diabetes insipidus

diabetes Insipidus

Co je diabetes insipidus?

Co je diabetes insipidus ?; Jaké jsou ledviny a co to dělají ?; Jak je tekutina upravena v těle ?; Jaké jsou typy diabetes insipidus ?; Jaké jsou komplikace diabetes insipidus ?; Usilovat o okamžitou péči; Jak je diagnostikován diabetes insipidus ?; Jak je diabetes insipidus léčených ?; Jíst, stravě a výživě; Body k zapamatování;

Mnoho organizací poskytovat podporu pro pacienty a zdravotníky. Prohlédněte si úplný seznam ledvin a urologické nemoci organizací. (PDF, 345 KB)

Diabetes insipidus je vzácná porucha, která nastane, když ledviny osoba je projít neobvykle velký objem moči, který je bez chuti a zápachu neředěný. U většiny lidí, ledviny projít asi 1 až 2 litry moči denně. U lidí s diabetes insipidus, ledviny mohou projít 3 až 20 litry moči denně. Výsledkem je, že člověk s diabetes insipidus může cítit potřebu pít velké množství tekutin.

Diabetes insipidus a diabetes mellitus, který zahrnuje jak typ 1 a typ 2 diabetes jsou nezávislé, i když obě podmínky způsobují časté močení a neustálou žízeň. Diabetes mellitus způsobuje vysoký krevní glukózy nebo hladinu cukru v krvi, vyplývající z neschopnosti těla použít krevní glukózy na energii. Lidé s diabetem insipidus mají normální hladinu glukózy v krvi; Nicméně, jejich ledviny nemůže rovnováhu tekutin v těle.

Jaké jsou ledviny a co dělají?

centrální; nefrogenní; dipsogenic; gestační

Ledviny jsou dvě ve tvaru fazole orgány, každý o velikosti pěsti. Jsou umístěny těsně pod hrudním košem, po jednom na každé straně páteře. Každý den, ledviny normálně filtr o 120 až 150 litry krve k výrobě asi 1 až 2 litry moči, skládající se z odpadů a přebytečné tekutiny. Moč proudí z ledvin do močového měchýře přes trubky s názvem močovodů. Močový měchýř uloží moči. Když vyprázdní močový měchýř, moč proudí ven z těla přes trubku s názvem močovou trubici, která se nachází v dolní části močového měchýře.

chirurgie; infekce; zánět; nádor; zranění hlavy

Každý den, ledviny normálně filtr o 120 až 150 litry krve k výrobě asi 1 až 2 litry moči.

lidském těle reguluje tekutiny tím, že vyrovná požívání tekutin a odstraněním přebytečné tekutiny. Žízeň obvykle řídí rychlost osoby na příjem tekutin, zatímco močení odstraňuje většinu tekutin, i když lidé také ztratit tekutiny pocení, dýchání, nebo průjem. Hormon vasopresin, také nazývaný antidiuretického hormonu, řídí rychlost odstraňování tekutiny skrz močení. Hypothalamus, malá žláza se nachází na spodní části mozku, vytváří vasopresinu. Obchody v okolí hypofýza vasopressin a uvolňuje ho do krevního řečiště, když tělo má nízkou hladinu kapaliny. Vasopresin signalizuje ledviny absorbovat méně tekutiny z krevního oběhu, což vede k méně moči. Když tělo má navíc tekutiny, hypofýzy uvolňuje menší množství vasopresinu, a někdy nic, takže ledviny odstranit více tekutin z krevního řečiště a produkovat více moči.

chronické onemocnění ledvin; některé léky, zejména lithium; nízké hladiny draslíku v krvi; vysoké hladiny vápníku v krvi; zablokování močových cest

žízeň; suchá kůže; únava; netečnost; závrať; zmatek; nevolnost

Typy diabetes insipidus patří

Každý typ diabetes insipidus má jinou příčinu.

Centrální diabetes insipidus se stane, když škoda na osoby hypothalamu nebo hypofýzy způsobuje narušení v normálním výroby, skladování a uvolňování vasopresinu. Narušení vasopresinu, způsobuje, že ledviny odstranit příliš mnoho tekutiny z těla, což vede ke zvýšení močení. Poškození hypotalamu nebo hypofýzy mohou vyplývat z následujícího

Centrální diabetes insipidus může také vyplývat z dědičné poškození, v genu, který produkuje vasopressin, i když tato příčina je vzácné. V některých případech je příčina neznámá.

Jak je tekutina upravena v těle?

Nefrogenní diabetes insipidus dochází, když ledviny nejsou obvykle reagují na vasopressin a dále pro odstranění příliš mnoho tekutiny z krevního oběhu člověka. Nefrogenní diabetes insipidus může vyplývat z dědičných změn genových nebo mutací, které brání ledviny reagovala na vasopresinu. Další příčiny nefrogenní diabetes insipidus zahrnují

Příčiny nefrogenní diabetes insipidus může být také známy.

Defekt v žízeň mechanismus, který se nachází v hypotalamu člověka, způsobuje dipsogenic diabetes insipidus. Tento defekt vede k abnormálnímu zvýšení žízeň a příjem tekutin, který potlačuje sekreci vasopresinu a zvyšuje tvorbu moči. Stejné události a podmínky, které poškozují hypothalamu, hypofýza-chirurgický zákrok, infekce, zánět, nádor, úraz hlavy, může také dojít k poškození pocit žízně. Některé léky nebo problémy duševního zdraví mohou být náchylnější k osobě dipsogenic diabetes insipidus.

Gestační diabetes insipidus se vyskytuje pouze během těhotenství. V některých případech, což je enzym ze strany placenty-dočasného orgánu spojující matku a dítě-porouchá matky vasopresinu. V jiných případech, těhotné ženy produkovat více prostaglandin, hormon-jako chemická látka, která snižuje citlivost na vasopressin ledvin. Většina těhotných žen, kteří vyvíjejí gestační diabetes insipidus mají mírné případ, který nezpůsobuje znatelné příznaky. Gestační diabetes insipidus obvykle zmizí po matce přináší dítě; však může vrátit v případě, že matka se stává opět těhotná.

Hlavní komplikací diabetes insipidus je dehydratace, když ztráta kapaliny je vyšší než příjem tekutin. Příznaky dehydratace patří

Těžká dehydratace může vést k záchvatům, trvalým poškozením mozku, a dokonce i smrt.

Obvykle si lidé mohou zabránit dehydrataci tím, že zvyšuje množství tekutin pijí. Nicméně, někteří lidé si možná neuvědomují, že potřebují pít více tekutin, což může vést k dehydrataci. Lidé by měli usilovat o okamžitou péči, pokud se u nich objeví příznaky závažnějšího dehydratace, jako je například

Poskytovatel zdravotní péče může diagnostikovat osobu s diabetes insipidus založen na následujícím

Užívání lékařskou a rodinnou anamnézu mohou pomoci poskytovatele zdravotní péče diagnostikovat diabetes insipidus. Poskytovatel zdravotní péče požádá pacienta, aby jeho nebo její příznaky přezkoumat a položit otázku, zda rodina pacienta má za sebou historii diabetes insipidus nebo jejích symptomů.

Jaké jsou typy diabetes insipidus?

Fyzická zkouška může pomoci diagnostikovat diabetes insipidus. Během fyzické zkoušky, poskytovatel zdravotní péče obvykle zkoumá kůži a vzhled pacienta, kontrola známek dehydratace.

zmatek; závrať; netečnost

lékařskou a rodinnou anamnézu; fyzikální vyšetření; rozbor moči; krevní testy; deprivace testovaná tekutina; magnetická rezonance (MRI)

pacientův krevní tlak klesne příliš nízko nebo pacient má rychlý srdeční tep při stání .; Pacient ztrácí 5 procent nebo více z jeho počáteční tělesné hmotnosti .; Moč koncentrace se zvyšuje jen mírně do dvou až tří po sobě jdoucích měření.

Centrální diabetes insipidus. Syntetická nebo umělá, hormon zvaný desmopresinu zachází centrální diabetes insipidus. Lék je dodáván jako injekce, nosní sprej, nebo pilulky. Lék působí tím, že nahradí vasopresin, že pacientova těla normálně produkuje. Toto ošetření pomáhá řídit pacient symptomy centrálního diabetes insipidus, však neléčí chorobu .; Nefrogenní diabetes insipidus. V některých případech, nefrogenní diabetes insipidus zmizí po ošetření příčiny. Například, spínací léky nebo podniká kroky k vyrovnání množství vápníku a draslíku v těle pacienta může problém vyřešit. Přípravky, nefrogenní diabetes insipidus zahrnují diuretika, a to buď samostatně nebo v kombinaci s aspirinem nebo ibuprofenem. Poskytovatelé zdravotní péče běžně předepisují diuretika pomoci ledviny pacientů odstranit tekutiny z těla. Paradoxně u lidí s nefrogenní diabetes insipidus, třída diuretik s názvem thiazidy snižuje tvorbu moči a pomáhá ledviny pacientů koncentrovat moč. Aspirin nebo ibuprofen také pomáhá snižovat objem moči .; Dipsogenic diabetes insipidus. Výzkumníci ještě nenašli účinnou léčbu dipsogenic diabetes insipidus. Lidé si mohou zkusit sání na ledových štěpky nebo kyselé bonbóny navlhčit ústa a zvýšit tok slin, což může snižovat chuť k pití. Pro osobu, která probudí několikrát v noci na močení kvůli dipsogenic diabetes insipidus, s malou dávku desmopressinu večer před spaním může pomoci. Zpočátku, poskytovatel zdravotní péče bude sledovat hladinu sodíku v krvi pacienta, aby se zabránilo hyponatremii nebo nízké hladiny sodíku v krvi .; Gestační diabetes insipidus. Poskytovatel zdravotní péče může předepsat desmopressin pro ženy s gestační diabetes insipidus. Očekával matky placenta neničí desmopressin, jak to dělá vasopresin. Většina žen nebude potřebovat léčbu po porodu.

Diabetes insipidus je vzácná porucha, která nastane, když ledviny osoba je projít neobvykle velký objem moči, který je bez chuti a zápachu, zředěný .; lidském těle reguluje tekutiny tím, že vyrovná požívání tekutin a odstraněním přebytečné tekutiny. Žízeň obvykle řídí rychlost osoby na příjem tekutin, zatímco močení odstraňuje většinu tekutin, i když lidé také ztratit tekutiny pocení, dýchání, nebo průjem. Hormon vasopresin, také nazývaný antidiuretického hormonu, řídí rychlost odstraňování tekutiny skrz močení .; Tyto typy cukrovky insipidus patří centrální, nefrogenní, dipsogenic a gestační. Každý typ diabetes insipidus má jinou příčinu .; Hlavní komplikací diabetes insipidus je dehydratace, když ztráta kapaliny je větší než příjmu tekutin .; Poskytovatel zdravotní péče může diagnostikovat osobu s diabetes insipidus na základě lékařského a rodinné anamnézy, fyzikálního vyšetření, rozbor moči, krevní testy test deprivace tekutin, a magnetická rezonance (MRI) .; Primární léčba diabetes insipidus zahrnuje dostatek pitné kapaliny, aby se zabránilo dehydrataci.

Analýza moči testuje vzorek moči. Pacient sbírá vzorek moči ve speciální nádobě doma, v kanceláři poskytovatel zdravotní péče má, nebo v komerčním objektu. Poskytovatel zdravotní péče testuje vzorek ve stejném místě nebo jej odešle do laboratoře k analýze. Tento test může ukázat, zda je moč je zředěná nebo koncentrovaná. Test může také ukazují na přítomnost glukózy, který může rozlišovat mezi diabetes insipidus a diabetes mellitus. Poskytovatel zdravotní péče, může také mít pacient sbírat moč do speciální nádoby v průběhu 24 hodin pro měření celkového množství moči v ledvinách.

Jaké jsou komplikace diabetes insipidus?

Krevní test zahrnuje čerpání krve pacienta v ordinaci poskytovatele zdravotní péče nebo do obchodního zařízení a zaslání tohoto vzorku do laboratoře k analýze. Krevní test měří hladiny sodíku, které mohou pomoci diagnostikovat diabetes insipidus a v některých případech určují typ.

Zbavení testovaná tekutina měří změny tělesné hmotnosti pacienta a jeho koncentraci moči po omezí příjem tekutin. Poskytovatel zdravotní péče lze provádět dva typy deprivace testů tekutin

Magnetická rezonance (MRI) je test, který slouží ke snímání snímků tělo je vnitřní orgány a měkkých tkání bez použití rentgenových paprsků. Speciálně vyškolený technik provádí postup v ambulantní centra nebo nemocnice a radiolog-lékař, který se specializuje na lékařské zobrazování, interpretuje obrázky. Pacient nepotřebuje anestezie, i když lidé s strach ze stísněných prostorech obdržet lehké sedaci. MRI může zahrnovat injekci speciální barvivo, nazvaný kontrastní prostředek. U většiny strojů MRI, osoba leží na stole, který se posouvá do zařízení tunelu ve tvaru, který může být otevřený nebo uzavřený na jednom konci. Některé přístroje MRI umožňují pacientovi ležet ve více otevřeného prostoru. MRIs nelze diagnostikovat diabetes insipidus. Místo toho, MRI může ukázat, zda pacient má problémy s jeho nebo její hypothalamu, hypofýzy nebo pomoci poskytovatel zdravotní péče určit, zda diabetes insipidus je možné příčiny symptomů pacienta.

Primární léčba diabetes insipidus zahrnuje dostatek pitné kapaliny, aby se zabránilo dehydrataci. Poskytovatel zdravotní péče může odkazovat osobu s diabetes insipidus na nefrologovi-lékař, který se specializuje na léčbu problémy s ledvinami, nebo se endokrinolog-lékař, který se specializuje na léčbu poruch žláz hormony produkovat. Léčba časté močení nebo konstantní žízeň závisí na typu pacienta diabetes insipidus

Většina lidí s diabetes insipidus může zabránit vážné problémy a žít normální život v případě, že podle doporučení poskytovatel zdravotní péče a zachovat jejich příznaky pod kontrolou.

Usilovat o okamžitou pomoc

Vědci zjistili, že ne jíst, strava a výživa hrají roli při vyvolání nebo prevenci diabetes insipidus.

Jak je diabetes insipidus diagnostikuje?

Jak je diabetes insipidus léčí?

Národní institut Diabetes a zažívací a Kidney Diseases ernment) a dalších složek theernment ernment) provádět a podporovat výzkum mnoha chorob a stavů.

Jíst, strava a výživa

Jaké jsou a jsou ty pravé pro vás ?; jsou součástí klinického výzkumu a jádrem všech lékařských pokroků. hledat nové způsoby, jak prevenci, odhalování, nebo léčit nemoc. Vědci také použít k pohledu na jiné aspekty péče, jako je zlepšení kvality života pro lidi s chronickým onemocněním. Zjistěte si, zda jsou pro vás to pravé.

Co jsou otevřené ?; které jsou v současné době otevřené a přijímá do pracovního poměru si můžete prohlédnout na www.ClinicalTrials.

Tyto informace mohou obsahovat obsah o léky a, pokud je chápán, jak je předepsáno, podmínky, které léčí. Pokud se připravuje tento obsah zahrnuty nejaktuálnější informace k dispozici. Aktualizací nebo otázky týkající se nějaké léky, obraťte se na US Food and Drug Administration bezplatné na 1-888-INFOernment (1-888-463-6332), nebo navštívit wwwernment. Obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče pro více informací.

Tento obsah je poskytován jako služba v National Institute of Diabetes a zažívací a Kidney Diseases ernment a), část theernment ernment).

Theernment bych poděkovat; Bessie Young, M. D., M.P.H., University of Washington, Dr. Joseph verbalis, M.D, Georgetown University

Body k zapamatování

října 2015