Globální výzkum v Mali

theernment aktivit financovaných

Vědecký pokrok

US velvyslanec v Mali, Paul A. Folmsbee a Mali ministra pro vysokoškolské vzdělávání a vědecký výzkum, Mountaga Tall, podepsal MOU. Kredit: US Embassy, ​​Bamako, Mali

Mali je vnitrozemským západoafrické země s vysoce rozvrstvené podnebí: teplé a suché na severu a mokré a vlhké na jihu. Malárie je jednou z hlavních příčin země smrti a utrpení a je zodpovědný za více než 30 procent všech návštěv ambulantní nemocnice, podle Světové zdravotnické organizace. Nemoci přenášené potravinami a vodou ředitelné onemocnění, včetně hepatitidy A, břišní tyfus a schistosomóza, jsou také převládající, a to zejména v blízkosti řeky Niger.

Přednosti

Spojené státy a Republika Mali obnovila svůj vztah prostřednictvím memoranda o porozumění (MOU) na podporu výzkumu a školení v tropických a infekčních onemocnění. Mezi twoernments naposledy spolupracoval na obsahující šíření viru epidemie vypuknutí Ebola v Mali loni. theernment provozuje Mezinárodní centrum pro vynikající výsledky ve výzkumu (Icer) v Mali rozvíjet a udržet výzkumné programy prostřednictvím partnerství s místními vědci. o Mali Icer Program theernment je.

theernment má vlastní zaměstnance v hlavním městě Bamako, v úzké spolupráci s Farmaceutickou fakultu Univerzity věd, techniky a technologie Bamaku (USTTB). theernment vědci působí v Mali od konce 1980; v roce 2002, USTTB byl vybrán theernment jako International Center for Excellence v oblasti výzkumu, které mají za úkol studovat tropických a infekčních nemocí v endemických oblastech.

Milníky v theernment spolupráce s USTTB zahrnují následující

Theernment klinická studie provedená na univerzitě v Bamaku v Mali ukázala dramatický a trvalý účinek doxycyklinu v léčbě infekce Mansonella perstans, druh škrkavka přenosnou na člověka kousnutím pakomárů. Jedná se o první účinná léčba našel pro tento opomíjené tropické nemoci, která je běžná v některých částech Afriky a Střední a Jižní Ameriky.

 o randomizované studii na doxycyklin na M. perstans infekce.

Malárie výzkumný a vzdělávací středisko poskytuje základnu pro pokročilý výzkum a vzdělávání v Mali

theernment slaví 20-leté spolupráci s Mali vědci

výzkumné aktivity Vznik malárie v roce 1989; Vývoj klinických louce, která prověří kandidátské malárie vakcín a které provádějí studie o malárii a lymfatický filariózy; Spuštění Centra pro výzkum a vzdělávání (Centre de Recherche et de Formation – SEREFO) projekt, který sdružuje lékaře a výzkumné pracovníky z Mali a Spojených států studovat HIV / AIDS a tuberkulóze a poskytování školení pro afrických vědců; Založení servisního střediska Mali, který poskytuje administrativní / finanční infrastrukturu pro theernment a otherernment vědecké spolupráce na USTTB i mimo něj; O Mali Service Center; Žádající Mali Service Center finanční a správní pomoc