dumping syndrom

dumping syndrom

Co je dumping syndrom?

Co je dumping syndrom ?; Jaký je GI trakt ?; Co způsobuje syndrom dumpingové ?; Kdo je větší pravděpodobnost vzniku dumpingové syndrom ?; Jaké jsou příznaky dumping syndrom ?; Jak se dumping syndrom diagnostikován ?; Jak se dumping syndrom léčit ?; Jíst, stravě a výživě; Body k zapamatování;

Dumping syndrom nastane, když potravin, zejména cukru, se pohybuje příliš rychle ze žaludku do duodena-první části tenkého střeva a nachází se v horní části gastrointestinálního traktu (GI). Tento stav se nazývá také rychlé vyprazdňování žaludku. Dumping syndrom má dvě formy, podle toho, kdy se objeví příznaky

Gastrointestinálního traktu je řada dutých orgánů spojených v dlouhé, kroucení trubky z úst do konečníku-otvoru, kde stolice opustí tělo. Tělo tráví potraviny pomocí pohybu svalů v GI traktu, spolu s vydáním hormonů a enzymů. Horní GI traktu zahrnuje úst, jícnu, žaludku, dvanáctníku a tenkého střeva. Jícen nese jídlo a tekutiny z úst do žaludku. Žaludek se pomalu čerpadla jídlo a tekutiny do střeva, které se pak absorbuje potřebných živin. Dva trávicího ústrojí, jater a slinivky břišní, produkují trávicí šťávy, které se dostávají do tenkého střeva prostřednictvím malých trubiček nazývaných kanály.

Poslední část gastrointestinálního traktu tzv dolního GI traktu, se skládá z tlustého střeva a konečníku. Tlusté střevo je asi 5 stop dlouhý u dospělých a absorbuje vodu a všechny zbývající živiny z natrávené potravy předán z tenkého střeva. Tlusté střevo se pak mění odpad z kapalného do pevného materiálu s názvem stolice. Stolička přechází z tlustého střeva ke konečníku. Konečník se nachází mezi poslední části tlustého střeva zvané sigmatu-a konečníku. Konečník ukládá stolička před pohyb střev. Při vyprazdňování, stolice se pohybuje z konečníku do konečníku.

Co je gastrointestinální trakt?

časně dumping syndrom se vyskytuje-10 až 30 minut po jídle; pozdní dumping syndrom, dochází 2 až 3 hodiny po jídle

Dumping syndrom je způsoben problémy s skladování potravin částic v žaludku a vyprazdňování částeček do dvanáctníku. Časné gová výsledky syndrom z rychlého pohybu tekutiny do střeva po náhlém přidání velkého množství potravy ze žaludku. Pozdní dumpingová výsledky syndrom z rychlého pohybu cukru do střeva, což vyvolává hladinu glukózy v krvi v těle a způsobuje slinivku k zvýšení jeho uvolňování hormonu inzulínu. Zvýšené uvolňování inzulinu způsobuje rychlý pokles hladiny glukózy v krvi, onemocnění známé jako hypoglykémie, nebo nízká hladina krevního cukru.

nevolnost; zvracení; bolesti břicha a křeče; průjem; cítí nepříjemně plný nebo nafouklý po jídle; pocení; slabost; závrať; návaly horka, nebo červenání obličeje nebo kůže; rychlý nebo nepravidelný srdeční tep

Lidé, kteří měli operaci odstranit nebo obejít podstatnou část žaludku, jsou větší pravděpodobnost vzniku dumpingového syndromu. Některé druhy žaludeční chirurgie, jako je bariatrické chirurgie, snížení velikosti žaludku. Výsledkem je, že dietní živiny procházet rychle do tenkého střeva. Ostatní podmínky, které zhoršují jak žaludeční obchody a vlévá potravin, jako je poškození nervů způsobené jícnu chirurgii, může také způsobit dumping syndrom.

hypoglykémie; pocení; slabost; rychlý nebo nepravidelný srdeční tep; návaly horka; závrať

Příznaky časné a pozdní dumping syndromu se liší a liší se od člověka k člověku. Brzy dumpingová příznaky syndromu mohou zahrnovat

nízká hladina cukru v krvi mezi 120 a 180 minut po vypití roztoku; zvýšení hematokritu o více než 3 procenta na 30 minut; vzestup tepové frekvence více než 10 tepů za minutu po 30 minutách

Asi 75 procent lidí s dumpingových syndrom zprávy příznaků počátečního dumping syndromu a asi 25 procent jich uvádí příznaky pozdní dumping syndromu. Někteří lidé mají příznaky obou typů dumping syndrom. 1

Poskytovatel zdravotní péče bude diagnostikovat dumpingové syndrom primárně na základě příznaků. Bodovací systém pomáhá odlišit dumpingové syndrom z dalších problémů GI. Bodovací systém přiřadí body pro každý symptom a celkový počet bodů za následek skóre. Člověk se skóre nad 7 má pravděpodobně dumpingové syndrom.

Následující testy mohou potvrdit dumping syndrom a vyloučit jiné podmínky s podobnými příznaky

Co způsobuje dumpingové syndrom?

Léčba dumping syndrom zahrnuje změny v jídle, stravě a výživě; léky; a, v některých případech, chirurgie. Mnoho lidí s dumping syndromem mají mírné příznaky, které zlepšují v průběhu času s jednoduchými změny stravovacích návyků.

Prvním krokem k minimalizaci příznaky dumping syndrom zahrnuje změny v jídle, stravě a výživě, a mohou zahrnovat

Někteří lidé zjišťují, že vleže po dobu 30 minut po jídle pomáhá snižovat příznaky.

Poskytovatel zdravotní péče může předepsat octreotidacetátu (Sandostatin) k léčbě příznaků dumping syndromu. Lék působí tak, že zpomaluje vyprazdňování žaludku a inhibici uvolňování inzulinu a dalších GI hormonů. Oktreotid přichází v krátké a dlouhé působící vzorců. Krátký-působící formule se podává subkutánní injekcí, pod kůži, nebo intravenózně, do žíly, dvakrát až čtyřikrát denně. Poskytovatel zdravotní péče může provádět injekce nebo může trénovat pacient nebo pacientův přítel nebo příbuzný provádět injekce. Poskytovatel zdravotní péče vstřikuje dlouhodobě působící vzorec do hýždí svaly jednou za 4 týdny. Komplikace léčby octreotidu patří zvýšená nebo snížená hladina glukózy v krvi, bolest v místě vpichu, žlučových kamenů, a mastných páchnoucí stolice.

Osoba může potřebovat chirurgický zákrok, pokud dumping syndrom je způsoben předchozí žaludeční operaci, nebo v případě, že podmínka není citlivý na jiné druhy léčby. Pro většinu lidí je typ operace závisí na typu žaludeční operaci provedené dříve. Nicméně, chirurgický zákrok k odstranění dumpingového syndromu má často neúspěšné výsledky.

Národní institut Diabetes a zažívací a Kidney Diseases ernment) a dalších složek theernment ernment) provádět a podporovat výzkum mnoha chorob a stavů.

Jaké jsou a jsou ty pravé pro vás ?; jsou součástí klinického výzkumu a jádrem všech lékařských pokroků. hledat nové způsoby, jak prevenci, odhalování, nebo léčit nemoc. Vědci také použít k pohledu na jiné aspekty péče, jako je zlepšení kvality života pro lidi s chronickým onemocněním. Zjistěte si, zda jsou pro vás to pravé.

Co jsou otevřené ?; které jsou v současné době otevřené a přijímá do pracovního poměru si můžete prohlédnout na www.ClinicalTrials.

Kdo je větší pravděpodobnost vzniku dumpingové syndrom?

Tyto informace mohou obsahovat obsah o léky a, pokud je chápán, jak je předepsáno, podmínky, které léčí. Pokud se připravuje tento obsah zahrnuty nejaktuálnější informace k dispozici. Aktualizací nebo otázky týkající se nějaké léky, obraťte se na US Food and Drug Administration bezplatné na 1-888-INFOernment (1-888-463-6332), nebo navštívit wwwernment. Obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče pro více informací.

Horní GI endoskopie zahrnuje pomocí endoskopu-malou, flexibilní trubice s světle vidět horní gastrointestinální trakt. Gastroenterolog, lékař, který se specializuje na nemoci zažívacího ústrojí, provádí test v nemocnici nebo ambulantní centrum. Gastroenterologist pečlivě krmí endoskop dolů jícnu a do žaludku a dvanáctníku. Malá kamera namontovaná na endoskopu přenáší video obraz na monitoru, který umožňuje bližší zkoumání střevní výstelky. Člověk může získat celkovou anestezii nebo kapalné anestetikum, který je gargled nebo nastříká na zadní straně krku. V případě, že osoba obdrží celkovou anestezii, bude poskytovatel zdravotní péče místo intravenózní (IV) jehly do žíly na paži. Zkouška se může ukázat, vředy, otok sliznice žaludku nebo rakovina .; Horní řada GI zkoumá tenké střevo. X-ray technik provede zkoušku v nemocnici nebo ambulantní centrum a radiolog interpretuje obrázky. Anestezie není nutná. Nesmí jíst nebo pít je povoleno před zákrokem, podle pokynů zdravotnického personálu. V průběhu řízení, bude dotyčná osoba stát nebo sedět před x-ray stroj s pitím a baryum, křídovým kapalinu. Barya kabáty tenkém střevě dělat známky zablokování nebo jiné komplikace žaludeční chirurgie ukázat jasněji na rentgenech.

jíst pět až šest malých jídel denně místo tří velkých jídel; oddálení příjem tekutin nejméně do 30 minut po jídle; zvýšit příjem bílkovin, vlákniny a komplexních sacharidů-nalezen v škrobnatých potravin, jako jsou ovesné vločky a rýže; vyhnout se jednoduché cukry, jako je stolní cukr, který se nachází v cukroví, sirupu, sodovky, a šťávy nápojů; zvětšení tloušťky potravin přidáním pektin nebo guarová guma, rostlinné extrakty používané jako zahušťovadla

časně dumping syndrom se vyskytuje-10 až 30 minut po jídle; pozdní dumping syndrom, dochází 2 až 3 hodiny po jídle

nevolnost; zvracení; bolesti břicha a křeče; průjem; cítí nepříjemně plný nebo nafouklý po jídle; pocení; slabost; závrať; návaly horka, nebo červenání obličeje nebo kůže; rychlý nebo nepravidelný srdeční tep

hypoglykémie; pocení; slabost; rychlý nebo nepravidelný srdeční tep; návaly horka; závrať

U.S.ernment neschvaluje ani zvýhodňovat žádnou konkrétní obchodní výrobek nebo firmu. Obchod, zákonem chráněných nebo názvy firem se objevují v tomto dokumentu jsou použity pouze proto, že jsou považovány za nezbytné v rámci poskytovaných informací. Je-li výrobek není zmíněno, opomenutí neznamená ani naznačovat, že výrobek je neuspokojivá.

Jaké jsou příznaky dumping syndrom?

Theernment bych poděkovat; Thomas Ziegler, M. D., Emory University Hospital

září 2013

Jak se dumping syndrom diagnostikován?

Jak se dumping syndrom léčí?

Jíst, strava a výživa

Body k zapamatování