BPH: byste měli zvolit pozorné vyčkávání nebo léky?

Každý člověk má jinou toleranci k příznaků benigní hyperplazie prostaty (BPH), také známý jako zvětšenou prostatou. Pokud se vaše příznaky nejsou trápí výrazně – a ty nebyly vyvinuty žádné močových komplikace – můžete si vybrat bdělé čekání jako vaše léčebné strategie.

Zvolíte-li bdělé čekání v souvislosti se zvětšenou prostatou, tam jsou věci, které můžete udělat pro snížení příznaků

Bdělé čekání je nejméně invazivní léčba pro zvětšenou prostatou. Vyhnete rizika a náklady na léky, postupů a chirurgii. U některých mužů, mírné příznaky BPH zlepšit s časem. Pokud se příznaky zhoršují, je čas si promluvit se svým lékařem o léčbě.

Když rozšířenou příznaky prostaty stále obtížný, mohou drogy pomoci poskytnout úlevu. Dva typy léků jsou k dispozici pro léčení mírné BPH. Každý pracuje odlišně v těle, a každý má své vlastní vedlejší účinky.

Tyto dvě skupiny léků pro zvětšenou prostatou jsou

Muži s velmi zvětšené prostaty mohou mít oba typy léků, které se nazývají kombinované přístroje, snížit potřebu chirurgického zákroku. Nicméně, lidé užívající kombinovanou léčbu mohou vyskytnout vedlejší účinky obou léků. Také FDA reviduje etikety na několika BPH drogy – Proscar, Avodart a Jalyn – obsahovat upozornění, že léky snížit riziko rakoviny prostaty, ale mohou být spojeny s vyšším rizikem vysokého stupně rakoviny prostaty.

Volba mezi pozorné vyčkávání a brát léky na zvětšenou prostatou je něco, co je třeba se poradit s lékařem. Společně je nutné zvážit rizika a výhody každého z nich.

Zeptejte se sami o každé možnosti léčby