Jsem obézní? Jak odborníci definovat, co je obezita

Obezita znamená mít příliš mnoho tělesného tuku. Je to o mnohem více než velikosti oblečení nebo jak vypadáš. To může vážně poškodit vaše zdraví.

Celé vaše tělo cítí to, z vašich kloubů do svého srdce, krevní tlak, hladinu cukru v krvi, a dalších systémů. Extra tukové buňky produkují zánět a různé hormony, což zvyšuje vaše šance chronických zdravotních stavů.

Pokud to vypadá, že tyto kurzy jsou nacpané proti vám, nezapomeňte, že je možné porazit. Prvním krokem je zjistit, jak si stojíte.

Vyjdete na váhu a lékař nebo zdravotní sestra bere na vědomí svou váhu. Mohou také změří pas, protože je to obzvláště riskantní mít příliš mnoho břišní tuk.

Pod 18,5: underweigh; 18,5-24,9: norma; 25-29,9: převážit; 30 nebo vyšší: obézní

Pokud váš lékař říká, že jste obézní, to znamená “jsi o něco více než to, co je považováno za zdravé,” říká Y. Wang Claire, MD. Ona je co-ředitel iniciativy Obezita prevence na Columbia University.

Obezita je dál být prostě nadváhou. Je to velmi časté – více než 1 ze 3 US dospělí jsou obézní. Pokud jste jedním z nich, můžete pracovat zhubnout. I když to není snadné, pád některé z těch kil – možná méně, než si myslíte – začne otáčet věci kolem vás.

Pro dospělé, odborníci obvykle definují obezitu na základě indexu tělesné hmotnosti nebo BMI. Tento vzorec se týká svoji váhu Vašeho těla.

Například, je-li dva lidé váží stejnou částku, ale jeden je vyšší než jiný, vyšší osoba bude mít nižší BMI. Chcete-li najít index tělesné hmotnosti, připojte výšku a váhu do kalkulačky BMI.

Pokud je váš BMI

Pokud jste obézní, váš lékař může hovořit o kategoriích obezity

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …

Úroveň Obezita l: BMI 30-34 let .; Úroveň Obezita ll: BMI 35-39 .; Úroveň Obezita LLL: BMI 40 nebo vyšší, což někteří také nazývají “morbidní” obezity