karcinoidní syndrom ošetření a léky

Léčení syndromu karcinoidu zahrnuje léčbu nádor a může také zahrnovat použití léků ovládat své specifické příznaky.

Ošetření může zahrnovat

Léky pro blokování rakovinné buňky vylučovat chemikálie. Injekce léků oktreotidu (Sandostatinu) a lanreotidu (SOMATULINE depo) může snížit příznaky syndromu karcinoidu, včetně zrudnutí kůže a průjem. Oktreotid může zpomalit růst karcinoidu.

Vedlejší účinky oktreotidu a lanreotidu jsou průjem, bolesti břicha a nadýmání, které se mohou v průběhu času uklidnění po.

Zastavení krevní zásobení nádorů jater. V postupu nazývaného tepna embolizace jater, lékař vloží katétr jehlou v blízkosti svého rozkroku a nitě jej do hlavního tepny, který nese krev do svého jater (jaterní arterie).

Lékař vstřikuje částice, jejichž cílem je zalepit jaterní tepnu, přerušení přívodu krve do rakovinových buněk, které se šíří do jater. Zdravé jaterní buňky přežívají, opíraje se o krev z jiných krevních cév.

Jaterní tepna embolizace může být riskantní a postup se obvykle provádí pouze ve specializovaných zdravotnických zařízení. Diskutujte přínosy a rizika se svým lékařem.

Zabíjet rakovinné buňky v játrech s tepla nebo chladu. Radiofrekvenční ablace dodává teplo přes jehlu do nádorových buněk v játrech, což způsobuje, že buňky umírají. Kryoterapie je podobný, ale pracuje tak, že zmrazení nádor.

Radiofrekvenční ablace a kryoterapie jsou obecně bezpečné, i když je malé riziko ztráty krve a infekcí.