jsou tam šťastné nálady potraviny?

Cynthia Ramnarace

Pověst: Čokoláda – a jiné jedlé dobroty – může zvýšit vaši náladu

Jako kousek čokolády rozpouští na jazyku, můžete doslova cítit stres nechat a blaženost vás pozdravit. Ale je to jen trik mysli? A co ostatní potraviny? Mohou pomoci (nebo újma) vaši náladu?

Verdikt: Některé potraviny mohou stimulovat šťastné tvorby částí mozku. A další potraviny mají opačný účinek

Není to vaše představivost: Čokoláda je známá radost stimulant. Podle studie zveřejněné v časopise Journal of Psychopharmacology, ti, kteří pili polyfenolů bohaté čokoládový nápoj jednou denně (ekvivalent 1,5 uncí hořké čokolády) hlášeny cítí klidnější a více obsahu, než ti, kteří ne.

Kakao zvyšuje mozku serotonin, “říká Chris ethnobotanist” Medicine Hunter “Kilham, který cestoval po světě při hledání tradičních léčiv na rostlinné bázi.” Téměř každý antidepresivum si klade za cíl buď zvýšit serotonin, nebo udržuje ho v mozku déle. Čokolády nebo kakaa, který dělá velmi dobře.

Takže pokud jste chuť čokolády, co byste mohli být opravdu touha není něco sladkého, ale něco, aby vám úsměv.

Spousta lidí si sami ordinují čokoládou, “říká Kilham.” Ženy tomu, že před a během menstruace, kdy mozek serotonin jde dolů. Čokoláda pomůže posílit, že zálohovat. A spousta lidí prostě líbí náladu, která je staví do.

Můžete jíst vaše cesta k lepší náladě? Jsi si jistý, může – a čokoláda není jediný známý cesta k potěšení. Zde jsou některé dobré nálady potraviny, jak dosáhnout, když budete potřebovat podporu.

Protein: Když máš případ 3 hod hlad, poslední věc, kterou byste měli sáhnout po je plechovku limonády nebo tašky cukroví. “To, co potřebujeme, je protein,” říká Marcelle Pick, OB / GYN, NP, autor je to s mými hormony? “Popadněte mandlové máslo s půl jablka, nebo sýrovou tyčinkou nebo některé mrkve a hummus. Protein udržuje hladinu cukru v krvi stabilní a budete mít trvalou energii.” Čím více energie budete mít, tím lepší nálada.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky