budesonidu (inhalací) popis a obchodní značky

Budesonid se používá k zabránit příznaky astmatu. Při pravidelném používání každý den budesonidu snižuje počet a závažnost astmatických záchvatů. Bude však nezbavuje astmatický záchvat, který již začal.

Budesonid je kortikosteroid nebo steroid (kortizonového jako lék). Působí tak, že brání zánětu (otok) v plicích, což způsobuje, že astmatický záchvat méně závažné. Budesonidu může být použit s jinými léky, astma, jako bronchodilatancií, které jsou rovněž využito k otevření zúžené dýchací cesty v plicích.

Kanadský Značka

Tento přípravek je dostupný pouze na lékařský předpis svého lékaře.

Tento produkt je k dispozici v následujících lékových formách

Při rozhodování o použití lékařství, rizika užívání tohoto přípravku musí být zváženo proti dobré to bude dělat. Jedná se o rozhodnutí, vy a váš lékař bude dělat. Z tohoto léku se vkládá by měly být považovány

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na tento lék nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké další typy alergií, jako například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Odpružení; prášek, roztok; aerosol Powder; Aerosol Kapalina

Vhodné studie provedené k dnešnímu dni neprokázaly pediatrických specifické problémy, jež by mohlo omezit užitečnost Pulmicort Respules® u dětí 12 měsíců do 8 let. Nicméně, bezpečnost a účinnost nebyla stanovena u dětí mladších než 12 měsíců věku.

Vhodné studie provedené k dnešnímu dni neprokázaly pediatrických specifické problémy, jež by mohlo omezit užitečnost Pulmicort Flexhaler ™ u dětí ve věku 6 let a starších. Nicméně, bezpečnost a účinnost nebyla stanovena u dětí mladších než 6 let věku.

alergie

Vhodné studie provedené k dnešnímu dni neprokázaly geriatrické specifické problémy, jež by mohlo omezit užitečnost inhalačního budesonidu u starších lidí. Nicméně, u starších pacientů je větší pravděpodobnost, že játra, ledviny, nebo problémy se srdcem spojené s věkem, což může vyžadovat úpravu dávky u pacientů užívajících inhalačním budesonidem.

Pediatric

Nejsou k dispozici adekvátní studie u žen pro stanovení kojence riziko při používání tohoto léku během kojení. Zvážit potenciální přínosy proti možným rizikům, než začnete tento lék během kojení.

Geriatric

Těhotenství

Kojení

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Když se tento lék, je obzvláště důležité, aby váš lékař vědět, zda užíváte některý z níže uvedených léčiv. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

lékové interakce

Použití tohoto léku s žádným z těchto léků se obvykle nedoporučuje, ale může být v některých případech. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

další interakce

Používání tento lék s žádným z následujících léků může způsobit zvýšené riziko některých nežádoucích účinků, ale za použití obou léků může být nejlepší léčbu pro vás. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Jinými zdravotními problémy

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Poraďte se se svým lékařem užívání léku s potravinami, alkoholem, nebo tabák.

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na používání tohoto léku. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Budesonidu se používá k zabránění astmatických záchvatů. To se nepoužívá k zastavení útoku, který již začal. Pro odlehčení astmatický záchvat, který již začal, měli vy nebo vaše dítě používat jiný lék. Pokud nemáte jiný lék má být použit pro akutní astmatický záchvat, nebo pokud máte nějaké otázky o tom, poraďte se se svým lékařem.

Použijte tento lék pouze podle pokynů. Nepoužívejte více z nich, a nepoužívejte ji častěji než lékař nařídil. Také nepřestávejte lék užívat bez vědomí svého lékaře. K tomu může zvýšit riziko nežádoucích účinků.

Aby byl tento lék napomáhající k zabránění astmatických záchvatů, musí být použit každý den pravidelně rozmístěných dávkách, jak je nařízeno lékařem. Tento lék se obvykle začne pracovat v asi 24 až 48 hodin, nejvýše však do 2 až 6 týdnů může uplynout předtím, než budete cítit plný účinek.

Neměňte svou dávku nebo přestat používat tento lék bez předchozí porady s lékařem. Lékař může chtít, abyste postupně snížit částku, kterou používáte Před úplným zastavením. Některé podmínky mohou zhoršit, pokud je lék ukončena náhle, což může být nebezpečné.

Při použití Pulmicort Flexhaler ™

Při použití kapaliny Pulmicort Respules®

Dávka tohoto přípravku se bude lišit pro různé pacienty. Rozkazy svého lékaře nebo podle pokynů na etiketě. Následující informace zahrnuje pouze průměrné dávky tohoto léku. Pokud je vaše dávka jiný, neměňte ji, pokud vám to lékař nedoporučí, aby tak učinily.

dávkování

Množství přípravku, který se závisí na síle léku. Také počet dávek budete užívat každý den, lhůta mezi dávkami a doba si vzít lék závisí na zdravotní problém, pro který používáte lék.

Missed Dávka

Pokud vynecháte dávku tohoto léku, vezměte si ji co nejdříve. Nicméně pokud je již téměř čas na další dávku, vynechejte zapomenutou dávku a vrátit se ke svému pravidelnému dávkování. Nezdvojujte dávky.

Udržujte mimo dosah dětí.

Nenoste zastaralé léky nebo medicínu již nejsou potřeba.

Zeptejte se svého lékaře, jak byste měli zbavit se jakéhokoliv léku nechcete použít.

Ukládat Pulmicort Flexhaler ™ na suchém místě při pokojové teplotě s víkem pevně na svém místě.

Uschovejte Pulmicort Respules® ve vzpřímené poloze při pokojové teplotě. Udržujte Tento lék kontejnery v fóliového sáčku, dokud nejste připraveni je použít. Chraňte před mrazem kontejnery. Jakmile jste otevřeli fóliový váček, budou kontejnery dobré po dobu 2 týdnů pouze. Vyhoďte všechny nepoužívané kontejnery, pokud to bylo déle než 2 týdny, protože jste otevřel váček.

Je velmi důležité, aby váš lékař nebo průběh vašeho dítěte kontrolovat v pravidelných návštěvách. To umožní, aby váš lékař zjistit, zda je lék správně pracuje a ke kontrole veškerých nežádoucích účinků způsobených tímto lékem.

Vy nebo Vaše dítě neměli používat tento přípravek, pokud již začal Váš astmatický záchvat. Lékař Vám předepíše další lék (např krátkodobě působící inhalátor), které můžete použít v případě akutního astmatického záchvatu. Zavolejte svého lékaře, pokud máte nějaké dotazy.

Pokud se objeví příznaky vy nebo vaše dítě nezlepší během jednoho až dvou týdnů, nebo pokud se zhoršují, poraďte se se svým lékařem.

Tento lék může oslabit imunitní systém. Vyhýbat se kolem lidí, kteří jsou nemocní nebo mají infekcí jako plané neštovice nebo spalničky. Informujte svého lékaře ihned, pokud si myslíte vy nebo vaše dítě bylo vystaveno plané neštovice nebo spalničky.

Pokud vy nebo vaše dítě objeví kožní vyrážka, kopřivka, nebo jakýkoli typ alergické reakce (včetně anafylaxe) na tento lék, přestat používat tento lék a poraďte se s lékařem co nejdříve.

Tento lék může také zvýšit riziko vzniku infekce nebo vředy v ústech nebo krku. Poraďte se se svým lékařem ihned, pokud vy nebo vaše dítě nějaké příznaky krční infekce.

Tento přípravek může snížit hustotu kostního minerálu při použití po dlouhou dobu. Nízká kostní denzity může způsobit slabé kosti nebo osteoporózu. Máte-li jakékoli dotazy týkající se tohoto, poraďte se s lékařem.

Tento lék může vyvolat děti rostou pomaleji, než je obvyklé. To by způsobilo, aby dítě není přibírání na váze nebo získat vyšší. Promluvte si s dětským lékařem, pokud si myslíte, že se jedná o problém, nebo pokud máte nějaké obavy.

Tento lék může zvýšit riziko vzniku nadledvinek, který je méně aktivní než je obvyklé. Nadledvin dělá steroidy pro vaše tělo. To je více pravděpodobné, že pro lidi, kteří používají steroidy po delší dobu nebo používají vysoké dávky. Poraďte se se svým lékařem ihned, pokud vy nebo vaše dítě mít více než jeden z následujících příznaků: ztmavnutí kůže, průjem, závratě, mdloby, ztráta chuti k jídlu, deprese, nevolnost, kožní vyrážka, neobvyklá únava nebo slabost, nebo zvracení. Zřídka, změny menstruačního cyklu, akné, pupínky, nebo přibývání na váze (ukládání tuku) kolem obličeje, krku a trupu se mohou vyskytnout při užívání tohoto léku.

Poraďte se s lékařem okamžitě, jakmile rozmazané vidění, potíže při čtení nebo jakékoliv jiné změny zraku dochází v průběhu nebo po ukončení léčby. Lékař může chtít vy nebo vaše dítě, aby se vaše oči zkontrolovat oftalmologem (očním lékařem).

Ujistěte se, že jakýkoli lékař nebo zubař ví, že vy nebo vaše dítě se tento přípravek používat. Možná budete muset přestat používat tento lék užívá několik dní před tím, než chirurgický zákrok.

Lékař může chtít vy nebo vaše dítě nosit zdravotní identifikační kartu, která říká, že tento lék je používán. Vy nebo Vaše dítě může potřebovat další lék v případě nouze, vážný astmatický záchvat, nemoc nebo neobvyklý stres.

Neužívejte jiné léky, pokud byly projednány s lékařem. To zahrnuje léky na předpis nebo nepředepsání (over-the-counter [OTC]) léky a bylinných nebo vitaminové doplňky.

Úložný prostor

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se s lékařem okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.