cefalexin

Používá pro cefalexinu

Terapeutické třída: Antibiotikum

Farmakologická třída: první generací cefalosporinových

cefalexin je k dispozici pouze s lékařský předpis svého lékaře.

Při rozhodování o použití lékařství, rizika užívání tohoto přípravku musí být zváženo proti dobré to bude dělat. Jedná se o rozhodnutí, vy a váš lékař bude dělat. Pro cefalexinu, doplňuje je třeba zvážit

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na cefalexinu nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké další typy alergií, jako například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Vhodné studie provedené k dnešnímu dni neprokázaly pediatrických specifické problémy, jež by mohlo omezit užitečnost cefalexinu u dětí.

Vhodné studie provedené k dnešnímu dni neprokázaly geriatrické specifické problémy, jež by mohlo omezit užitečnost cefalexinu u starších lidí. Nicméně, u starších pacientů je větší pravděpodobnost, že máte problémy s ledvinami související s věkem, které mohou vyžadovat opatrnost a úpravu dávky u pacientů užívajících cefalexin.

Před použitím cefalexin

Studie u žen naznačují, že tento lék představuje minimální riziko pro kojence při použití během kojení.

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Když užíváte cefalexin, je obzvláště důležité, aby váš lékař vědět, zda užíváte některý z níže uvedených léčiv. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Použití cefalexin s některým z těchto léků se obvykle nedoporučuje, ale může být vyžadováno v některých případech. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Použití cefalexin s některým z následujících léků může způsobit zvýšené riziko některých nežádoucích účinků, ale za použití obou léků může být nejlepší léčbu pro vás. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Poraďte se se svým lékařem užívání léku s potravinami, alkoholem, nebo tabák.

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na používání cefalexinu. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Vezměte cefalexin přesně podle pokynů svého lékaře. Neužívejte více o tom, neberte to častěji, a neberte to na delší dobu, než lékař nařídil.

Před každým použitím ústní tekuté dobře protřepat. Změřte lék s výrazným odměrky, stříkačky nebo medicíně pohár. Průměrná domácnost lžička nesmí mít správné množství kapaliny.

Nadále používat cefalexin pro celý čas léčby, i když se cítíte lépe po několika prvních dávkách. Vaše infekce nemusí uklidit, pokud si přestat používat tento lék příliš brzy.

Dávka cefalexinu se bude lišit pro různé pacienty. Rozkazy svého lékaře nebo podle pokynů na etiketě. Následující informace zahrnuje pouze průměrné dávky cefalexinu. Pokud je vaše dávka jiný, neměňte ji, pokud vám to lékař nedoporučí, aby tak učinily.

Množství přípravku, který se závisí na síle léku. Také počet dávek budete užívat každý den, lhůta mezi dávkami a doba si vzít lék závisí na zdravotní problém, pro který používáte lék.

Pokud vynecháte dávku cefalexinu, vezměte si ji co nejdříve. Nicméně pokud je již téměř čas na další dávku, vynechejte zapomenutou dávku a vrátit se ke svému pravidelnému dávkování. Nezdvojujte dávky.

Udržujte mimo dosah dětí.

Nenoste zastaralé léky nebo medicínu již nejsou potřeba.

Zeptejte se svého lékaře, jak byste měli zbavit se jakéhokoliv léku nechcete použít.

Ukládat kapslí v uzavřeném obalu při pokojové teplotě, daleko od tepla, vlhkosti a přímému slunečnímu světlu. Chraňte před mrazem.

Ukládat orální tekutinu v chladničce. Vyhoďte nepoužitý lék po 14 dnech.

Pokud se vaše příznaky nezlepší během několika dnů, nebo pokud se zhoršují, poraďte se se svým lékařem.

Správné použití cefalexinu

Cefalexin může způsobit průjem, a v některých případech to může být závažné. Neužívejte žádný lék nebo lék dát svému dítěti k léčbě průjmu bez předchozí porady s lékařem. Průjem léky může mít za následek průjem horší, nebo aby to trvat déle. Máte-li jakékoli dotazy týkající se této nebo v případě, mírný průjem pokračuje nebo se zhorší, poraďte se se svým lékařem.

Předtím, než Vy nebo Vaše dítě nějaké zdravotní testy, informujte lékaře na starosti, že užíváte cefalexin. Výsledky některých testů mohou být ovlivněny cefalexinu.

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se s lékařem okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.

Bezpečnostní opatření při používání cefalexin

Pouze Dostupnost Rx předpis

Těhotenství kategorie B Ne prokázáno riziko pro člověka

CSA Plán N není drogou podléhající kontrole

Schválení Historie Kalendář drog na FDA

Bakteriální infekce ciprofloxacin, amoxicilin, doxycyklin, azitromycin, metronidazol, Augmentin

Kůže nebo měkkých tkání Infekce ciprofloxacin, amoxicilin, doxycyklin, azitromycin, metronidazol, Augmentin

Močový měchýř Infekce ciprofloxacin, amoxicillin, Levaquin, levofloxacin, Macrobid

cefalexin Nežádoucí účinky

cefalexin

Horních cest dýchacích Infekce amoxicilin, doxycyklin, azitromycin, Augmentin, Bactrim, Keflex