kojení: bolavé bradavky – přehled témat

Bolest během kojení -feeding je známka problému, a neměly by být přehlíženy. Ačkoli bolavé nebo nabídková bradavky jsou běžné během několika prvních dnů po kojení, by mělo zlepšit. Normální bolestivost nebo bolest se obvykle vyskytuje asi minutu, když dítě poprvé západky na prsou. Bolest, která je závažná nebo souvislý nebo že nastane znovu po zdálo se, že řešení je známkou problému by mělo být napraveno. Další problémy mohou zahrnovat prasklý, krvácení nebo modřiny bradavky.

Bolavé bradavky a prsa mohou rovněž pocházet z

Nesprávné polohy; Problémy s aretací o; Chudý let-down reflex; Vpáčené bradavky.

To dítě sání pro větší pohodlí ( “visí ven”) bez řádného západky po usnutí u prsu; Táhne úst dítěte od prsu bez přerušení sání; Dítě má krátkou Frenulum (frenulum spojuje jazýček na spodní části ústí). To je také nazýván “jazyk-tie.

Pokud lékař říká, že je v pořádku, vzít malou dávku acetaminofenu (jako Tylenol) asi 30 minut před kojením; Ujistěte se, že vaše dítě je západkový na správně. Zobrazení prezentace na přídrží se naučit, jak dostat své dítě závora dále; Aby se minimalizovalo nepohodlí, začít kojit na straně, která je menší bolest pro prvních pár minut, pak přejít na druhou stranu. Dítěte počáteční sání je zpravidla velmi energický; Expresní trochu mléka z prsou těsně před krmením. To může pomoci při reflexu let-dolů a zjemňují bradavky tak, že dítě může snadno a lehce závora dále; Změna polohy vašeho dítěte při každém krmení. Tím dojde ke změně tlaku z úst dítěte do jiné části prsu.