dir otevírá nové malárii laboratoř

Studium přirozenou odolnost vůči malárii

Rozšiřování školení pro výzkumné pracovníky kambodžských

Zobrazení ilustraci o životním cyklu parazita malárie.

theernment spolupracuje s Národní centrum pro parazitologie, entomologie, a Malaria Control (CNM) v Phnompenhu v Kambodži od roku 2005. Výzkum partnerství doposud zaměřena na malárii rezistence vůči lékům, nově vznikající problém v Kambodži a v jiných částech svět, kde nemoc je velmi rozšířené. Kambodžské centrum úzce spolupracuje s Laboratoří malárii a Vector Výzkum v divizi theernment intramurálních výzkum (r).

V prosinci 2008, DIR, spolu s CNM, otevřeli nově zrekonstruovaný malárie výzkumnou laboratoř. Usnadní stávající i budoucí spolupráce výzkumných činností mezi těmito dvěma institucemi.

Kromě klinických studií o rezistenci malárie léčiv, nové laboratoře umožňují studie o přirozenou odolnost vůči malárii falciparum, který je přítomen v Khmer kambodžské populace. Tento typ malárie způsobená Plasmodium falciparum parazita, je zodpovědný za většinu úmrtí na malárii u dětí na celém světě. Rudí obyvatelstvo a některé populace v některých částech Afriky jsou přirozeně chráněny proti tomuto těžkou formou onemocnění.

Tím lepší pochopení toho, jak a proč jsou tyto populace chráněný co molekulární mechanismy svěřit tento ochranný Výzkumníci doufají, že se objevovat nové terapeutické přístupy, které lze léčit nemoc mezi těmito populacemi nejsou přirozeně chráněny.

theernment a CNM také zahájí nový výzkumný projekt zkoumající ekologie komárů, které přenášejí malárii. Tyto studie by mohla nabídnout důležité informace o místním přenosu malárie, což by mohlo informovat úsilí o kontrolu malárie šíření na prvním místě.

Přidání nové laboratoře poskytne příležitosti pro rozvoj spolupráce. Umožní theernment a CNM výzkumníci provádět téměř všechny své vědecké experimenty a analýzy v zemi. Nová laboratoř bude také poskytovat nové příležitosti školení pro výzkumníky, zejména mladých kambodžských výzkumných pracovníků.

S otevřením nové malárie výzkumné laboratoře, DIR pomáhá vytvořit výzkumný program s oběma místní a globální přínosy v boji proti malárii. Tato spolupráce přispěje k závazku theernment k podpoře programu globálního výzkumu, který zlepší zdraví milionů po celém světě.