diabetes léky

Otázky se ptát na vaše léků na cukrovku

cukrovka Léky

Co cukrovka mě dicines dělat?

Mnoho organizací poskytovat podporu pro pacienty a zdravotníky. Prohlédněte si úplný seznam Diabetes nemocí organizací (PDF, 293 KB).

V průběhu doby, vysoká hladina glukózy v krvi, také volal hladina cukru v krvi, může způsobit zdravotní problémy. Tyto problémy jsou srdeční choroby, infarkty, mrtvice, onemocnění ledvin, poškození nervů, zažívací potíže, nemoci očí a zubů a dásní problémy. Můžete pomoci předcházet zdravotním problémům tím, že drží hladinu glukózy v krvi na cíl.

Každý, kdo s diabetem potřebuje výběru potravin moudře a být fyzicky aktivní. Většina lidí bude také potřebovat jeden nebo více léků na cukrovku. Druh léku budete mít závisí na typu diabetu, svůj rozvrh a vaše dalších zdravotních podmínek. Vaše léky mohou měnit v průběhu času v závislosti na vašich potřebách.

Možná budete muset léků na cukrovku, aby dosáhli svých cílů glukózy v krvi.

Jaké cíle jsou Doporuč skončila hladiny glukózy v krvi?

Diabetes léky pomáhají udržet hladinu glukózy v krvi v cílovém rozmezí. Cílový rozsah je navrženo odborníky diabetes a lékař nebo diabetes pedagog. Viz níže pro více informací o cílových hodnot pro dobré zdraví.

Co diabetes léky dělat ?; Jaké cíle jsou doporučeny pro hladiny glukózy v krvi ?; Co se stane s hladiny glukózy v krvi u lidí s diabetem ?; Léky pro My diabetu; Druhy léků na cukrovku; Co potřebuji vědět o vedlejších účincích léků?

co jíš; když budete jíst; kolik jíte; jaký druh cvičení děláte; kolik cvičení děláte; typ léků na cukrovku užíváte; množství léků na cukrovku užíváte

Promluvte si se svým lékařem nebo diabetes vychovatele o tom, zda výše, jsou pro vás nejlepší hladiny glukózy v krvi cíl a výsledek A1C uvedené v grafech. Napište svůj vlastní cílové úrovně v grafech. Oba způsoby kontroly hladiny cukru v krvi jsou důležité.

Pokud se vaše hladiny glukózy v krvi nejsou v cíli, možná budete potřebovat změnu v tom, jak se postarat o diabetu. Výsledky vašeho A1C testu a vaše každodenní kontroly hladiny glukózy v krvi může pomoci vám i vašemu lékaři při rozhodování o

jíte více než obvykle; nejste fyzicky aktivní; jste nebere dostatečně lék na cukrovku; jste nemocní nebo pod tlakem; cvičíte, když vaše hladina glukózy v krvi je již vysoká

Hladiny glukózy v krvi jít nahoru a dolů po celý den a noc u lidí s diabetem. Vysoké hladiny glukózy v krvi v průběhu času může vést k onemocnění srdce a dalších zdravotních problémů. nízké hladiny glukózy v krvi může cítit nejistá nebo omdlít. Ale můžete naučit, jak zajistit, aby vaše hladiny cukru v krvi zůstat na cíl ne příliš vysoko a ne příliš nízko.

jíte méně než obvykle; vynecháte jídlo nebo svačinu nebo jíst později než obvykle; jste aktivnější než obvykle; pijete alkoholické nápoje na lačný žaludek

Vaše hladina glukózy v krvi může jít příliš vysoké, pokud

Některé diabetes léky mohou snižovat hladinu glukózy v krvi příliš mnoho. Pokud užíváte tyto léky, mohou se vaše hladiny cukru v krvi jít příliš nízká, když

Zeptejte se svého lékaře, zda vaše diabetes léky mohou způsobit nízkou hladinu glukózy v krvi.

Výsledky šeků glukózy v krvi může pomoci při rozhodování o svých léků na cukrovku, volby potravin a fyzickou aktivitou.

Co se stane s hladiny glukózy v krvi u lidí s diabetem?

Zeptejte se svého lékaře, jaký typ cukrovky máte.

mám

diabetu 1. typu, kdysi nazývané juvenilní diabetes nebo inzulin-dependentní diabetes, je obvykle první nalézt u dětí, dospívajících nebo mladým dospělým. Pokud máte diabetes 1. typu, je třeba vzít inzulin, protože vaše tělo už ne dělá. Také může být nutné přijmout další typy léků na cukrovku, které pracují s inzulínem.

diabetes typu 2, kdysi nazývané dospělé-počátek diabetes nebo non-inzulin dependentní diabetes, je nejčastější forma cukrovky. To může začít, když tělo nepoužívá inzulín, jak by měl, tento stav se nazývá inzulínová rezistence. V případě, že tělo nemůže držet krok s potřebou inzulinu, možná budete muset léků na cukrovku. Mnoho možnosti jsou k dispozici. Váš lékař může předepsat dva nebo více léků. Většina lidí začít s metforminem, druh diabetes pilulky.

Gestační diabetes je diabetes, který se vyskytuje poprvé v průběhu těhotenství. Tyto hormony těhotenství nebo nedostatek inzulínu může způsobit gestační diabetes. Většina žen s gestační diabetes ovládat při plánování jídla a fyzické aktivitě. Ale některé ženy potřebují inzulín k dosažení své cílové hladiny glukózy v krvi.

Pokud máte jeden z mála forem cukrovky, jako je diabetes způsobené jinými léky nebo monogenní diabetes, poraďte se se svým lékařem o tom, jaký lék na cukrovku by bylo pro vás nejlepší.

Diabetes léky přicházejí v několika formách.

Pokud vaše tělo již dává dostatečné množství inzulínu, budete muset vzít. Inzulín se používá pro všechny typy diabetes. Váš lékař vám může pomoci rozhodnout, jaký způsob inzulinové je pro vás nejlepší.

Pokud vaše tělo již dává dostatečné množství inzulínu, budete muset vzít.

Inzulín pomáhá udržet hladinu glukózy v krvi na cíl pohybem glukózy z krve do tělesných buňkách. Vaše buňky pak použít glukózu na energii. U lidí, kteří nemají diabetes, tělo dělá správné množství inzulínu na jeho vlastní. Ale když máte cukrovku, musíte vy a váš lékař rozhodne, kolik inzulinu budete potřebovat po celý den a noc.

Léky pro My Diabetes

Možné vedlejší účinky zahrnují

diabetu 1. typu; diabetu 2. typu; gestační diabetes; Dalším typem diabetu

Jehla a injekční stříkačka. Budete vpíchnutí inzulínu záběry pomocí jehly a stříkačky. Budete sestaví svoji dávku inzulinu z lahvičky nebo lahve, do injekční stříkačky .; Pero. Inzulínovým perem vypadá jako pero, ale má jehlu pro jeho bod. Některé inzulinové pero přijde plněné inzulinu a jsou na jedno použití. Jiní mají prostor pro inzulín kazetě, kterou vložit a poté nahradí po použití .; Čerpadlo. Budete nosit tento malý stroj mimo tělo na opasku nebo v kapse nebo sebrat. Inzulínová pumpa se připojí k malé plastové trubky a velmi malou jehlou. Jehla je vložena pod kůži a zůstává v po dobu několika dnů. Inzulín pak čerpadla od stroje skrz trubici do svého těla 24 hodin denně .; Inhalátor. Nový způsob, jak užívat inzulín je dýchání práškového inzulínu z inhalátoru do úst. Inzulin jde do plic a rychle přesune do krve. Inhalačního inzulínu je určen pouze pro dospělé osoby s diabetem typu 1 nebo typu 2 .; Nástřik. Injekční port má krátkou trubičku, která vložíte do tkáně pod kůži. Na povrchu kůže, adhezní náplast nebo obvaz má port v místě. Vy aplikaci inzulinu přes port s jehlou a stříkačkou nebo inzulínové pero. Port zůstává na místě po dobu několika dní a pak ho vyměnit. S otvorem vstřikování, které již propíchnout kůži pro každý výstřel jen při použití nový port .; vstřikovače Jet. Toto zařízení vysílá jemný sprej inzulínu do kůže při vysokém tlaku, namísto použití jehly dodávat inzulín.

nízká hladina glukózy v krvi; přibývání na váze

trvat více stejných pilulky; přidat jiný druh pilulek; přejít na jiný typ pilulky; Na začátku inzulinové léčby; začnete jiný lék injekčně

Váš plán pro inzulinové bude záviset na vaší každodenní rutiny a váš typ inzulinu. Někteří lidé s cukrovkou, kteří užívají inzulín je třeba to vzít dvě, tři nebo čtyřikrát denně, aby dosáhly svých cílů glukózy v krvi. Jiní mohou mít jediný výstřel. Lékař nebo diabetes pedagog vám pomůže naučit, jak a kdy dát si inzulín.

Druhy Diab Etes Léky

Každý typ inzulinu pracuje s jinou rychlostí. Například rychle účinkující inzulín začne pracovat hned poté, co ji vzít. Dlouhodobě působícího inzulinu pracuje pro mnoho hodin. Mnoho lidí potřebovat dva nebo více typů inzulínu k dosažení svých cílů glukózy v krvi.

Spolu s plánováním jídlo a fyzické aktivity, diabetes pilulky pomoci lidem s diabetem 2. typu nebo gestační diabetes udržet jejich hladiny glukózy v krvi na cíl. Několik druhů pilulek jsou k dispozici. Každý pracuje jiným způsobem. Mnoho lidí se dva nebo tři druhy pilulek. Někteří lidé berou kombinační pilulky. Kombinované pilulky obsahují dva druhy lék na cukrovku v jedné tabletě. Někteří lidé berou prášky a inzulín.

Diabetes pilulky pomoci lidem s diabetem 2. typu nebo gestační diabetes udržet jejich hladiny glukózy v krvi na cíl.

Lékař vás může požádat, aby se pokusila jeden druh pilulky. Pokud to nepomůže dosáhnout vašich cílů glukózy v krvi, může lékař požádat, abyste

Pokud lékař naznačuje, že budete mít inzulín nebo jiný lék injekčně, to neznamená, že vaše diabetes se zhoršuje. Místo toho, to znamená, že potřebujete inzulín nebo jiný typ léku k dosažení svých cílů glukózy v krvi. Každý je jiný. Co funguje pro vás nejlepší, závisí na vaší obvyklé každodenní rutiny, stravovacích návyků a činností, a vaše dalších zdravotních podmínek.

Kromě inzulín, jiné typy injekcí léků jsou nyní k dispozici. Pracují s inzulin-buď subjekt vlastní či užívá nitrožilně, které pomohou udržet hladinu glukózy v krvi z děje příliš vysoká poté, co jíst. Ani je náhradou za inzulín.

Vedlejším efektem je nežádoucí problém způsoben medicíně. Například, některé diabetes léky mohou vyvolat nevolnost nebo podrážděný žaludek, když začnete poprvé užívat je. Než začnete nový lék, poraďte se se svým lékařem o možných nežádoucích účinků a jak se jim vyhnout. V případě, že vedlejší účinky svého léku obtěžovat, informujte svého lékaře.

Co musím ědět o vedlejších účincích léků?

Tyto informace mohou obsahovat obsah o léky a, pokud je chápán, jak je předepsáno, podmínky, které léčí. Pokud se připravuje tento obsah zahrnuty nejaktuálnější informace k dispozici. Aktualizací nebo otázky týkající se nějaké léky, obraťte se na US Food and Drug Administration bezplatné na 1-888-INFOernment (1-888-463-6332), nebo navštívit wwwernment. Obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče pro více informací.

U.S.ernment neschvaluje ani zvýhodňovat žádnou konkrétní obchodní výrobek nebo firmu. Obchod, zákonem chráněných nebo názvy firem se objevují v tomto dokumentu jsou použity pouze proto, že jsou považovány za nezbytné v rámci poskytovaných informací. Je-li výrobek není zmíněno, opomenutí neznamená ani naznačovat, že výrobek je neuspokojivá.

may-16