černý kořen: použití, nežádoucí účinky, interakce a varování

Beaumont Root, Bowmana Root, Culveris Root, Culvers, Culver je léčitelé, Culver je kořen, Hini, Leptandra, Leptandra virginica, Oxadoddy, léčitelé Root, fialová Leptandra, Racine Noire, Tall rozrazil, Tall Veronica, Veronica virginica, Veronica Virgin ..; Viz Všechny názvy Beaumont kořen, Bowmana kořen, Culveris kořen, Culvers, Culver je fyzické, Culver je kořen, Hini, Leptandra, Leptandra virginica, Oxadoddy, fyzické kořen, Purple Leptandra, Racine Noire, Tall Speedwell, Tall Veronica, Veronica virginica, Veronica virginica Root , Veronicastrum virginicum, VÃronicastre de Virginie, VÃronique de Virginie, Whorlywort; Anonymní

Černý kořen je rostlina. Roste v USA a Kanadě a má hořkou a hnusný chuť. Lidé používají podzemní stonek (oddenek) a kořen jako lék; Černý kořen se používá pro průběžné zácpa a poruchy jater a žlučníku. To je také použít k vyvolání zvracení.

Černý kořen může zvýšit průtok žluči ze žlučníku do střeva.

Nedostatečná Evidence fo; Zácpa; problémy s játry; Žlučník problémů; Způsobují zvracení; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost černého kořene pro tyto účely.

Není k dispozici dostatek informací, aby vědět, jestli přičemž černý kořen je bezpečná; Nicméně, tam byly zprávy o bolesti žaludku nebo křeče, změny v barvě stolice nebo zápach, ospalost, bolest hlavy, nevolnost a zvracení po užití černý kořen. Velké dávky byly spojeny s zprávy o poškození jater; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: Mohlo by to být nebezpečné, aby se čerstvý kořen ústy. Existuje obava, že by to mohlo způsobit potraty a vrozené vady, ale toto nebylo dosud prokázáno. Zůstat v bezpečí a neberou černý kořen, pokud jste těhotná; Je to také nejlepší se vyhnout černý kořen, pokud kojíte -feeding. Není dostatek poznatků o tom, jak by to mohlo mít vliv na kojence; Problémy s žlučníku, jako jsou žlučové kameny nebo zablokovaném žlučových cest: Neužívejte černý kořen, pokud máte problémy žlučníku. To by mohlo učinit Váš zdravotní stav horší; Zánět žaludku nebo střev, jako je kolitida nebo Crohnova choroba: černý kořen může podráždit trávicí trakt, způsobují zvracení a měla by působit jako projímadlo. Všechny tyto účinky mohou být zdraví škodlivé, pokud máte kolitidu, Crohnovu chorobu, nebo podobný stav. Neužívejte černý kořen, pokud máte jeden z těchto poruch; Hemoroidy: Nepoužívejte černý kořen, pokud máte hemoroidy. To může působit jako projímadlo a dělat hemoroidy více obtížný; Menstruace: Neužívejte černý kořen, pokud máte menstruaci. To může působit jako projímadlo a přidejte do nepohodlí.

Černý kořen s vysokým obsahem vlákniny. Vlákno může snížit absorpci a snížit účinnost digoxinu (Lanoxin). Jako obecné pravidlo, všechny léky přijatá ústy je třeba vzít v jednu hodinu před nebo čtyři hodiny po černého kořene, aby se zabránilo této interakce.

Černý kořen může fungovat jako projímadlo. U některých lidí černý kořen může způsobit průjem. Průjem může zvýšit účinky warfarinu a zvyšovat riziko krvácení. Pokud užíváte warfarin nemusíte brát nadměrné množství černého kořene.

Černý kořen je projímadlo. Některá projímadla může snížit draslíku v těle. “Voda pilulky” může také snížit draslíku v těle. Vezmeme-černý kořen spolu s “vodních pilulek”, může dojít ke snížení draslíku v těle příliš mnoho; Některé “vodní pilulky”, které mohou snížit draslíku zahrnují hydrochlorothiazid (Diuril), chlorthalidon (Thalitone), furosemid (Furosemid), hydrochlorothiazid (HCTZ, Hydrodiuril, Microzide) a další.

Příslušná dávka černého kořene závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdraví a dalších podmínek. V této době není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro černý kořen. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Fetrow CW, Avila JR. Profesionála Handbook of komplementární alternativní medicíny. 1st ed. Springhouse, PA: Springhouse Corp., 1999.

Lust J. Bylina kniha. New York, NY: Bantam Books, 1999.

Williamson EM, Evans FJ, eds. Potterova New Cyclopaedia botanických drogy a přípravky. Essex, Anglie: CW Daniel Company Ltd., 1998.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese