environmentální alergie diagnóza

kožní testy

krevní testy

Zdravotnický pracovník může vykonávat kůže, krev, nebo testy alergie komponent pomoci diagnostikovat životního prostředí alergie.

Test kožní prick dokáže detekovat, zda je člověk citlivý ke konkrétnímu alergenu. Jsou “citlivé” znamená, že imunitní systém produkuje typ protilátky zvané IgE proti tomuto alergenu. IgE se váže na specializovaných buněk zvaných žírné buňky. To se děje po celém těle, včetně nosní sliznice a dýchacích cest, jakož i kůže.

Testy alergie komponent

Během testu prick, zdravotnický pracovník používá kus plastu propíchněte kůži na paži nebo dozadu a umístit malé množství alergenu extraktu těsně pod povrchem kůže. U citlivých osob, alergen se váže k IgE na žírných buněk v kůži a způsobí jejich uvolnění histaminu a dalších chemických látek, které produkují svědění, zčervenání, otok a menší.

Pozitivní kožní test na konkrétní alergen, nemusí nutně znamenat, že člověk má alergické rýmy nebo astma způsobené tímto alergenem. Až 50 procent obyvatel USA, může mít alespoň jeden test pozitivní kožní do společné alergenu, ale méně než polovina z těchto lidí má alergické rýmy nebo astma. Proto zdravotníci často se bude snažit, aby odpovídaly výsledky testů kůže s druhem alergenové expozicemi osoby mohou měli.

Namísto provedení kožní test, lékař může odebrat vzorek krve pro měření hladin protilátek IgE specifických pro alergen. Většina lidí, kteří jsou citliví na konkrétní alergen bude mít IgE protilátky detekovatelné jak kůže a krevních testů.

Stejně jako v případě kožních testů test pozitivní krve na alergen nemusí nutně znamenat, že symptomy určité osoby jsou způsobeny tímto alergenem.

Jedním z důvodů, proč pozitivní kožní nebo krevní test nemusí vždy znamenat, že symptomy určité osoby jsou způsobeny konkrétní alergen, je, že alergeny zahrnují mnoho různých složek, z nichž některé jsou s větší pravděpodobností způsobit příznaky než ostatní. Například, bříza pyl obsahuje bílkoviny, cukry a tuky. IgE protilátky na pyl břízy proteiny mohou způsobit alergické reakce, ale IgE protilátky k cukrů v pylu břízy, i když běžné, je méně pravděpodobné, že způsobí alergické reakce. otestuje komponenta alergie jsou krevní testy, které lze přesně určit, která složka alergenu IgE v krvi člověka rozpozná. To může pomoci zdravotnického pracovníka určit, zda je alergen může způsobit příznaky.