butalbital a kombinace acetaminofenu (orální cestou) popis a obchodní značky

Butalbital a kombinací paracetamol je lék proti bolesti a na uvolnění. Používá se k léčbě napětí bolesti hlavy. Butalbital patří do skupiny léků označovaných jako barbituráty. Barbituráty působí v centrálním nervovém systému (CNS) a mají účinky.

Když budete mít butalbital po dlouhou dobu, může vaše tělo zvyknout si na to tak, že je zapotřebí větší částky, které mají stejné účinky. To se nazývá tolerance k léku. Také, butalbital může být návykový (způsobující duševní a fyzickou závislost), pokud je použit pro dlouhou dobu, nebo ve velkých dávkách. Fyzická závislost může vést k odejmutí vedlejší účinky, když přestanete užívat lék. U pacientů, kteří dostanou bolení hlavy, prvním příznakem na odstoupení od smlouvy může být nový (rebound) bolesti hlavy.

Některé butalbital a paracetamol kombinace rovněž obsahují kofein. Kofein může pomoci zmírnit bolesti hlavy. Nicméně, kofein může také způsobit fyzickou závislost, pokud je použit na dlouhou dobu. To může vést k abstinenčním (rebound), bolesti hlavy, když ho přestanete užívat.

Butalbital a kombinace acetaminofenu mohou být také použity pro jiné druhy bolestí hlavy nebo jiných druhů bolesti, jak je stanoveno lékařem.

Tablety, kapsle, roztok

Tyto léky jsou k dispozici pouze s lékařský předpis svého lékaře.

Tento produkt je k dispozici v následujících lékových formách