Cataflam: Používá, dávkování a nežádoucí účinky

Co je Cataflam?

Cataflam se používá k léčbě mírné až středně silné bolesti, nebo známky a příznaky osteoartrózy nebo revmatoidní artritidy.

Cataflam se také používá k léčbě menstruační křeče.

Cataflam může zvýšit riziko smrtelného srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice, zvláště pokud jej používáte dlouhodobě nebo se vysoké dávky, nebo pokud máte srdeční onemocnění. Dokonce i lidé bez srdečním onemocněním nebo rizikovými faktory by mohly mít mrtvici nebo srdeční infarkt při užívání tohoto léku. těsně před nebo po srdeční bypass (koronárním arteriálním bypassu, nebo CABG) nepoužívají Cataflam.

Důležitá informace

Diklofenak může také způsobit žaludeční nebo střevní krvácení, které může být fatální. Tyto podmínky mohou nastat bez varování, zatímco vy používáte Cataflam, a to zejména u starších osob.

Cataflam může také způsobit žaludeční nebo střevní krvácení, které může být fatální. Tyto podmínky mohou nastat bez varování, zatímco vy používáte Cataflam, a to zejména u starších osob.

Byste neměli používat Cataflam, pokud jste alergičtí na diklofenak, nebo pokud jste někdy měli astmatický záchvat nebo těžkou alergickou reakci po užití aspirinu nebo NSAID.

Nepoužívejte Cambia k léčbě bolesti hlavy clusteru. Nepoužívejte Zipsor, pokud jste alergičtí na hovězí maso nebo hovězí maso protein.

Před přijetím tohoto léku

Aby se ujistil, Cataflam je pro vás bezpečné, svého lékaře, pokud máte

srdeční choroby, vysoký krevní tlak, vysoká hladina cholesterolu, cukrovka, nebo pokud kouříte

prodělaný srdeční infarkt, mrtvici nebo krevní sraženiny

anamnéza žaludečních vředů nebo krvácení

astma

onemocnění jater nebo ledvin

zadržování tekutin.

Vezmeme-Cataflam během posledních 3 měsíců těhotenství může poškodit nenarozené dítě. Informujte svého lékaře, pokud jste těhotná nebo plánujete otěhotnět.

Není známo, zda diclofenac přechází do mateřského mléka, nebo pokud by to mohlo ublížit ošetřovatelství dítě. Měli byste neměla kojit při užívání tohoto léku.

Cataflam není schválen pro použití kýmkoli mladší než 18 let.

Vezměte Cataflam přesně podle pokynů na štítku, nebo jak je předepsáno lékařem. Lékař může občas změnit své dávky, aby se ujistil, dostanete nejlepší výsledky. Neužívejte tento lék ve větších množstvích, nebo po dobu delší, než bylo doporučeno. Použít nejnižší dávku, která je účinná při léčbě Váš zdravotní stav.

Pro léčbu bolesti nebo primární dysmenorrhea doporučená dávka Cataflam je 50 mg třikrát denně. U některých pacientů počáteční dávka 100 mg Cataflam, dále pak 50 mg dávkách, může poskytnout lepší úlevu.

Pro zmírnění osteoartrózy doporučená dávka Cataflam je 100-150 mg / den v rozdělených dávkách, tj 50 mg dvakrát až třikrát denně.

Pro zmírnění revmatoidní artritidy je doporučená dávka 150 až 200 mg / den v rozdělených dávkách, tj 50 mg třikrát nebo čtyřikrát denně.

Existují různé formulace diklofenaku, Voltaren (diclofenac sodný tablet) a Cataflam (diklofenak draselný tablety s okamžitým uvolňováním), nejsou nutně rovnocenné ve síly, i když je síla miligram je stejný.

Pokud používáte Cataflam dlouhodobě, může být nutné časté lékařské testy.

Skladovat při pokojové teplotě mimo dosah vlhkosti a tepla. Uchovávejte v dobře uzavřené lahvičce, když se nepoužívá.

Přečtěte si všechny informace o pacientovi, léky vodítka a instrukční listy, které jste dostali. Zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka, pokud máte nějaké otázky.

Jak bych měl vzít Cataflam?

Vezměte si vynechanou dávku, jakmile si vzpomenete. Vynechejte zapomenutou dávku, pokud je již téměř čas na další plánované dávce. Neužívejte další lék, který tvoří zapomenutou dávku.

Vyhněte se pití alkoholu. To může zvýšit riziko krvácení do žaludku.

Vyvarovat užívání aspirinu nebo jiná nesteroidní antirevmatika, zatímco užíváte Cataflam.

Před použitím jakéhokoliv nachlazení, alergie nebo léky proti bolesti zeptejte se lékaře nebo lékárníka. Mnoho léků k dispozici na přepážce obsahují aspirin nebo jiné léky podobné diklofenak. Užívání určité produkty dohromady může způsobit příliš mnoho tohoto druhu léku. Zkontrolujte štítek, abyste zjistili, zda léčivý přípravek obsahuje aspirin, ibuprofen, ketoprofen nebo naproxen.

Získat naléhavou lékařskou pomoc, pokud máte příznaky alergické reakce na Cataflam: kýchání, výtok z nosu nebo ucpaný nos; sípání nebo potíže s dýcháním; kopřivka; otok obličeje, rtů, jazyka, nebo hrdla.

Získat naléhavou lékařskou pomoc, pokud máte příznaky srdečního infarktu nebo mrtvice: bolest na hrudi šířící se do svého čelisti nebo rameni, náhlá necitlivost nebo slabost na jedné straně těla, nezřetelná řeč, pocit krátkého dechu.

Přestat používat Cataflam a zavolejte lékaře najednou, pokud máte

první známkou jakékoliv kožní vyrážka, bez ohledu na to, jak mírné

dušnost (dokonce s mírným námaze)

otoky nebo rychlý přírůstek hmotnosti

příznaky krvácení do žaludku – krvavá nebo dehtové stolice, vykašlávání krve nebo zvratky, která vypadá jako kávová sedlina

problémy s játry – nevolnost, bolest v horní části břicha, svědění, pocit únavy, příznaky podobné chřipce, ztráta chuti k jídlu, tmavá moč, jílové zbarvená stolice, žloutenka (zežloutnutí kůže nebo očí)

Co se stane, když vynecháte dávku?

problémy s ledvinami – malé nebo žádné močení, bolestivé nebo obtížné močení, otoky nohou nebo kotníků, pocit únavy nebo dušnost

Co se stane, když jsem předávkování?

vysoký krevní tlak – silné bolesti hlavy, bušení v oblasti krku nebo na uších, krvácení z nosu, úzkost, zmatenost

nízký počet červených krvinek (anémie) – bledá kůže, pocit točení hlavy nebo dušnost, rychlý srdeční tep, problémy se soustředit; nebo

Co bych měl vyhnout se přitom Cataflam?

závažná kožní reakce – horečka, bolest v krku, otok obličeje nebo jazyka, pálení očí, bolest kůže následuje červené nebo fialové kožní vyrážka, že pomazánky (zejména v obličeji nebo horní části těla) a způsobující puchýře a olupování.

Časté Cataflam nežádoucí účinky mohou zahrnovat

zažívací potíže, plyn, bolest břicha, nevolnost, zvracení

Cataflam vedlejší účinky

průjem, zácpa

bolest hlavy, závratě, malátnost

ucpaný nos

svědění, zvýšené pocení

zvýšený krevní tlak; nebo

otok nebo bolest v horních nebo dolních končetin.

Toto není úplný seznam nežádoucích účinků a jiní mohou nastat. Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky vládě na vládní-1088.

Zeptejte se svého lékaře před použitím Cataflam, pokud užíváte antidepresiva, jako je citalopram, escitalopram, fluoxetin (Prozac), fluvoxamin, paroxetin, sertralin (Zoloft), trazodon, nebo vilazodone. Užíváte některý z těchto léků s NSAID může způsobit pohmožděniny nebo snadno krvácet.

Informujte svého lékaře o všech svých současných léčivých přípravků a jakékoliv spuštění nebo přestat používat, zvláště

cyklosporin

lithium

methotrexát

rifampin

lék proti plísním

ředění krve (warfarin, Coumadin, Jantoven)

onemocnění srdce a krevního tlaku léky, včetně diuretik nebo “vodní” pilulky

jiné formy diklofenaku (Flector, Pennsaid, Solaraze, Voltaren Gel)

jiná NSA – aspirin, ibuprofen (Advil, Motrin), naproxen (Aleve) celekoxib (Celebrex), indomethacin, meloxicamu, a další; nebo

steroid medicína (prednison a další).

Tento seznam není úplný. Jiné léky mohou interagovat s diclofenac, včetně lékařský předpis a Over-the-counter léky, vitamíny a bylinné produkty. Ne všechny možné interakce jsou uvedeny v tomto průvodci léky.

14.02.2015-09-02, 12:04:40

Jaké jiné léky ovlivní Cataflam?

Těhotenství kategorie D pozitivní důkaz rizika

Cataflam (diclofenac)

CSA Plán N není drogou podléhající kontrole

Schválení Historie Kalendář drog na vládu

Bolesti zad tramadol, naproxen, Cymbalta, aspirin, ibuprofen, diklofenak

Osteoartritida prednison, naproxen, Cymbalta, aspirin, ibuprofen, meloxicam

Ischias paracetamol, Tylenol, cyklobenzaprin, naproxen, aspirin, ibuprofen

Zmrzlé rameno naproxen, ibuprofen, diklofenak, triamcinolon, Voltaren, Aleve