Británie: ‘tuk muž Evropy “

Jeden ze čtyř britských dospělých je obézní, podle výživu a zemědělství OSN, což si vyžádalo obavy, že Spojené království se stal “tlouštík Evropy”.

Velká Británie má nejvyšší úroveň obezity v západní Evropě, před země, jako je Francie, Německa, Španělska a Švédska, zpráva 2013 říká.

Hladiny obezity ve Velké Británii více než ztrojnásobil v posledních 30 letech a na současných odhadů více než polovina populace by mohla být obézní do roku 2050.

Evropě obezita liga

Epidemie obezity v číslech

Zdroj: Stát výživu a zemědělství 2013 (PDF 2.44Mb), Organizace spojených národů pro výživu a zemědělství organizace.

Příčinou rychlého nárůstu obezity byl obviňován na našich moderního životního stylu, včetně našeho spoléhání se na autě, televizory, počítače, stolní vázané pracovních míst a vysoce kalorické potraviny.

“Velká Británie je” tlustý “Evropy,” píše profesor Terence Stephenson v měření Up, zprávu o národa obezity krizi ze strany akademie lékařské královské vysoké školy (AoMRC).

“Je to bez nadsázky říci, že se jedná o největší veřejnou zdravotní krizi čelí ve Velké Británii dnes,” říká.

Důsledky obezity na naše zdraví patří cukrovka, srdeční choroby a rakoviny, a lidé umírají zbytečně z nevyhnutelných onemocnění.

Británie se stala “obézní společnost (PDF, 10MB)”, kde nadváha je “normální”. Je to trend, tři desítky let ve stavu zrodu, které podle odborníků bude trvat několik dalších zvrátit.

Co způsobilo krizi obezity?

Osoba se považuje za nadváhu, pokud mají index tělesné hmotnosti (BMI) mezi 25 až 29 let, a obézní s BMI 30 a výše.

V Anglii, 24,8% dospělých je obézních a 61,7% jsou buď nadváhu nebo jsou obézní, v závislosti na zdraví a péče informačního střediska sociální (PDF 1.53Mb).

Hladiny dnešní obezity je více než trojnásobek toho, co oni byli v roce 1980, kdy pouze 6% mužů a 8% žen bylo obézních.

Většina lidí, kteří se stávají obézní přibraly na váze postupně ve věku mezi 20 a 40 ° C, ale tam je nějaký náznak, že cesta se odehrává v raném dětství.

UK: 24,9%; Irsko: 24,5%; Španělsko: 24,1%; Portugalsko: 21,6%; Německo: 21,3%; Belgie: 19,1%; Rakousko: 18,3%; Itálie: 17,2%; Švédsko: 16,6%; Francie: 15,6%

“Dětí s nadváhou mají větší šanci stát se lidí s nadváhou,” říká Susan Jebb, profesor diety a zdravotního stavu obyvatelstva na univerzitě v Oxfordu.

zdravotní následky obezity je

Riziko, že se stanou obézní je myšlenka začít v raném věku a obezity u rodičem zvyšuje riziko dětské obezity o 10%. V roce 2011 kolem tří do 10 chlapců a dívek (ve věku od dvou do 15 let) byli buď nadváhu nebo jsou obézní a okolo 16% bylo obézních. Tam bylo 62 lidí ve věku pod 18 let, kteří měli hubnutí chirurgie mezi roky 2011-2013 ve srovnání s pouhým jedním dítětem v roce 2000.

Severovýchodní měl nejvyšší míru obezity v Anglii na 13,5% v průběhu 2011/12, zatímco Jihozápadní udává nejnižší hodnotu 10,4%. Tamworth v Staffordshire, kde téměř 31% lidí, kteří byli obézní, měl nezáviděníhodný titul byl nazván nejtlustší města v Británii v médiích.

Obezita je úzce spojena s úrovní deprivace, “říká Dr. Alison Tedstone, ředitel výživa a obezita v oblasti veřejného zdraví v Anglii.” Sdružení je obzvláště silná s dětmi. Děti v chudých komunitách, je mnohem pravděpodobnější, že budou obézní.

Příjmů, sociální deprivace a etnický původ mají významný vliv na pravděpodobnost, že se stanou obézní. Například, ženy a děti v nižších socioekonomických skupinách je větší pravděpodobnost, že budou obézní, než ti, kteří jsou bohatší.

Nedávný výzkum (PDF, 11.27Mb) zpochybnila názor, že obezita je prostě výsledek jednotlivce “jíst příliš mnoho a dělá příliš málo”.

Stoupající obezita není výsledkem národní kolapsu v vůle. Studie ukázaly, životní prostředí má významný vliv na rozhodování lidé dělají o jejich životním stylu. Známý jako “obesogenic prostředí”, to jsou místa, často ve městech, které podporují nezdravé stravování a nečinnosti.

Vůz, TV, počítače, stolní pracovní místa, vysoce kalorické potraviny a chytrý marketing potraviny, to vše přispělo k podpoře nečinnosti a přejídání. “Obezita je důsledkem hojnosti a pohodlí moderního života, stejně jako sklon lidského těla k ukládání tuku,” říká profesor Jebb.

Co budeme dělat o tom?

Výzkum ukázal, že máme přirozenou tendenci k ukládání tuku – je to mechanismus přežití, který pomohl brzy lidé přežít hladomor a potravin nedostatek. “Situace, ve které je snadno dostupná potrava pro většinu lidí dorazila v mrknutí oka v evolučního hlediska,” říká profesor Jebb.

Dospělí strávit asi šest hodin denně podílí na sedavý pronásledování (sledování televize a další času obrazovky, čtení a další nízkoenergetické aktivity). V průměru, muži a ženy tráví 2,8 hodiny dívat se na televizi každý den v týdnu, a to stoupne na asi tři hodiny o víkendech.

Průměrná vzdálenost, kterou člověk šel pro dopravní účely klesla z 255 mil ročně v roce 1976 192 mil v roce 2003, zatímco používání automobilů se zvýšil o více než 10%. I když lidé cestují dále se dostat do práce, jeden z pěti cest méně než jednu míli jsou vyrobeny autem.

Váš pravděpodobnost, že budou aktivní, je formován prostředím, ve kterém žijete, “říká profesor Jebb.” Například, máte větší pravděpodobnost, že jezdit na kole v případě, že jsou bezpečné a pohodlné cyklostezek.

V roce 2012, pouze 67% mužů a 55% žen ve věku 16 a více let se setkal doporučení vlády pro fyzickou aktivitu 150 minut týdně. U dětí ve věku od pěti do 15 let, což je více chlapců (21%) než dívky (16%) se setkal s doporučením dělat hodinu aktivity každý den.

Jako společnost jsme si uvědomil, že obezita představuje stejně jako vážnou zdravotní hrozbu, jak je kouření. ”

Dr. Alison Tedstone

Volný čas je stále strávil v interiéru, zatímco pobídky pro venkovní hra klesly kvůli obavám o bezpečnost a nedostatečný přístup ke zeleně a sportovišť.

pětkrát vyšší pravděpodobnost vzniku diabetu typu 2, třikrát větší pravděpodobnost vzniku rakoviny tlustého střeva, více než dva a půl krát větší pravděpodobnost vzniku vysokého krevního tlaku – hlavní rizikový faktor pro cévní mozkové příhody a srdeční choroby

Proč sezení příliš mnoho, je špatné pro vaše zdraví

Dlouhá pracovní doba a další stolní vázané pracovních míst během posledních desetiletí vedly k omezování příležitostí k jiným formám činnosti během pracovního dne.

Kojení, zdravé odstavu praktiky a matky vlastní strava byly všechny spojeny ke snížení obezity v pozdějším životě, i když, proč tomu tak je dosud musí být plně vysvětleny.

Prvních pět příčin předčasných úmrtí

Být nadváhou nebo obezitou zvyšuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění, jako je diabetes 2. typu, vysoký krevní tlak, srdeční choroby, mrtvice, stejně jako rakovina.

téměř 13 krát větší pravděpodobnost vzniku diabetu 2. typu, více než čtyřikrát větší pravděpodobnost vzniku vysokého krevního tlaku, více než třikrát větší pravděpodobnost, že infarkt

“Lidé umírají zbytečně z nevyhnutelných chorobami,” napsal Prof Stephenson v měření až zprávě AoMRC je.

Ve srovnání se zdravou hmotností člověka, obézní člověk

Obézní žena ve srovnání se zdravou hmotností ženy, je

Lidé z některých etnických skupin, včetně jižní Asie, kteří jsou více pravděpodobné, že bude nadváhou a obézní, mají také vyšší riziko vzniku diabetu typu 2 a dalších nemocí souvisejících s hmotností.

Získat běh s Couch na 5K

Síla a Flex

BMI 30 až 35 bylo zjištěno, že snížení průměrné délky života v průměru o tři roky, zatímco BMI nad 40 snižuje životnost od osmi do 10 let, což je ekvivalentní k životnosti kouření.

5K + běží podcasty pro absolventy C25K

“Jako společnost, jsme postupně uvědomují, že obezita představuje stejně jako vážné ohrožení zdraví jako kouření,” říká Dr. Tedstone.

Obezita byla viněna z asi 30.000 úmrtí ročně ve Velké Británii, 9000 těch, ke kterému došlo před důchodového věku.

Vedle onemocnění, obezita může ovlivnit schopnost stav obyvatelstva získat a udržet se práce, jejich sebevědomí a jejich blahobyt a duševní zdraví.

Zvrácení trendu obezity bude vyžadovat společnost jako celek myslet jinak. Pro vlády a podniky, to znamená vytvoření prostředí, které podporuje zdravější stravování a fyzické aktivity. Pro jednotlivce i rodiny, to znamená jíst méně a pohybuje se více.

To bude vyžadovat zásadní posun v myšlení, a to nejen ze strany vlády, ale jednotlivci, rodinami, podniky a společnosti obecně.

V současné době žádná země na světě má komplexní a dlouhodobou strategii pro řešení problémů, které přináší obezita.

Jedinou zemí, která úspěšně zvrátit její problém obezity byla Kuba, ačkoli to bylo nečekané důsledkem ekonomického propadu v časných 1990s. To způsobilo, že závažným nedostatkem potravin a pohonných hmot, což vedlo k průměrnému úbytku hmotnosti za občana 5,5kg v průběhu pětiletého hospodářské krize. Během této doby došlo k výraznému snížení výskytu a úmrtí v důsledku, kardiovaskulárních chorob, diabetu 2. typu a rakoviny.

Studie vychází z kubánské zkušenosti k závěru, že vnitrostátní iniciativy, aby lidé méně jíst a více cvičit mohla být účinná při řešení úrovní k obezitě.

Britská vláda uznává, že minulé snahy nepodařilo otáčet příliv a že je zapotřebí nový přístup.

V roce 2011 zveřejnila zdravého života, zdravých lidí (PDF, 575 kb), politický dokument uvádějící svou vizi, jak společnost jako celek mohou spolupracovat zvrátit o obezitě v roce 2020. Některé z vládních opatření na pomoc lidem, aby zdravější možnosti zahrnují

Vláda také požádala podniky, aby plnily svou roli v pomáhání každý – od zaměstnanců k zákazníkům – zdravější volby prostřednictvím svých Odpovědnost Deal zástav.

výrobci potravin, maloobchodníci a sektor pohostinství se zavázaly, že kácení na množství tuku, cukru a soli v populárních potravinářských výrobků, povzbuzovat lidi k vyšší spotřebě ovoce a zeleniny, snížení velikosti porcí a uvedení informací kalorií v nabídkách.

dávat lidem radu o výběru zdravějších potravin a fyzickou aktivitou v rámci programu, zlepšení označování na jídlo a pití, aby pomohl lidem vybírat si zdravé; podpořit podnikání na hlavní třídě, aby zahrnovala kalorií informace o svých nabídkách, takže lidé mohou vybírat si zdravé; dávat lidé navádění na tom, kolik fyzické aktivity mají dělat

Couch na 5K běh plán, síla a Flex cvičení; po 10 minutách cvičení

Každý z nás je zodpovědný za své zdraví. Měli bychom mít možnost rozhodovat o stravou a fyzickou aktivitou pro nás i pro naše rodiny.

“Nicméně, supermarkety a výrobci potravin jsou již rozhodování pro nás rozhodování o tom, kolik tuku a cukru, aby ve svých produktech a jaké položky na skladě a podporovat,” říká profesor Jebb.

Vláda může sehrát pozitivní roli při spolupráci se soukromým sektorem, aby pomohl lidem, aby zdravější, aby se zabránilo přibývání na váze.

Vzhledem k tomu, všechny vnější příčiny epidemie obezity, pro jednotlivce, to scvrkává na jednoduché poselství: zhubnout, musíte jíst méně a více se pohybovat.

Pokud potřebujete zhubnout, proč nezačít vaše hubnutí cestu s volbami 12týdenní hubnutí plánu, který je navržen tak, aby vám pomůže ztratit 0,5 kg na 1kg (1LB až 2 libry) týdně.

Naše Prohrát sekce hmotnost je plná praktických tipů a rad, zdravé hubnutí, včetně zdravé svačiny, zdravé snídaně, urychlení štítky metabolismus a potravin.

Podívejte se na naše zdraví a kondici sekci pro nápady, jak získat více aktivnější bez ohledu na svůj výchozí bod, včetně

Lidé nemají rozhodnout, že budou obézní, “říká profesor Jebb.” Prostě se to stane pro řadu důvodů. Měli bychom přestat obviňovat lidi za to, že tuk a místo toho podporovat je při kontrole jejich váhu.

všechno, co máme potenciál být tlustá. V prostředí, v němž žijeme, je snadné přejídat a bude méně aktivní. Někteří lidé potřebují pracovat tvrději než ostatní udržet váhový přírůstek v šachu.

06/11 /

06/11 /

Důkazy nasvědčují tomu, sedí příliš dlouho, je špatné pro vás, bez ohledu na to, kolik cvičení děláte

Jak snížit riziko předčasného úmrtí z jedné z pěti velkých zabijáků: rakoviny, srdečních chorob, mrtvice, plic nebo onemocnění jater

Náš C25K plán je navržen tak, aby dostat jen asi každý z gauče a běh 5 km v devět týdnů

Pevnost a pružnost podcast série a získat zdarma osobního trenéra

Vezměte si běh na další úroveň s novými podcastů na gauči 5K absolventy