Globální výzkum v Thajsku

Shrnutí minulost a současnost theernment financovaných výzkumných

USA – Thajsko vědy a techniky dohody

Thajsko má mokré, tropické klima, které podporuje Vektor a onemocnění přenášených vodou. Horečka dengue, malárie, japonské encefalitidy, a rána je endemická v některých regionech, jako jsou leptospiróze a vzteklině. Hlavní nová hrozba v Thajsku je šíření ptačí chřipky H5N1.

theernment má dlouhou historii spolupráce v biomedicínském výzkumu s Thajskem. Například v roce 1981, theernment udělen jeden z prvních mezinárodní spolupráce ve Infectious Disease Research ocenění za výzkum v malomocenství na University of Illinois a Univerzita Chiang Mai, Thajsko.

theernment v současné době financuje více než 30 projektů v Thajsku. Tyto projekty se zaměřují především na HIV / AIDS, malárie, horečka dengue, a filariózy a zahrnují vývoj vakcíny, rezistenci vůči lékům, a immuno-patologických studií. Jeden theernment-podporovaný projekt v Thajsku studuje imunologických aspektů H5N1 u lidí a představuje spolupráce mezi ozbrojenými silami Research Institute of Medical Sciences (AFRIMS) laboratoř v Bangkoku a Lékařské fakulty Univerzity Mahidol. Vzorky z lidských případů H5N1 v Thajsku jsou používány pro tyto studie.

V současné době existuje čtyřech místech v Thajsku, které jsou součástí theernment podporované jihovýchodní Asii chřipky Clinical Research Network (SEA ICRN). SEA ICRN je mnohostranný, spolupracovní partnerství nemocnic a institucí v Thajsku, stejně jako v Indonésii, Velká Británie, Spojených státech a Vietnamu. Toto partnerství zahrnuje theernment a mezinárodních institucí, jako je Světová zdravotnická organizace, Oxford University a Wellcome Trust.

theernment také nedávno uzavřela smlouvu na St Jude Dětská Research Hospital, Memphis, Tennessee, založit Center of Excellence pro chřipky výzkum a dozor k provádění základních chřipky výzkumné činnosti a ostrahy zvířat v Thajsku, ve spolupráci s Hong Kong / Čína a Indonésie.

theernment prostředky na výzkum v oblasti HIV / AIDS v Thajsku prostřednictvím svých major HIV / AIDS Clinical Trials Networks, včetně Clinical Trials International Mateřská Pediatric dospívající s AIDS, mezinárodní sítě pro strategické iniciativy v Global HIV studiích byl HIV vakcín Trials Network, a prevence HIV zkoušky sítě. theernment také podporuje mezinárodní epidemiologické databáze hodnotit AIDS, ve kterém Thajsku se podílí jako součást Asii a Austrálii kraji. Prostřednictvím theernment podporované komplexní mezinárodní program výzkumu AIDS, thajští vědci vyvíjejí dlouhodobé plány pro posílení výzkumné infrastruktury a kapacit týkající se epidemie AIDS v severním Thajsku.

theernment také podporuje několik výzkumných projektů, které se týkají spolupráce mezi institucemi ve Spojených státech a Thajska na malárii, densoviruses, Burkholderia peudomallei, horečka dengue, jaterní motolice a filariózy.

Dohoda mezi US Department of State, USA ministerstvo armády a thajského ministerstva zahraničních věcí byla podepsána dne 23. prosince 1960, 1. dubna 1963 a 28. ledna 1977, zřídit SEATO Clinical Výzkumné centrum pro vědecký výzkum chorobných stavů v Thajsku a poskytovat odbornou přípravu v řízení těchto chorob.

Dne 13. dubna 1984, americké ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb (HHS) a Ministerstva zahraničních věcí v Thajsku podepsali dohodu o spolupráci mezi univerzitami, výzkumnými středisky a institucemi soukromého sektoru v oblasti vědy a informačních technologií a vývoje, které se týkají do oblastí zemědělství, zdravotnictví, energie, prostoru, životního prostředí, přírodních zdrojů, nebezpečí, a průmyslového rozvoje.

Memorandum o porozumění mezi HHSernment a Chulabhorn Výzkumného ústavu pro spolupráci na programu AIDS, použití přírodních produktů v biomedicínských aplikacích a výzkumu rakoviny, a epidemiologické studie v Thajsku byla podepsána dne 14. června 1989, a znovu 27. května 1992.

theernment s americkým ministerstvem obrany a AFRIMS v Bangkoku, podepsal dohodu mezirezortní v roce 2005 na podporu výzkumu ptačí chřipky v Thajsku a po celé jihovýchodní Asii.