je si vědom mohou chránit proti břišní tuk

Robert Preidt

HealthDay Reporter

Středa 21 říjen 2015 (HealthDay News) – Být self-vědomý může pomoci snížit riziko obezity, nová studie tvrdí.

Výzkumníci se podíval na více než 400 lidí v Nové Anglii a zjistil, že ti s vyššími úrovněmi, co je známo jako dispozičním všímavosti – uvědomění a důrazem na současných pocitů a myšlenek – měly méně břišní tuk. Byly také méně pravděpodobné, že budou obézní, než ty s nižší úrovní takové uvědomění.

Specificky, lidé s nízkými hladinami tohoto typu sebeuvědomění bylo 34 procent větší pravděpodobnost, že budou obézní a mít trochu víc než půl kila břišní tuk než ty s vyšší úrovní sebeuvědomění, našli vyšetřovatelé.

Studie byla zveřejněna 19.října v časopise International Journal of Behavioral Medicine.

Dispoziční všímavost není totéž jako meditace, vysvětlil výzkumníci Brown University.

To je každodenní všímavost, “autor studie Eric Loucks, odborný asistent epidemiologie, uvedl v tiskové univerzitní zprávy.” Drtivá většina těchto lidí nejsou meditaci.

Předchozí výzkumy ukázaly, že všímavost může lidem pomoci překonat chutě na nezdravé potraviny, a to může také pomoci lidem překonat svou neochotu začít cvičit, dodal Loucks.

“To je místo, kde všímavost může přijít. Být si vědom každý a každý okamžik a jak se to souvisí s tím, co děláme a jak se cítíme,” vysvětlil.

Zatímco účinky všímavosti na váze a břišní tuk jsou významné, nejsou velké, vědci řekl.

“Vědomí se zdá být dost mít malé až střední efektu. Pak je tu otázka, co bychom mohli dělat ji zvýšit,” řekl Loucks.

Poukázal na to, že tato studie zjistily asociaci, ale neprokázala, že vyšší hladiny pamětlivosti skutečně způsobit úbytek na váze. Je třeba dalšího výzkumu zjistit, jestli je to tento případ.

Loucks ‘další studie bude zkoumat, zda je všímavost pomáhá lidem držet lékaře-předepsána zdravého životního stylu režimy, jako je změna stravovacích návyků, nebo získat více výkonu.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …