diabetes, onemocnění srdce a mrtvice

Diabetes, onemocnění srdce a cévní mozková příhoda

Co je diabetes?

Co je cukrovka ?; Co je prediabetes ?; Jaká je souvislost mezi cukrovka, srdeční choroby, mrtvice a ?; Jaké jsou rizikové faktory pro srdeční onemocnění a mrtvice u lidí s cukrovkou ?; Co je metabolický syndrom a jak je spojena s onemocněním srdce ?; Co mohu udělat pro prevenci nebo oddálení srdeční onemocnění a mrtvice ?; Jak budu vědět, zda je moje diabetes léčba účinná ?; Jaké typy srdce a onemocnění krevních cév vyskytují u lidí s diabetem ?; Jak se dozvím, zda mám srdeční choroby ?; Jaké jsou možnosti léčby srdečních chorob ?; Jak budu vědět, jestli jsem měl mrtvici ?; Jaké jsou možnosti léčby mrtvice ?; Body k zapamatování;

Mnoho organizací poskytovat podporu pro pacienty a zdravotníky. Prohlédněte si úplný seznam Diabetes nemocí organizací (PDF, 293 KB).

S cukrovkou nebo Prediabetes vás staví na zvýšené riziko srdečních onemocnění a mrtvice. Můžete snížit riziko tím, že udržení hladiny cukru v krvi (také volal hladina cukru v krvi), krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi v blízkosti doporučuje cílových čísel-úrovni navržených s diabetem odborníky na dobrém zdravotním stavu. (Další informace o cílových čísel pro lidi s cukrovkou, naleznete v části “Jak mám vědět, jestli já mám onemocnění srdce?”) Dosažení své cíle také může pomoci zabránit zúžení nebo ucpání cév v nohou, stav nazývaný ischemickou chorobou dolních končetin , Můžete dosáhnout svých cílů tím, že

Pokud jste již měli srdeční infarkt nebo mozkovou mrtvici, péče o sebe může pomoci předejít budoucím zdravotním problémům.

Co je prediabetes?

Cukrovka je porucha metabolismu-způsobem naše tělo využít trávené potravy na energii. Většina potravin, které jíme se člení na glukózu, formu cukru v krvi. Glukóza je hlavním zdrojem těla paliva.

výběrem potravin moudře; jsou fyzicky aktivní; užívání léků v případě potřeby

Po štěpení, glukóza vstupuje do krevního řečiště. Pak glukózy jde do buněk v celém těle, kde se používá pro energii. Nicméně, musí být přítomen, aby glukóza vstupovat do buněk hormon zvaný inzulín. Inzulín je hormon produkovaný slinivkou břišní, velké žlázy za žaludkem.

LDL cholesterol může se uvnitř cév, což vede k zúžení a kornatění tepen-krevních cév, které nesou krev ze srdce do zbytku těla. Tepny se pak může stát blokován. Z tohoto důvodu vysoké hladiny LDL cholesterolu zvýšit riziko vzniku srdečních onemocnění .; Triglyceridy jsou jiným typem krevních tuků, které mohou zvýšit riziko srdečních onemocnění, kdy jsou vysoké hladiny .; HDL (dobrý) cholesterolu odstraňuje usazeniny z vnitřku cév a vezme je do jater za účelem odstranění. Nízké hladiny HDL cholesterolu zvyšuje riziko srdečních chorob.

U lidí, kteří nemají diabetes, slinivka automaticky zajišťuje správné množství inzulínu přesunout glukózy z krve do buněk. Nicméně, diabetu se vyvíjí, když slinivka břišní nevytváří dostatek inzulínu nebo buňky ve svalech, játrech a tuku nepoužívají inzulin správně, nebo obojí. V důsledku toho, množství glukózy v krvi se zvyšuje, zatímco buňky trpí nedostatkem energie.

V průběhu doby, hladina glukózy v krvi vysoké poškození nervů a cév, což vede ke komplikacím, jako jsou srdeční onemocnění a mrtvice, hlavních příčin úmrtí lidí s diabetem. Nekontrolovaným diabetem může nakonec vést k jiné zdravotní problémy, stejně, jako je ztráta zraku, selhání ledvin a amputace.

Diabetes může vést k onemocnění srdce a krevních cév onemocnění.

40 palců a více u mužů; 35 palců a více u žen

150 mg / dl nebo vyšší; nebo; Užívající léky na zvýšené hladiny triglyceridů

Prediabetes je stav, ve kterém hladina glukózy v krvi vyšší, než je obvyklé, ale ne dostatečně vysoké pro diagnózu diabetu. Prediabetes je také nazýván zhoršená glukóza půstu nebo zhoršené tolerance glukózy. Mnoho lidí s prediabetes vyvinout diabetes 2. typu během 10 let. Kromě toho, že jsou v ohrožení pro srdeční onemocnění a mrtvice. Se skromným hubnutí a mírné fyzické aktivity, mohou lidé s prediabetes zpoždění nebo prevenci diabetu typu 2 a snížit jejich riziko srdečních onemocnění a mrtvice.

Pokud máte cukrovku, jste alespoň dvakrát vyšší pravděpodobnost, jako někoho, kdo nemá cukrovku mít srdeční onemocnění nebo mrtvice. Lidé s diabetem mají také tendenci k rozvoji onemocnění srdce nebo máte tahy v mladším věku než ostatní lidé. Pokud jste středního věku a mají diabetes 2. typu, některé studie naznačují, že vaše šance na infarkt je stejně vysoká jako někdo bez diabetu, kteří již měli jeden infarkt. Ženy, které neprošly menopauzy obvykle mají menší riziko vzniku srdečních onemocnění než muži stejného věku. Ale ženy všech věkových kategorií s diabetem mají zvýšené riziko vzniku srdečních chorob, protože diabetes vyruší ochranného účinku být ženou v jejích fertilním let.

Lidé s diabetem, kteří již měli jeden infarkt běžet ještě větší riziko vzniku druhou. Kromě toho, infarkty u lidí s diabetem jsou vážnější a více pravděpodobné, že mít za následek smrt. Vysoká hladina glukózy v krvi v průběhu času může vést ke zvýšení vkladů mastných materiálů na vnitřních stěnách krevních cév. Tyto usazeniny mohou mít vliv na průtok krve, což zvyšuje šanci na ucpávání a tvrdnutí cév (ateroskleróza).

Jaká je souvislost mezi cukrovka, srdeční choroby a mrtvice?

Diabetes sám o sobě je rizikový faktor pro srdeční onemocnění a mrtvice. Také mnoho lidí s diabetem mají jiné podmínky, které zvyšují jejich šance vzniku srdečních onemocnění a mrtvice. Tyto podmínky se nazývají rizikové faktory. Rizikovým faktorem pro srdeční onemocnění a mrtvice má v rodinné anamnéze onemocnění srdce. Pokud jeden nebo více členů vaší rodiny prodělali srdeční infarkt v raném věku (do věku 55 let pro muže a 65 let pro ženy), mohou být vystaveni zvýšenému riziku.

Nemůžete změnit, zda běží srdeční onemocnění ve vaší rodině, ale můžete podniknout kroky ke kontrole dalších rizikových faktorů pro srdeční onemocnění zde uvedených

Metabolický syndrom je seskupení rysů a zdravotních stavů, které klade lidi v ohrožení pro srdeční choroby a diabetes 2. typu. To je definováno Národním vzdělávacím programu Cholesterol jako s jakoukoli tři z následujících pěti rysů a zdravotních stavů

Zdroj: Grundy SM, et al. Diagnostiku a léčbu metabolického syndromu: An American Heart Association / Národní srdce, plíce a krev zavedou vědeckého tvrzení. Oběh. 2005; 112: 2735-2752.

Poznámka: Ostatní definice obdobných podmínek byly vyvinuty Americké asociace klinických endokrinology Mezinárodní Diabetes federace, a Světovou zdravotnickou organizací.

Dokonce i když jsou na vysoké riziko srdečního onemocnění a mrtvice, můžete pomoci udržet vaše srdce a cévy zdravé. To lze provést pomocí následujících kroků

Můžete sledovat z ABC cukrovky, aby se ujistil vaše léčba funguje. Promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče o doporučených cílů pro vás.

A znamená A1C (test, který měří hladiny glukózy v krvi). Mít test na A1c nejméně dvakrát ročně. To ukazuje průměrnou hladinu glukózy v krvi během posledních 3 měsících. Promluvte si se svým lékařem o tom, zda byste měli zkontrolovat hladinu glukózy v krvi doma a jak se to dělá.

Jaké jsou rizikové faktory pro srdeční onemocnění a mrtvice u lidí s diabetem?

B je na krevní tlak. Nechte jej zkontrolovat při každé návštěvě kanceláři.

Nižší než 40 mg / dl u mužů; Pod 50 mg / dl u žen; nebo; Užívající léky na nízkou hladinu HDL cholesterolu

130 mm Hg nebo vyšší pro systolický krevní tlak, nebo; 85 mm Hg nebo vyšší pro diastolický krevní tlak; nebo; Užívající léky pro hladiny zvýšeným krevním tlakem

100 mg / l nebo vyšší; nebo; Užívající léky na hladinu glukózy v krvi zvýšenou

Obsahovat nejméně 14 gramů vlákniny denně po každých 1000 spotřebované kalorie. Potraviny s vysokým obsahem vlákniny může pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi. Ovesných otrub, ovesné vločky, celozrnné pečivo a obiloviny, sušené fazole a hrách (jako jsou fazole, fazole a černé oči hrachu), ovoce a zelenina jsou všechny dobré zdrojem vlákniny. Zvýšit množství vlákniny ve stravě postupně, aby nedošlo zažívací problémy .; Snížit na nasycené tuky. To zvyšuje hladinu cholesterolu v krvi. Nasycených tuků se nachází v mase, kůže drůbeže, máslo, mléčné výrobky s obsahem tuku, zkrácení, sádlo a tropických olejů, jako je dlani a kokosový olej. Dietolog může přijít na to, kolik gramů nasycených tuků by měl být váš denní maximální částka .; Udržujte hladinu cholesterolu ve stravě na méně než 300 miligramů denně. Cholesterol je obsažen v mase, mléčných výrobků a vajec .; Udržujte množství trans-tuků ve vaší stravě na minimum. Je to druh tuku v potravinách, které zvyšuje hladinu cholesterolu v krvi. Omezte příjem sušenky, koláčky, snacků, komerčně připravené pečiva, koláčů, mikrovlnná trouba popcorn, smažené potraviny, salátové dresinky a jiných potravin vyrobených částečně hydrogenovaných olejů. Kromě toho, některé druhy zeleniny, tuku a margaríny mají trans tuk. Zkontrolujte, zda trans-tuků v sekci Nutriční hodnoty na obalu potravin.

bolest na hrudi nebo nepříjemný pocit; bolest nebo nepříjemný pocit v ruce, záda, čelisti, krku či žaludku; dušnost; pocení; nevolnost; točení

C je na cholesterol. Nechte jej zkontrolovat nejméně jednou za rok.

Co je metabolický syndrom a jak je spojena s onemocněním srdce?

Kontrola ABC diabetu může snížit riziko srdečních onemocnění a mrtvice. Pokud vaše glukózy v krvi, krevní tlak a hladina cholesterolu nejsou na cíl, zeptejte se svého lékaře, jaké změny ve stravě, aktivitě a léky mohou pomoci dosáhnout těchto cílů.

náhlá slabost nebo necitlivost obličeje, paže, nebo nohy na jedné straně těla; náhlý zmatek, potíže se mluví, nebo problémy porozumění; náhlé závratě, ztráta rovnováhy, nebo problémy s chůzí; Náhlé problémy vidět z jednoho nebo obou očí nebo náhlé dvojité vidění; náhlá silná bolest hlavy

Pokud máte cukrovku, jste alespoň dvakrát častěji než ostatní lidé mají srdeční onemocnění nebo mozkovou mrtvici .; Ovládání ABC diabetes-A1C (hladina glukózy v krvi), krevního tlaku a cholesterolu – může snížit riziko srdečních onemocnění a mrtvice .; Výběru potravin moudře, odvykání kouření a užívání léků (v případě potřeby), to vše může pomoci snížit riziko srdečních onemocnění a mrtvice .; Pokud máte nějaké varovné příznaky infarktu nebo mrtvici, vyhledejte lékařskou pomoc ihned nedělej zpoždění. Časná léčba srdečního infarktu a mozkové mrtvice v nemocniční pohotovost může snížit poškození srdce a mozku.

Dva hlavní typy srdce a onemocnění krevních cév, také volal kardiovaskulárních chorob, jsou běžné u lidí s diabetem: ischemická choroba srdeční (ICHS) a mozkové cévní choroby. Lidé s diabetem jsou také se zvýšeným rizikem srdečního selhání. Zúžení nebo ucpání cév v nohách, tento stav se nazývá onemocnění periferních tepen, může dojít také u lidí s diabetem.

ischemická choroba srdeční, také volal ischemická choroba srdeční, je způsobena kalení nebo zahušťování stěnách krevních cév, které jdou do svého srdce. Vaše krev dodává kyslík a další materiály vaše srdce potřebuje pro normální fungování. V případě, že krevní cévy do svého srdce stanou se zúžil nebo je blokována tukových depozit, prokrvení se sníží nebo odříznout, což vede k infarktu.

Cerebrální vaskulární onemocnění postihuje průtok krve do mozku, což vede k mrtvice a TIAs. To je způsobeno tím, že zužuje, blokování, nebo kornatění cév, které jdou do mozku nebo vysoký krevní tlak.

Mrtvice výsledky, když je přívod krve do mozku se náhle odříznut, který může nastat, když se cévy v mozku nebo krku zablokován nebo praskne. Mozkové buňky jsou potom zbaveny kyslíku a trysky. Mrtvice může mít za následek problémy s řeči nebo zraku nebo mohou způsobit slabost nebo ochrnutí. Většina tahy jsou způsobeny tukové usazeniny nebo krevními sraženinami-rosolovitá shluky krvinek-, které zužují nebo blokují jeden z krevních cév v mozku nebo krku. Krevní sraženina může zůstat tam, kde to tvořilo nebo může cestovat uvnitř těla. Lidé s diabetem mají zvýšené riziko mrtvice způsobené krevními sraženinami.

Mrtvice může být také způsobeno krvácející cévy v mozku. Tzv aneurysma, přestávka v krevní cévě může dojít v důsledku vysokého krevního tlaku nebo ve slabém místě ve stěně cévy.

Co mohu udělat pro prevenci nebo oddálení srdeční onemocnění a mrtvice?

TIA jsou způsobeny dočasné ucpání cévy do mozku. To vede k ucpání krátký, náhlé změně funkce mozku, jako je například dočasné necitlivost nebo slabost na jedné straně těla. Náhlé změny funkce mozku mohou také vést ke ztrátě rovnováhy, zmatenost, slepoty u jednoho nebo obou očí, dvojité vidění, potíže s mluvením, nebo bolesti hlavy. Nicméně, většina příznaky vymizí rychle a trvalé poškození je nepravděpodobné. Pokud se objeví příznaky nejsou odezní během několika minut, spíše než TIA, událost může být mrtvice. Výskyt TIA znamená, že člověk je v riziku mrtvice někdy v budoucnu. Viz strana 3 Více informací o rizikových faktorů pro cévní mozkové příhody.

Jak budu vědět, zda je moje diabetes léčba účinná?

Srdeční selhání je chronický stav, ve kterém srdce nemůže pumpovat krev správně, neznamená to, že srdce náhle přestane pracovat. Srdeční selhání se vyvíjí v průběhu období let a příznaky se mohou zhoršit v průběhu času. Lidé s diabetem mají alespoň dvojnásobně vyšší riziko srdečního selhání jako ostatním lidem. Jeden typ srdečního selhání je městnavé srdeční selhání, ve kterém tekutina hromadí uvnitř tělesných tkání. V případě, že je nahromadění v plicích, dýchání se stává obtížné.

Ucpání cév a vysoký krevní glukózy hladina může také dojít k poškození srdečního svalu a způsobit nepravidelný srdeční tep. Lidé s poškození srdečního svalu, stavu zvaného kardiomyopatie, mohou mít žádné příznaky v časných stádiích, ale později se u nich mohou vyskytnout slabost, dušnost, těžkou kašel, únava a otoky nohou a chodidel. Diabetes může také narušit signálů bolesti běžně nesených nervy, vysvětlovat, proč se člověk s diabetem nemusí vyskytnout typické varovné příznaky infarktu.

Jaké typy srdečních a cévních onemocnění se vyskytují u lidí s diabetem?

Další stav související s onemocněním srdce a běžný u lidí s diabetem je onemocnění periferních tepen (PAD). Při tomto onemocnění krevních cév v nohách se zúžil nebo blokovány tukových usazenin, snižuje průtok krve do nohou a chodidel. PAD zvyšuje šance na srdeční infarkt nebo cévní mozková příhoda vyskytují. Špatný krevní oběh v nohou a chodidel také zvyšuje riziko amputace. Někdy se lidé s PAD vyvinout bolest v lýtku nebo jiných částí nohy při chůzi, která je vystřídán odpočívá po dobu několika minut.

Jak se dozvím, zda mám onemocnění srdce?

Jedním ze znaků onemocnění srdce je angina, bolest, která nastane, když cévy do srdce je zúžen a prokrvení se sníží. Můžete se cítit bolest nebo nepříjemné pocity v oblasti hrudníku, ramen, paží, čelisti nebo zad, zvláště když cvičíte. Bolest může jít pryč, když odpočívat nebo se anginy lék. Angina nezpůsobí trvalé poškození srdečního svalu, ale pokud máte anginu pectoris, vaše šance na infarkt zvyšuje.

Srdeční infarkt nastane, když cévy do srdce ucpe. Blokace, nestačí krev může dosáhnout, že část srdečního svalu a trvalých výsledků poškození. Při infarktu, mohou mít

Příznaky mohou přicházet a odcházet. Nicméně, v některých lidí, zejména těch s cukrovkou, symptomy mohou být mírné nebo chybí v důsledku stavu, ve kterém je srdeční frekvence zůstává na stejné úrovni v průběhu cvičení, nečinnosti, stres, nebo spánku. Také, nervové poškození způsobené cukrovkou může mít za následek nedostatek bolesti při infarktu.

Ženy nemusí mít bolesti na hrudi, ale může být větší pravděpodobnost, že dýchavičnost, nevolnost nebo bolestí zad a čelisti. Máte-li příznaky infarktu, volejte 911 hned. Léčba je nejúčinnější, když vzhledem k tomu, během jedné hodiny infarktu. Časná léčba může nedošlo k poškození srdce.

Lékař by měl kontrolovat riziko srdečních onemocnění a mrtvice alespoň jednou za rok kontrolovat hladinu cholesterolu a krevní tlak a dotazem, zda kouříte, nebo máte v rodinné anamnéze předčasné onemocnění srdce. Lékař může také kontrolovat moči bílkoviny, což je další rizikový faktor pro srdeční choroby. Pokud jste na vysoké riziko, nebo mají příznaky srdečního onemocnění, možná budete muset podstoupit další testy.

Jaké jsou možnosti léčby srdečních chorob?

Jak budu vědět, jestli jsem měl mrtvici?

Jaké jsou možnosti léčby mrtvice?

Body k zapamatování

Léčba srdečních onemocnění zahrnuje plánování jídlo s cílem zajistit stravu srdce zdravé a fyzickou aktivitu. Kromě toho může být nutné léky k léčbě poškození srdce nebo snížit glukózy v krvi, krevní tlak a cholesterol. Pokud nejste již při nízké dávky aspirinu denně; Váš lékař může navrhnout to. Také mohou potřebovat chirurgický zákrok nebo nějaký jiný lékařský zákrok.

Tyto příznaky mohou znamenat, že jste měl mrtvici

Máte-li některý z těchto příznaků, volejte 911 hned. Můžete pomoci zabránit trvalému poškození tím, že se do nemocnice během jedné hodiny mrtvice. Pokud váš lékař myslí, že jste měl mrtvici, může mít testy, jako je neurologické vyšetření pro kontrolu nervový systém, speciální prověřování, krevní testy, ultrazvuková vyšetření, nebo X paprsky. Také mohou být podávány léky, které rozpouští krevní sraženiny.

Při prvním náznaku úderu, měli byste dostat lékařskou péči hned. Pokud jsou cévy do mozku blokována krevními sraženinami, může lékař podávat lék “sraženina mlátit”. Lék je nutno podat krátce po cévní mozkové příhodě, aby byly účinné. Následná léčba mrtvice zahrnuje léky a fyzikální terapii, jakož i chirurgický zákrok na nápravu škod. Jídlo plánování a fyzická aktivita může být součástí vaší pokračující péči. Kromě toho může být nutné léky na snížení hladiny cukru v krvi, krevní tlak a cholesterol a prevenci vzniku krevních sraženin.

Národní institut Diabetes a zažívací a Kidney Diseases ernment) a dalších složek theernment ernment) provádět a podporovat výzkum mnoha chorob a stavů.

Jaké jsou a jsou ty pravé pro vás ?; jsou součástí klinického výzkumu a jádrem všech lékařských pokroků. hledat nové způsoby, jak prevenci, odhalování, nebo léčit nemoc. Vědci také použít k pohledu na jiné aspekty péče, jako je zlepšení kvality života pro lidi s chronickým onemocněním. Zjistěte si, zda jsou pro vás to pravé.

Co jsou otevřené ?; které jsou v současné době otevřené a přijímá do pracovního poměru si můžete prohlédnout na www.ClinicalTrials.

Tyto informace mohou obsahovat obsah o léky a, pokud je chápán, jak je předepsáno, podmínky, které léčí. Pokud se připravuje tento obsah zahrnuty nejaktuálnější informace k dispozici. Aktualizací nebo otázky týkající se nějaké léky, obraťte se na US Food and Drug Administration bezplatné na 1-888-INFOernment (1-888-463-6332), nebo navštívit wwwernment. Obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče pro více informací.

Theernment bych poděkovat; Ronald B. Goldberg, M. D., Diabetes Research Institute, Trevor J. Orchard, M. D., M. Med. Sci., Graduate School of Public Health, a Úřad prevence, vzdělávání a řízení, Národní srdce, plíce a krev zavedou, ernment

srpna 2013