chlorothiazid intravenózní

Terapeutické třída: Cardiovascular Agent

Používá pro chlorothiazid

Farmakologická třída: Diuretika

Chemická třída: thiazidy

Chlorothiazid je thiazidové diuretikum. Se snižuje množství vody v těle tím, že zvyšuje průtok moči, což pomáhá snížit zadržování tekutin (edém).

chlorothiazid je k dispozici pouze s lékařský předpis svého lékaře.

Při rozhodování o použití lékařství, rizika užívání tohoto přípravku musí být zváženo proti dobré to bude dělat. Jedná se o rozhodnutí, vy a váš lékař bude dělat. Pro hydrochlorothiazid, doplňuje je třeba zvážit

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na chlorothiazid nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké další typy alergií, jako například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Vhodné studie nebyly provedeny na vztah věku k účinkům chlorothiazid v dětské populaci. Bezpečnost a účinnost nebyly stanoveny.

Před použitím chlorothiazid

Vhodné studie provedené k dnešnímu dni neprokázaly geriatrické specifické problémy, jež by mohlo omezit užitečnost chlorothiazid u starších lidí. Nicméně, u starších pacientů je větší pravděpodobnost, že játra, ledviny, nebo problémy se srdcem spojené s věkem, což může vyžadovat úpravu dávky u pacientů užívajících hydrochlorothiazid.

Studie naznačují, že tento lék může ovlivnit produkci mléka nebo složení. Pokud je alternativa k tomuto léku není předepsán, měli byste sledovat dítě pro vedlejších účinků a adekvátní příjem mléka.

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Pokud přijímáte hydrochlorothiazid, je obzvláště důležité, aby váš lékař vědět, zda užíváte některý z níže uvedených léčiv. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Použití chlorothiazid s některým z těchto léků se obvykle nedoporučuje, ale může být vyžadováno v některých případech. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Použití chlorothiazid s některým z následujících léků může způsobit zvýšené riziko některých nežádoucích účinků, ale za použití obou léků může být nejlepší léčbu pro vás. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Poraďte se se svým lékařem užívání léku s potravinami, alkoholem, nebo tabák.

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na používání chlorothiazid. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Sestra nebo jiný vyškolený zdravotnický pracovník vám dá hydrochlorothiazid. chlorothiazid je dána jehlou umístěnou v jedné z Vašich žil.

Lékař Vám bude podávat pouze vám několik dávek chlorothiazid, dokud se váš stav zlepší, a pak se přepne na ústní lék, který pracuje stejným způsobem. Máte-li jakékoli obavy o to, poraďte se s lékařem.

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se se svým lékařem nebo zdravotní sestrou okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.

Pouze Dostupnost Rx předpis

Těhotenství Kategorie C rizika nelze vyloučit

CSA Plán N není drogou podléhající kontrole

Správné použití chlorothiazidu

Schválení Historie Kalendář drog na FDA

WADA Class WADA antidopingové Klasifikace

Edém hydrochlorothiazid, furosemid, Lasix, spironolakton, triamteren, chlorthalidon, Aldactone, bumetanid, torsemide, metolazon, Dyazide, Bumex

Vysoký krevní tlak lisinopril amlodipin, metoprolol, hydrochlorothiazid, losartan, furosemid, atenolol, Lasix, Norvasc, Diovan, valsartan, enalapril

Bezpečnostní opatření při používání hydrochlorothiazid

chlorothiazid Nežádoucí účinky

chlorothiazid