iriografie

Iriografie nebo nižší gastrointestinální (GI) vyšetření, vyšetření je X-ray tlustého střeva (tlustého střeva a konečníku). Test se používá při diagnostikování choroby a jiné problémy, které mají vliv na tlusté střevo. Aby střevo viditelné na rentgenovém snímku, tlusté střevo se naplní kontrastní látky s obsahem barya. To se provádí nalitím kontrastní látky přes trubku vloženou do konečníku. Barya blokuje rentgenové paprsky, způsobující tlustého střeva barnatý naplněný se ukázat jasně na rentgenovém snímku.

V některých případech je jediný kontrastní studie může být výhodný pro konkrétní zdravotních důvodů nebo pro starší lidi, kteří nemusí být schopni tolerovat časově náročné a poněkud nepříjemný double-kontrastní studie. Ale v případě, že výsledky nejsou jasné, double-kontrastní studie může být rovněž provedeno.

Klystýr baryum je děláno

Před klystýr barya, svého lékaře, pokud jste

V single-kontrastní studie, tlusté střevo se naplní barya, která popisuje střevo a odhaluje velké odchylky; V double-kontrastní nebo vzduch-kontrastní studie, tlustého střeva je nejprve naplněna barya a potom se baryum se odčerpá, takže jen tenká vrstva barya na stěně tlustého střeva. Tlustého střeva se pak naplní vzduchem. To poskytuje detailní pohled na vnitřní ploše tlustého střeva, takže je lépe vidět zúžené oblasti (striktury), divertiklů nebo zánětu.

Identifikovat zánět střevní stěny, ke které dochází při zánětlivých střevních onemocnění, jako je například ulcerózní kolitida a Crohnova nemoc. Klystýr baryum mohou být také použity pro monitorování průběhu těchto onemocnění; Zde problémy se strukturou tlustého střeva, jako je například zúžených oblastí (striktur) nebo kapsy nebo vaků (divertiklů) ve střevní stěně; Pomůže upravit stav nazývaný ileocolic Intususcepce, ve které je konec tenkého střeva dítěte vyčnívá do tlustého střeva; Vyhodnotit břišní příznaky, jako je bolest, krev ve stolici, nebo pozměněných vyprazdňování; Zhodnotit další problémy, jako je anémie a nevysvětlený úbytek hmotnosti.

Jsou nebo by mohly být těhotná; Jsou alergičtí na latex. Latexové produkty se běžně používají pro podávání kontrastní látky. Máte-li alergií na latex, budou použity různé výrobky; Vězte, že jste alergičtí na barya; Měli testem horní části trávicího barnatý (v horní části GI nebo barya vlaštovka) nedávno; Měl kolonoskopii nebo sigmoidoscopy v poslední době.