dětské vývojové milníky: 8 až 12 měsíců

Během této doby, bude vaše dítě tlačit se do sedu, kde se můžete dostat k prozkoumání a hračky, knihy a nové aktivity. Mu pomohl rozvíjet dovednosti, jako je tleskání Patty koláče a jiných ručních her.

Vaše dítě je v pohybu! Během této doby, ona může začít plazit, plíživý na bříšku, nebo scooting na jejím dně. Nebojte se o její styl. Tak dlouho, jak ona používá ruce a nohy na obou stranách jejího těla se pohybovat, je to v pořádku. Povzbudit motorismus tím zajímavou hračku těsně mimo její dosah.

Houpající se na ruce a kolena je vaše dítě posledním krokem před plazení. On staví za paži a svaly na nohou a tak ho může pohánět dopředu (nebo dozadu). Dejte mu hodně pod dohledem času ven z postýlky, autosedačky a kočárku, aby mohl pracovat na pohybu.

Když ona může sedět i bez podpory (obvykle asi 7 měsíců), bude vaše dítě naučí se naklánět na všechny čtyři. Brzy se odrazit s koleny k procházení. Když se stane agilní, stanovenou polštáře, polštáře, a krabice pro ni procházení se kolem. Vždy dohlížet na tuto aktivitu!

Ochrana dítě z Infectio; Baby Vision: Co vaše dítě See; Pomoc pro Baby Ekzémy Váš

Vaše dítě je “cestovní” – chůzi, zatímco drží na nábytku, aby ho podepřel. Ujistěte se, že ostré rohy jsou polstrované a nábytek je zajištěno. Držte dítěte ruce, zatímco on chodí, aby mu pomohl cvičit. Nebo ho nechat tlačit robustní chodící hračka s dohledem. Jeho první kroky samy o sobě hned za rohem.

U asi 8-12 měsíců, vašeho dítěte trupu a nohou svaly jsou dostatečně silné, aby ji postavit bez pomoci. Převalí a posadil se na vlastní pěst, a plazení posílily její důvěru. Ujistěte se, že toxické látky a léčiva jsou pod zámkem a bezpečnostní brány jsou nahoru.

Vaše dítě se pohybuje od shrnování sevření k přesnému finger-and-palcové pincer sevření. Pro praxi, dát mu malíček potravin, které mají vyzvednout – jako vařené hrách nebo o tvaru cereálie. Zdržovat udušení nebezpečí, včetně starších dětských malých hraček a potravin, jako jsou hrozny, ořechy a syrové zeleniny.

Vaše dítě ruce jsou zaneprázdněné, čímž předměty dovnitř a ven z nádob a jejich bouchání dohromady. Nemusíte investovat do bubnu ještě nastaven. Jen asi bude všechno fungovat v bezpečí, včetně hrnců a pánví, plastových nádob a dřevěné lžíce, a vaječných kartonů.

Vaše dítě učinil své první klikyháky – některé symboly na kus papíru! Ona je napodobovat to, co její rodiče a starší sourozenci dělají. Povzbuďte ji čmárat na chodníku s hustou chodník křídou. Nebo nastavte ji čmárat s tukem, solidní pastelky a silný papír.

I když ještě není pomocí slov, vaše dítě využívá své tělo mluvit. Ten poukazuje na věci, a může kývat hlavou “ano” nebo “ne”. Ten může pozastavit, když říkáš “Ne!” a “Uh-oh.” Může vlna “sbohem”. Mu pomohl naučit slova s ​​rýmy, písní a knih. Název objekty pro něj často.

Časné příznaky sluchu Los; Chraňte své děti: Get Your Shot; Bakterie v mateřských školkách: Otázky pro

Řekl dítě říci, její první slovo? Bylo to “dada”? Pokud ano, neberte to osobně, mami. Ona je navléci zvuky teď spolu, a “m” je těžší, než se vyslovuje “d”. Ve skutečnosti, ona pravděpodobně narazil na “Dada” náhodou. Ale velmi brzy jí bude říkat jak “mama” a “Dada” a myslel to.

Před několika měsíci, když se schoval hračku pod dekou, zatímco dítě se dívá, ona nic dělat. Teď, když ji najde snadno. Učí “trvalosti objektu”, – že věci existují, i když je nevidí. Přidat kroucení nahlédnout-a-boo: Jednorázové deku přes hlavu a nechal ji vytáhnout ho najít.

Blíží 1 roku věku, dítě, který byl bouchání na jeho hře telefonu není to tak dávno se nyní vytáčí a držel sluchátko u ucha. Učí, že objekty mají jména a účely. Dejte mu kartáč, pohár, nebo lžíci, a uvidíte, jak teď hraje s nimi.

Odchozí dítě je najednou nervózní kolem ostatními, dokonce i příbuzní a hlídání dětí. Stranger úzkost je jedním z prvních milníků citové dítěte. Kolem nových lidí či na nových místech, držet ho a dát mu čas na přizpůsobení. Zeptejte se příbuzní nechat dítě udělat první krok.

S úzkostí cizinec přijde start separační úzkosti. Vaše dítě je si uvědomil, že je oddělený od vás a že někdy budete tam nejsou. Ona může postavit velký rozruch, ale ne propašovat ven. Vždy se říci “Sbohem” a řekni jí, budete vracet. Nakonec ona si uvědomit, že jste vždycky.

Vaše dítě je napodobovat věci, které jdou daleko za napodobování tváře a zvuky teď. Při hraní se věnuje napodobovat to, co lidé dělají – ať už je to mluví po telefonu nebo zametání podlahy. Dej mu plastovou misku a lžíci a nechat ho “vařit” s vámi nebo nechat jej “drive” s hračkou palubní desce auta.

S dítětem finger-krmení sama, ujistěte se, že je to jídlo ona může guma. Patří sem i některé obiloviny, strouhaným sýrem a malé kousky tofu, dobře vařené ovoce nebo zeleniny, nebo zralý banán. Vyhýbejte se potravinám, jako jsou syrové zeleniny, ovoce, tvrdé celých hroznů, rozinky, popcorn, tvrdý sýr a párky v rohlíku.