolestivý syndrom je možné, pokud léčba začne během několika měsíců od prvních příznaků. Často, kombinace různých terapií je nutné. Lékař bude přizpůsobit svůj postupů založených na konkrétním případu. Možnosti léčby zahrnují

Lékaři používají různé léky k léčbě příznaků komplexní regionální bolestivý syndrom.

Relievers bolesti. Over-the-counter (OTC) bolest relievers – například aspirin, ibuprofen (Advil, Motrin IB, ostatní) a naproxen (Aleve) – může zmírnit bolest a zánět.

Lékař může předepsat silnější léky proti bolesti v případě OTC ty nejsou užitečné. Opioidní léky mohou být volbou. Přijata ve vhodných dávkách, mohou poskytnout přijatelnou kontrolu bolesti.

Recidiva komplexní regionální bolestivý syndrom se vyskytují, někdy kvůli spoušť, jako je vystavení studené nebo intenzivní emocionální stresoru. Opakování mohou být zpracovány s malými dávkami antidepresivní nebo jinými léky.

Život s chronickým bolestivým, podmínka může být náročné, zvláště když – jak tomu často bývá s komplexní regionální bolestivý syndrom – svými přáteli a rodinou nevěří byste mohli cítit tolik bolesti, jak popsat. Sdílet informace ze spolehlivých zdrojů o komplexní regionální bolestivý syndrom s těmi blízko vás, aby jim pomohla pochopit, co jste se setkali.

Postarat se o své fyzické a duševní zdraví podle těchto návrhů

V případě komplexní regionální bolestivý syndrom ztěžuje pro vás dělat věci, které baví, požádejte svého lékaře o způsobech, jak obejít překážky.

Mějte na paměti, že vaše fyzické zdraví může přímo ovlivnit vaše duševní zdraví. Denial, hněv a frustrace jsou společné s chronickým onemocněním.

V některých případech může být nutné další nástroje, které se zabývají svými emocemi. Terapeut, behaviorální psycholog nebo jiný odborník může být schopen vám pomůže dát věci v perspektivě. Také může být schopen naučit zvládání dovedností, jako jsou relaxační nebo meditační techniky.

Někdy se připojí podpůrnou skupinu, kde můžete sdílet zkušenosti a pocity s ostatními lidmi, je dobrý přístup. Zeptejte se svého lékaře, co podpůrné skupiny jsou k dispozici ve vaší komunitě.

Následující opatření mohou pomoci snížit riziko vzniku komplexní regionální bolestivý syndrom

navštivte svého lékaře